Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most mit csináljak? Felmondhatok?

Most mit csináljak? Felmondhatok?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok, és a kfc-ben dolgozok. Egy iskolaszövetkezet jóvoltából kerülhettem oda. Jó a légkör, ugyan megvannak az elvárások (nyilván, mint mindenhol, amivel semmi gond sincs), de okés. 1 hónapja dolgozok, kajákat készítek, csomagolok, de nem igazán bírom, szerintem nem nekem való munka. Ez az első "rendes" munkahelyem, és be kell vallani, hogy én alkalmatlan vagyok erre. Hogy mondjak fel? Felmondhatok, egyáltalán? Határozatlan idejű a szerződésem. Most kezdtem a második hónapom, de harmadikra már nem szeretnék. Kérlek, segítsetek. Ha felmondok, akkor szeptemberben már nem kell dolgoznom, vagy hogy van ez? És a főnöknek vagy az iskolaszövetkezetnek nyújtsam be a felmondásom?

2019. aug. 3. 19:50
 1/10 anonim válasza:
100%
Persze, bármikor felmondhatsz :) Diákként eljöhetsz egyik napról a másikra úgy tudom, viszont ha még csak most kezdted a második hónapod, akkor egész biztos, hogy még próbaidőn vagy (szinte mindenhol 3 hónap próbaidőt kötnek ki) ami azt jelenti, hogy a kezdéstől számított hónapig mindenféle indoklás nélkül egyik napról a másikra ők is felmondhatnak neked, illetve te is felmondhatsz. Nincs egyéb kötelességed és ne hagyd magad bármit próbálnak mondani, hogy maradnod kell. Nézd át a szerződésed, meddig szól a próbaidő vége. Próbaidőn belül csak egy egyszerű nyilatkozatot írsz, hogy Alulírott xy 07.01-jén kezdődő munkaviszonyomat próbaidőn belül azonnali hatállyal felmondom. De ha iskolaszövetkezeten keresztül vagy foglalkoztatva, akkor nekik kell szólnod. Egész biztos, hogy már másnap nem kell menned, ha nem akarsz. Diákként, pályakezdőként nem egy munkahelyről búcsúztam hasonlóképpen, nyugi, ez természetes.
2019. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Húúú, köszi, nagyon sokat segítettél! :D
2019. aug. 3. 20:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, iskolaszövetkezeten keresztül dolgozol. Ilyenkor egyik napról a másikra fel lehet mondani, se próbaidő, se felmondási idő nincs. Mivel az iskolaszövetkezettel kötöttél szerződést, nekik kell szólni, ha nem mész többet. Szólhatsz a kfc-ben is, hogy ne számítsanak már rád, de az nem elég, ugyanis az iskolaszövetkezetnek is van egy szerződése a kfc-vel, és a megrendelt "x darab" diákot biztosítaniuk kell. Ha nem szólsz az iskolaszövetkezetnek, akkor nem tudnak helyetted másik diákot küldeni.
2019. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem, köszi!
2019. aug. 3. 22:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A jövőre vonatkozóan meg ezeket nyugodtan az iskolaszövetkezettől kérdezd meg, ezért vannak, plusz rajtuk keresztül dolgozol, ők tudják ezeket. Többre mész általánosságban azzal, ha az illetékest kérdezed és nem idegeneket a neten.
2019. aug. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Viszont azt az új hónapot, amit lenyomok kifizetik nekem, vagy nem, ha felmondok?:/
2019. aug. 5. 19:25
 7/10 A kérdező kommentje:
minden hónap 10.-e, 20.-a között kapom a fizetést, de általában 10-12.-e között már megjön.
2019. aug. 5. 19:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen kifizetik.


Ha jol emlekszem, felmondas utan, 5 munkanapon belul utalniuk kell a bered! Jogszabaly.


Papirjaidat is kerd ki!

2019. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik azonnal otthagyhatod, van jogod
2019. aug. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Istenem, jó, hogy régi kérdés, de most találtam rá, nem bírom ki, hogy ne írjak. Ez annyira kedves megfogalmazás volt, hogy legszívesebben megölelgetnélek :D remélem azóta találtál jó munkát ^^
2021. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!