Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidőt ebben az esetben,...

Próbaidőt ebben az esetben, hogyan kell számolni?

Figyelt kérdés
Június 10.-én kezdtem egy cégnél dolgozni, a szerződésben az áll, hogy 2 hónap a próbaidő. Szeretnék felmondani, úgy néz ki, hogy egy másik cégnél kezdhetnék augusztus 21-én. A kérdésem az lenne, hogy a mostani cégnél ahol dolgozom mikor mondjak fel? Augusztus 10.-e amikor lejár a próbaidőm az szombati nap (hétvégén nincs munka a cégnél). Már 9.-én pénteken adjam be a felmondást, vagy elég 12.-én hétfőn? (nem szeretnék sok ideig munka nélküli lenni)

2019. aug. 3. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Még kilencedikén add be, mert akkor jöhetsz el azonnal (már ha a munkaszerződésed ezt írja a próbaidőről). 12-én reggel már kicsúszol a két hónapból, onnantól le kell töltened a felmondási idődet és nem sok esély van rá, hogy 21-éig ezzel végzel.
2019. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Próbaidőt ebben az esetben, hogyan kell számolni?"


Úgy számolunk, hogy a munkaviszony kezdetének napja utáni 2. hónap ugyanazon napja a próbaidő vége. Ha abban a hónapban nincs olyan nap, akkor a szóban forgó hónap utolsó napja.

(Például, ha valaki december 30-án kezd és 2 hónap a próbaideje, akkor neki február 30-án nem tud letelni a próbaideje, mert februárban nincs 30-a. Ilyen esetben február 28. lesz a próbaidő vége.)


Neked augusztus 10-én telik le a próbaidőd. Legkésőbb addig fel kell mondanod (át kell adnod a felmondásod), hogy "azonnal" tudj menni onnan. Ha 10-én nem üzemel a cég, akkor már 09-én fel kell mondanod, hogy még próbaidő alatt történjen meg.

A hétfő már elkésett lenne...

2019. aug. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidő ugyanúgy, mint a bérlet, egy nappal előbb jár le. Eleve 9-éig tart, akkor mondj fel. De a 12 már mindenképp késő lenne.
2019. aug. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az interneten össze-vissza írnak erről, pl az egyik oldalon ezt írják:


Ha 3 hónap próbaidő került kikötésre, akkor az augusztus 1-jén létrejött munkaviszony próbaideje november 1-jén telik le. Ha a határidő utolsó napja hétvégére, esetleg munkaszüneti napra esik, akkor a határidő a következő munkanapon jár le.

2019. aug. 4. 07:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De most tènyleg 1 munkanapon problèmázol? Ha már úgy is tudod, hogy biztosan felmondasz, akkor tedd 9-èn, az a tuti biztos.
2019. aug. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10-én kezdtél, akkor augusztus 10 már a 3. hónapod első napja. Tehát 9-e az utolsó nap, amikor felmondhatsz. Augusztus 10 pedig amúgy is munkanap lesz a 20-ai hosszúhétvége miatt, szóval 12-én már késő lesz felmondani.
2019. aug. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, 9-én mondj fel. Én tavaly szeptember 11-n kezdtem a munkahelyen és december 10-n mondtam fel, az utolsó próbaidős napomon. Elsőnek a HR nem akart engedni, mert hogy a 3 hónapot ők úgy gondolták, hogy 90 nap, de szerencsére a szerződésembe nem ezt írták
2019. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Az interneten össze-vissza írnak erről, pl az egyik oldalon ezt írják:"


Egy szakmabeli a jogszabályból veszi az információt, nem az internetről.


A jogszabály pedig "kicsit" mást mond. :)


Jól tudta a dolgozó, hogy a 3 hónap nem egyenlő a 90 nappal. Pontosan a határidők számítása miatt.


Próbaidőnél nincs "tovább", mindegy, hogy hétvégére esik vagy sem annak utolsó napja. A meghatározott idő elteltével letelik még akkor is, ha éppen karácsony van. :)


A felmondást kell úgy időzíteni, hogy még próbaidő alatt lépd meg.

2019. aug. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!