Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék így pénzt...

Hogyan tudnék így pénzt keresni egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Szeretnék dolgozni, hogy egy kis tapasztalatot szerezzek, legyen valami hasznos elfoglaltságom és egy kis pénzt is keressek. Ugyanakkor eddig nem találtam semmilyen lehetőséget, amellyel ezt meg tudtam volna oldani, viszont erre mindig az a válasz, hogy "mert nem is akarsz dolgozni", "kifogások vannak", "aki dolgozni akar az talál is munkát" stb., amivel nekem a tököm tele van, mert szerintem ez nem igaz. A lakóhelyemen (vidéki kistelepülés) nincsen semmi, tehát mindenképpen az egyetem városában (Pécs) szeretnék diákmunkát vállalni az egyetem mellett. Na én már most látom a meghirdetett óráim alapján, hogy a korábbi féléveimhez képest idén is hétfőtől péntekig óráim lesznek. Össze-vissza szétszórva, tehát valamikor például 8-kor kezdek, míg máskor csak 10-kor és egyik nap fél 6-ig bent vagyok, máskor 7-ig. A nagy részük pedig katalógusos is. Emiatt teljességgel lehetetlen, hogy én hétköznap legalább 3 napot dolgozzak 4-6 órában (mert általában ez szokott lenni a minimum elvárás a munkáltatók részéről). Marad a hétvége, amikor haza szoktam utazni a családomhoz és ilyenkor szoktam tanulni is, emiatt ezt nem szívesen áldoznám be (max ha tényleg találnék egy jó ajánlatot, de eddig hétvégi állásokból nem láttam sokat). Így mivel tudnék pénzt keresni? Gondoltam pl. korrepetálásra (nyelvekből), de ahogyan körülnéztem azt láttam, hogy rengetegen hirdetik magukat és akár végzett, tapasztalattal rendelkező tanárok is vannak. Így nem tudom, hogy lenne-e esélyem vagy lenne-e értelme egyáltalán próbálkozni, vagy mégis mennyiért? Pláne úgy, hogy kolis vagyok (tehát hozzám nem jöhet senki) és én is csak városon belül tudnék mozogni. Ezen kívül más nem is nagyon jutott eszembe... Még a gyerekfelügyelet, bébiszitterkedés, viszont az igazat megvallva halvány fogalmam nincsen az egészről és még soha egy percet sem voltam együtt gyerekkel, szóval erre nem biztos, hogy alkalmas lennék. Van-e valakinek ötlete, tapasztalata?
2019. aug. 4. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Ez a jérdés is tele van kifogásokkal. Kisváros, folyamatosan óráim vannak blablabla.


Jelentkezz be egy diákmunka központba. A Tescoban lehet 4órás randomműszakokat is vállalni. Ha beszélsz nyelveket, meg lehet próbálni egy SSCt is, ott is rugalmasak, de neked is annak kellene lenni. Felnőtt ember pl nem hetente rohangál vissza anya szoknyájához.

2019. aug. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
A haverom is pecsi, most ment el a dohanygyarba dolgozni, van ejjeles muszak, pentek este 10kor mehetsz is. Szombat hajnalba hazaersz, pihensz es elotted a hetvege. Igaz ez csak egy nap, de tobb mint a semmi
2019. aug. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az elsőre nem is reagálok, mert aki szerint pl. az “óráim vannak” kifogás, arra nem tudok mit mondani.... Eddig kettő diákszövetkezetnél voltam, de nem volt megfelelő lehetőség. Pécsen még hol érdemes munkát keresni?
2019. aug. 5. 09:00
 4/13 A kérdező kommentje:
Mármint arra gondolok, hogy általában hol szokták megirdetni a legtöbben.
2019. aug. 5. 09:01
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is voltak óráim, mégis dolgoztam az egyetem mellett. Meg kell találni a lehetőséget. Te egyelőre csak a kifogásokat keresed.
2019. aug. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem, csak szimplán nem tudok elmenni hétköznap 7 és 4 óra között dolgozni, heti 3-4 napra.... mert a legtöbb helyen eddig ezt kérték, “rugalmas munkaidő” címén.
2019. aug. 5. 10:20
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Felnőtt emberként én sem értem minek szaladgálsz haza minden hétvégén. Biztos van ott pl Meki, Tesco, bemész és megkérdezed.
2019. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

De minek akarsz dolgozni?

Dolgozz nyáron keményen, akkor ráérsz.

2019. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én szeretek hazamenni hétvégente, mint ahogyan amúgy rengetegen hazajárnak, szóval nem tudom, hogy miért olyan meglepő ez. Hét közben egy két lépésnyi szobán osztozom egy idegennel, otthon pedig végre van saját szobám, ahol nyugodtan és mindenféle hangzavar nélkül tudom végezni a dolgaimat. Ez mondjuk lehet, hogy valakinek hülyeségnek tűnik, de én annak is nagyon örülök, hogy otthon normális víz folyik a csapból és nincsen "sza**á" klórozva meg mit tudjam én még mi van benne, amitől kiszárad, hámlik és kisebesedik a bőröm (voltam már bőrgyógyásznál, de egyelőre még semmi). A családommal is jó a kapcsolatom, szóval én velük is elvagyok. Illetve olyankor csak hétvégente tudok találkozni a barátaimmal, mert ők egy másik városban tanulnak. Viszont, ha lenne egy tényleg jó, hosszútávon is vállalható hétvégi munka, akkor azért be tudnám cserélni.

A nyaramat pedig másokra szoktam tartogatni, általában olyankor is tanulok, pl. idén nyertem egy ösztöndíjat, aminek köszönhetően egy nyári egyetemen voltam, de voltam már önkénteskedni vagy ilyen-olyan tanfolyamokon. Viszont nyaranta is max. a Balatonra tudnék elmenni dolgozni ahol adnak szállást is, mert olyankor nincsen kollégiumom, otthon pedig nincsen nyárimunka vagy diákmunka.

2019. aug. 5. 13:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Láthatóan nem szorulsz rá a munkára. Akkor meg minek? Semmi gond ha suli mellett nem robotolsz. Utána úgyis fogsz épp eleget.
2019. aug. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!