Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire hátrány új munkánál,...

Mennyire hátrány új munkánál, ha le kell dolgozni a próbaidőt?

Figyelt kérdés

Még nem mondtam fel, várnék addig, amíg nem vesznek fel valahova. Eddig vagy munkanélküli voltam, vagy próbaidőn, amikor új állást kaptam.


Nem lehet, hogy inkább mást választanak azért, mert egy hónapig még nem tudok kezdeni?


Nem egy hú de komoly munkáról van szó.


2019. jún. 4. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
De, ez sajna benne van a pakliban.
2019. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

mármint a felmondási időt akartad írni gondolom.


de igen, ez ilyen. ha olyan munkára jelentkezel, ahol a munkáltató még válogatni is tud, akkora a túljelentkezés, ott nem fognak azzal foglalkozni, aki még le van kötve x ideig az előző helynél.


persze elásni nem ássa el magát az ember feltétlenül, csak hátrány.

ha interjún biztosítod őket afelöl, hogy komolyan érdekel az állás, még elképzelhető, hogy miután letelik az 1 hónap, és tegyük fel a próbaidő alatt a választott személy nem fogja beváltani a reményeket, fel fognak keresni, nem-e szeretnél még oda menni.

2019. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Felmondási idő* igen :D
2019. jún. 4. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy működik, hogy behívnak interjúra, ha megfeleltél, megkérdezik hogy részedről is rendben van e, mikor tudnál kezdeni. Erre ugye a válasz az hogy cirka 30 nap múlva legkésőbb.

Na most ha téged választottak, akkor kivárják ezt az időt és nem vacakolnak a többiekkel, mert nem érnek rá további 100 embert végigbogarászni hogy ki jobb a másiknál.

Ha annyira alsórendű munkáról van szó, akkor már az interjún kiszórják azt aki nem tud azonnal kezdeni. Ez esetben fel sem vesznek.

Ha komolyabb a munka, mindenképpen előszerződést kötnek veled, amiben rögzítik hogy mikor kezdesz náluk, és vállalod hogy a jelenlegi munkahelyeden rendezed a felmondásodat.

2019. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Nekem s csak próba idős munkőim voltak, 2 hét múlva jár le meglátjuk maradok-e XDDDDDDDDDD
2019. jún. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ez pont fordítva megy.

Ha van munkád nagyobb eséllyel pályázol, mert látják hogyvneked is rizikó ha elmész hozzájuk, nemcsak nekik ha felvesznek.

Az 1 hónap általában nem oszt nem szoroz.

2019. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!