Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy számvitelt végzettek,...

Pénzügy számvitelt végzettek, elégedettek vagytok, újra ugyanezt választanátok?

Figyelt kérdés

A Corvinuson fogok ezen a szakon tanulni szeptembertől.


- Ha újra 18 évesek lennének, ugyanezt a szakot választanátok?

- Ha dolgoztok már, szeretitek amit csináltok, elégedettek vagytok a munkátokkal?

- Milyen területen dolgoztok?

- Jövedelmi helyzettel elégedettek vagytok, erre számítottatok kb?


18L


2019. júl. 30. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy ezt a szakmát választanám újra.

Anyagilag jó, de elég nehéz és fárasztó. Nem nagy élmény irodában dolgozni és egész nap a számítógép előtt ülni.

2019. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1:

Milyen területen dolgozol?

Mit választanál helyette, ha újra lehetne?

2019. júl. 30. 19:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Másik szakot választanék inkább. 2 évig könyveltem, most könyvvizsgáló aszisztens vagyok egy éve, de nem szeretem. Fizu nem rossz, de a munka vagy fárasztóan monoton vagy agybajt kapok mert nyakamon a határidő és mondjuk lövésem sincs mi okoz bizonyos eltéréseket, de minél gyorsabban meg kell találni és javítani.


A másik ami engem az utóbbi időben zavar hogy nem látom a munkámnak értelmét. Szuper, az általunk vizsgált cégek jól vezetik a könyvelést, segítünk ahol kell meg jelezzük ha problémát észlelünk, de igazából nem hozok létre semmit, nem teszek olyat amiből a társadalomnak valami haszna is van. Talán annyi hogy így nem sikkasztanak a cégek, de valahogy ez a hasztalanság az utóbbi időben nagyon bosszantó.


Nem tudom mi mást választottam volna, de ha rájövök váltok, mert ezt még 10-20 évig nem bírnám csinálni.

2019. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nem volt választásom, hogy mi akarok lenni. 16éve vagyok könyvelő. Munka függő. Egy idő után unalmas, ha nincs esélyed ügyfélt váltani, akkor egy hónap elrepül, ott a munka, de halálra unod magad és még fáradt is vagy.

Munkáltató függő mennyit keresel, a szakma nem garancia, hogy jól is keresel.

2019. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 Pénzügyi vezető vagyok, inkább olyan szakmát választanék, ahol emberekkel foglalkozni (pl. orvos).
2019. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"de igazából nem hozok létre semmit"

Engem is ez a gondolat nyomaszt leginkább a munkámmal kapcsolatban.

2019. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én könyvelő vagyok (ev), és minden percét imádom.
2019. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt választanám. Izgalmas, sokrétű, szakértői feladatok igényel a munkám, vannak projektek. Nekem nagyon tetszik, úgyhogy biztosan ezen a területen maradok. Egyébként pénzügyi riporting terület.
2019. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Látom nem találod hasznosnak, hogy unalmassá válik.


A cégeknek van egy pályája, ami ciklikus, de állandó. Egy, másfél év után a dátumok és a számlaszámok változnak, kb minden más statikussá válik. Ha valaki rendszert átlátva analitikusan gondolkodik, mellé év közben precíz, a legbonyolultabb riport is kutyafülévé válik.

16év alatt nagyon soknféle fajta vállalkozással találkoztam, elég kevés olyan kérdést tudnak feltenni, amitől zavarba jönnék. Innen az adhoc kimutatások ideig óráig adnak egy kis színt az életnek. Ezen felül max a határidők amik pusholnak, de ettől függetlenül unalmassá válik, és valóban monotonná.

Lefejlesztesz egy folyamatot a cégre szabva, újítást eszközölsz, akár a riport képleteit javítod fel, akár teljesen új sémát hozol létre, akkor addig tök jó. Az új ügyfél is, amíg minden folyamat nem tisztul ki, addig érdekes, számomra egy teljes beszámolási időszak után semmi érdekes nincs benne már.


És amikor azt mondom, hogy nem volt más választásom, 18évesen már 4év gyakorlat volt mögöttem, mert szülői nyomásra """gyakornokoskodhattam""", és amíg másnak fel sem tűnt, hogy 20.van, addig én a NAV ügyfélszolgálatán álltam áfa bevallásokkal a kezemben, vagy bankban a kis rózsaszín utalós bizonylattal, és blokkoltattam... Ez pedig csak a "vége" volt egy hónapnak.

2019. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!