Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak főnökök a cégnél, akik...

Vannak főnökök a cégnél, akik időről-időre nem fogadják a köszönésem. Szerintetek mi lehet ilyenkor a helyes reakció részemről?

Figyelt kérdés
Egy nagy cégnél dolgozom, vannak kis főnökök, középvezetők és felső vezető. Évek óta szeretnék elérni, hogy magamtól mondjak fel, most ezzel próbálkoznak, hogy ezzel is megaláznak. Hitelt fizetek és a biztos munkahelyet nem akarom otthagyni, mert én egyéb okból még álláskeresési támogatást sem kaphatok, meg szeretek itt dolgozni. Hogyan reagáljam le az ilyen szituációt, ha valamelyik főnök nem fogadja a köszönésemet, szerintetek?
2019. aug. 4. 03:14
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Ne köszönj nekik te se, rájuk se nézz.

Ha kérdőre von emiatt, nézz egyenesen a szemébe és mondd neki, hogy azért, mert amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten!

2019. aug. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Na hát én az ilyennel biztosan nem foglalkoznék.

Nekem még a saját kollégám sem köszön, nem hogy az utcán, de még a munkahelyen sem. Cserébe felvettem a "szokását", én sem üdvözlöm.

Pusztán szakmai féltékenység miatt van az egész, én egyszerűen az "eszéhez értem", és teljesen osztom azt a véleményt, hogy: amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten!


Mások helyett szedjek gyógyszert? Ugyanmár!!:)

2019. aug. 4. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Ne koszomj
2019. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

"Évek óta szeretnék elérni, hogy magamtól mondjak fel"


Miért is?


"mert én egyéb okból még álláskeresési támogatást sem kaphatok,"


Amennyiben bejelentve dolgozol - márpedig úgy tűnik, igen - akkor jogosult vagy álláskeresési támogatásra, mivel az elmúlt 3 évben volt 360 nap biztosítotti jogviszonyod.

Egyetlen esetben tudom elképzelni, hogy nem kaphatsz - ha esetleg le vagy százalékolva, azaz megváltozott munkaképességű vagy (nem tudom a pontos szabályokat, de gondolom ebben az esetben tényleg nem jár, mivel van egyéb jövedelmed).


Hogy mit tegyél? Nálunk a házban volt egy nő, aki úgy döntött, hogy megsértődik rám :D és nem köszön.

Nos, én a következőt választottam: egy darabig köszöntem, aztán nem köszöntem, aztán hol köszöntem, hol nem köszöntem - így aztán sose tudta, mire számíthat tőlem :D

Mondjuk sajnos ettől nem lett normálisabb - engem meg nem zavart :D

2019. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak hozhatja még úgy a helyzet, hogy segítséget kell kérnem tőlük és akkor úgyis szóba kellesz állnom velük. Ilyenkor nem mindegy milyen a viszony kettőnk között.
2019. aug. 4. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

5. hsz-odra írom: akkor egyértelmű, hogy függsz a cégtől, tehát nincs külön reakció, köszönsz és méssz tovább. Ha nem köszönsz és nem jön össze a jövőbeli kérésed, akkor az lesz az eszedben, hogy nemrég rosszul döntöttél.

És ha közben másik állást keresel?

2019. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!