Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki fizetések tényleg...

Gyakornoki fizetések tényleg ennyire alacsonyak szinte mindenhol ezen a területen?

Figyelt kérdés
Marketing mester mellett dolgoznék 30 órában, általában a nettó 1000 körül van a fizetés. Nyilvánvalóan nem a legfontosabb tényező a fizetés, de ez durván kevés - szerintem. FMCG-k főként.

2019. aug. 11. 13:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj, hogy egyáltalán fizetnek. A gyakornok általában csak ingyen munkaerő.
2019. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
igen
2019. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos ennyi. Én most felsőfokú német nyelvvizsgával rendelkező nyelvtanári pozíciót láttam 1300 bruttóért. Na az igazán nevetséges.
2019. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

egyetem előtt dolgoztam másfél évet, kezdő fizetésem volt 220 000 nettó körül.


ahhoz képest az árak emelkedtek kb 15-20%-ot és most lesz egyértelműen kevesebb.


jól hangzik, hogy örülni kell annak, ha egyáltalán fizetnek, de ez azért nem igaz.


van azért olyan is, ahol 1300-1500 nettó, no de mindegy.


kicsit irreálisnak érzem azt, hogy 2-3 körös felvételik, relatíve nagy elvárások és egészen minimális fizetés.


de hangsúlyozom, nem a pénz a lényeg, a mérvadó most, de nem lenne rossz 1000 forint felett keresni.

2019. aug. 11. 14:10
 5/17 A kérdező kommentje:

igazából most ott tartok, hogy alapvetően elfogadom a bruttó 1100-1200-t is, ha jó, érdekes az állás. viszont másfél évig vagyok még egyetemen, még így, "mamahotelben" sem feltétlen lehet nagy lábakon élni, finoman szólva, így.


őszintén szólva kicsit meg is bántam a mesterképzést.

2019. aug. 11. 14:12
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kevered a szezont a faxommal. Most nem pénzért dolgozol, hanem tapasztalatért. Hogy egy év múlva legyen mit beírnod az önéletrajzodba.
2019. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nem a pénz az elsődleges, ahogy elmondtam.

viszont a nettó 900 körüli fizetés szerintem elég durva. nem havi 200 000-nek megfelelő összeget várok (micsoda igény lenne amúgy) arányosan 30 órára.


no de lényegtelen, ez van, csak kicsit váratlanul ért ez. bevallom, azt hittem 1100-1200 nettó az alja.

2019. aug. 11. 14:36
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi durva. A jobb cégek 20 másik ugyanilyet találnak a helyedre, akik akár ingyen is vállalják. Ráadásul a cégnek a gyakornok nem olcsó munkaerő, hanem csak kolonc, aki nem ért semmihez, tanítani kell és fogni a kezét.
2019. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

felmerül a kérdés, van-e értelme egyáltalán ennek.


mármint akkor inkább pályakezdői állások felé kellene menni, csak ugye nyilván a cégek szívesebben vesznek fel olyat, akinek releváns gyakornoki tapasztalat van. feltételezem, de ez sem biztos és mindenhol igaz.

2019. aug. 11. 14:43
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha gyakornoki szerződésed van, akkor a mindenkori minimálbér 15%-át kell kapnod hetente. Ez törvényi előírás. Ha diákszövetkezeten keresztül, mint diákmunkás vagy kiközvetítve az nyilván más tészta. A gyakornoki idő 1-2 hónap általában (nem tudom neked mennyi). Arra kellene fokuszálni, hogy olyan helyet találj, ahol szakmailag is fejlődsz nem pedig a pénzen rugózni. Azon ráérsz majd amikor kézbe veszed a diplomát.


Vagy még inkább a BSc diplomáddal keress normális állást, ahol támogatják a levelező tanulmányaidat (Két hetente egy fél nap esik ki munkából, ezt általában tudják tolerálni)

2019. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!