Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyi-számviteli ügyintéző...

OliviaMoore kérdése:

Pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmám van. Melyiket választanátok? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmám van, nappalin tettem le, jó eredményekkel. Borsod és Szabolcs megyei kisvárosokról lenne szó.

Abszolút nem találom monoton munkának egy pénzügyes feladatait, viszont mivel már 3 hónapja állások után keresek belefutottam néhány rosszba. A hirdetési ügynök volt az egyik, mivel nem rendelkezem jogosítvánnyal, nem kaptam volna utazási költségtérítést és csak 120e nettót kaptam volna.

Végre három hónap után kaptam két állásajánlatot:

- az egyik egy építészeti bt-nél van, ahol egy bt teljeskörű feladatainak ellátása, könyvelés előkészítése, közbeszerzés, árajánlát készítése, napi munkavállalókkal kapcsolatos feladatok. Szakmunkás minimálbér, ami olyan 135e körül jönne ki nettóba, állják az utazásom.

- a másiknál rövidebb útról lenne szó, jobb színvonalú város. Ugyanúgy állják a költségtérítést és szakmunkás minimálbér szintén. Egy Kft., venne fel pénzügyi tanácsadónak.


Van tapasztalatuk esetleg mindkét területen? Önök szerint melyik munkakör érné meg jobban? Pénzügyi tanácsadón belül mire számíthatok feladatokként? Több esetleg kevesebb feladattal jár, mint egy bt napi feladatai?

Fontos információnak tartom, hogy pályakezdő vagyok.

Köszönöm válaszukat!


2019. máj. 28. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A pénzügyi tanácsadó szerintem elég képlékeny munkakör, nagy kérdés, hogy konkrétan milyen feladatokat bíznának rád (tegeződjünk kérem, ez a névtelen nagy internet :). Szóval lehet, hogy pénzügyi termékeket kellene rátukmálni ismeretlen emberekre. (Nem tudom persze, de benne van a pakliban.)


A másik egyértelműbb. Ott valószínűleg többet tanulhatsz, több rutint szerezhetsz egy cég napi működéséről, pénzügyeiről, az azzal kapcsolatos tennivalókról.

2019. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Második lehetőség. Pályakezdőként az elsőben sok a buktató.
2019. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos a második nem egy helyen történő munkavégzés lett volna és a fizetésem pont arra lett volna elég, hogy fizessem a továbbképzésem, illetve nem munkaviszonyom lett volna, hanem ki kellett volna váltanom a vállalkozóit.

Így az elsőre esett a választás.

Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 4. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!