Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki fizetések tényleg...

Gyakornoki fizetések tényleg ennyire alacsonyak szinte mindenhol ezen a területen?

Figyelt kérdés
Marketing mester mellett dolgoznék 30 órában, általában a nettó 1000 körül van a fizetés. Nyilvánvalóan nem a legfontosabb tényező a fizetés, de ez durván kevés - szerintem. FMCG-k főként.

2019. aug. 11. 13:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

utolsó,


köszi, hogy válaszoltál.

mit jelent a gyakornoki szerződés? jogilag legfeljebb annyit, hogy a vállalat jól jár a munkavállaló utáni terhek befizetése terén, a munkavállaló pedig a bruttó 85%-át megkapja nettóban.


nem szakmai gyakorlatról beszélek természetesen, amire te gondolhatsz.


lehet a gyakornokság helyett célszerűbb a részmunkaidőt használni. itt 1,5 évről van szó, még 3 félév van a mesterszakból.


nyilvánvalóan nem "rugóznék" a pénzen, ha mondjuk a 15 hetes szakmai gyakorlatról lenni szó, természetes volt anno, hogy csupán minimálbért kaptam.


most viszont, alapdiplomával, nyelvtudással és szűk 1,5 év munkatapasztalattal annál egy picit többet várnék. nem sokkal.

2019. aug. 11. 17:48
 12/17 anonim ***** válasza:

Gyakornoki szerződés, úgy működik ahogy írtam. Nálunk én foglalkozom a gyakornokokkal.

Aikor a kötelező gyakorlatot csinálod akkor gyakornoki szerződést kell kötnie az egyetemnek és a munkahelyednek, ez így működik, a bér pedig ahogy írtam (nyilván több lehet, de hülye lenne bármelyik cég többet fizetni, ahogy előttem is írták)

Neked inkább a BSc dimplomádnak megfelelő normál, határozatlan idejű főállású munkaviszony kellene, ahol tolerálják azt a pár óra rugalmas ledolgozását.


#10

2019. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
igen, de alapvetően - ahogy én látom - a multik kül. gyakornoki pozíciókat hirdetnek meg azoknak, akik mondjuk alapszak végén járnak vagy mestert csinálnak és 20+ órát akarnak/tudnak dolgozni.
2019. aug. 11. 18:55
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha csak giga multiban és részmunkaidőben tudsz gondolkozni akkor nincs más választásod valóban...
2019. aug. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

sajnos egyetem mellett miben másban tudnék?

örülök, ha tudok 30 órát dolgozni.

2019. aug. 11. 19:17
 16/17 anonim ***** válasza:

Levelező + 40 órás munkahét + rugalmas munkarend, akár csak arra a két hetente fél napra.

Lesz pénzed, lesz munkád a szakmában és még egy diplomád is. win-win

2019. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

igen, de Corvinusra járok, nincs levelező.

most már a kocka el van vetve, remélem, találok egy szakmailag jó helyet.

2019. aug. 11. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!