Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit választanátok? Itthon...

Ti mit választanátok? Itthon maradás vagy külföld?

Figyelt kérdés
Itthon "jónak" mondható fizetésből éldegélni, de jelenlegi helyzetben házam soha nem lesz a CSOK-nak köszönhetően vagy inkább kimenni pár évre és normális tőkével haza jönni és venni egy házat. Így viszont itt kell hagynom mindent és mindenkit.
2019. júl. 17. 14:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem tudsz a fizetésedből félretenni, akkor nem jó a fizetésed. Vagy keresnék jobbat, vagy mennék külföldre, de nem mosogatni, hanem szakmában, hogy ne csak kidobott idő legyen karrier szempontból.
2019. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem a csok a hibás. De szép próbálkozás ballib trollocska
2019. júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Tudok félre rakni kb 70 ezret, de ebből olyan 5 év múlva meglesz a hitelhez az önerő.

Tudom nem vagyok programozó se mérnök, elrontottam.

2019. júl. 17. 15:16
 4/19 A kérdező kommentje:
Ne haragudj utolsó, de te látsz is vagy csak nézel? ^^
2019. júl. 17. 15:18
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Így van, az itthon jónak mondott fizetés a valóságban szar. Viszont mielőtt bármihez fognék én a te helyedben átrendezném a prioritásaim és a "minden áron saját ház" nevezetű berögzültséget elengedném.


Ez után pedig megnézném, hogy milyen lehetőségeim vannak külföldön a nyelvtudásomat, szakmámat/tudásomat tekintve. Például egy magyar jogi diplomával sokra nem mész kint, de még egy gazdasági diplomával sem bármelyik nyugati országba mennél, ezért érdemesebb itthon kihozni utóbbiakból a maximumot vagy pedig előre tervezni 2-3-5 évvel ami alatt kitanulsz valami újat. Viszont orvosként, mérnökként, informatikusként, ápolóként a sokszorosát megkeresed az itthoni béreknek.


Tehát ezt így nehéz megmondani, neked kell felmérned a lehetőségeket, mosogatni tényleg nem éri meg kimenni, előtte érdemes valami szakmát, nyelvtudást és utána kimenni.

2019. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek a nyelv megvan hozzá, Azonban eleinte nyilván ami össze jön azt elvállalnám és onnan kényelmesebben tudnék váltani, illetve előbb muszáj egy anyagi biztonságot találnom, h tudjam folytatni.
2019. júl. 17. 15:28
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
6 8szoros kinti fizu mellett tudsz úgy f3lre tenni hogy kövesse az itthoniiflqciót 3s a csúcso l3vő lakqs árakat . Az 1600 2000 nettó euró semmire sem jó , kint b3relsz egy jobb helyen kisebb lakór3szt 3s veszel 6 7 hónap múlva
2019. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
talan egy megkímélt idős gépet vagy vársz vele aztan belízingelsz egy újra . De ez sem garantált egyedüliként főleg .Addig csak álom hogy telket veszel építkezel stb . Abba is belrokkantak sokan hogy folyamatosan hajtottak majd részlegesen építkeztek mert vagy elhordták a házat vagy megszoktak a kinti létet maradtak ott és eladták inkább ....
2019. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szeretnék haza jönni szeretem az országot, de jelenleg elég kilátástalannak látom itthon a fiatalok helyzetét.
2019. júl. 17. 15:43
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Szwrezz valami ertelmes vegzettseget amivel lesz normalis fizud
2019. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!