Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itt mindenkinek saját lakása...

Itt mindenkinek saját lakása van 20 on évesen? Épp ma olvastam itt. Mindenkinek ennyire jól megy, vagy örököltetek?

Figyelt kérdés
2019. aug. 12. 14:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez a lakás dolog sok mindenen is múlik, nyilván a családi háttér nagyon fontos. Nekem van saját ingatlanom, amikor alacsonyok voltak az árak (az egyik szerencsefaktor) vettünk, segített a családom is valamennyivel, de sok félretett pénzem is volt, amit összespóroltam (nem buliztam, szórakoztam, utazgattam el stb.). Sok ilyet is ismerek azért akinek így van lakása, meg sok olyat, aki nyivákol, hogy nincsen lakása de beosztani pénzt nem tud, mármint másra költi (állandó külföldi utak, legmárkásabb ruhák stb.) nyílván úgy elég nehéz összespórolni egy lakást, sok fiatal inkább have fun életet folytat, és nulla félretett pénze van, erről volt is cikk, hogy mennyire nem tudatosan költenek pénzt és nem takarítanak meg az emberek.
2019. aug. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
33%

#11

Manapság már kvázi mindegy. Még ha nettó 300k-t keresel pályakezdőként (ami azért nem rossz), akkor is olyan laza 10 év mire összespórolsz egy lakásra, HA nem költesz SEMMIRE, de SEMMIRE, értsd anyunál laksz, anyu etet, anyu ruház, anyu veszi a bérleted és a szappanod.... amit kevés ember szeretne 30-35 éves koráig.

Ma már nem spórolás kérdése...

2019. aug. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
69%

De spórolás kérdése.

Mi nem keresünk 300-at, sőt. Mégis nemsokára megvesszük a saját lakásunkat és nem kellett hozzá 10 év, elég volt 5 és még albérletben is laktunk mellette, sőt nyaraltunk is évi 1-szer.

és nem garzont veszünk, hanem olyat, amibe 2 gyerek is befér. A legjobb barátnőm és két unokatestvérem is most vesz, szóval nem egyedi eset.

Van aki folyamatosan fejlődik és spórol, más csak panaszkodik.

2019. aug. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
15%

#13

És ezt hogyan? Mi is spórolunk folyamatosan, havi 200-220-at tudunk félretenni, de ebből még egy 10-15 évig nem lenne ház alapesetben. :D Valami nem kerek a sztoridban. :)

2019. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
20%

De miért is akarsz 10 év alatt lakást? Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor 20 év alatt 2 lakás, 40 év alatt 4 lakás. Nyugdíjas korodban egyben laksz, 3-at kiadsz. Az azért szép lenne. Van akinek sikerül, de ez nagyon nem általános.


Szóval szerintem nincs azzal semmi baj, ha hitelt veszel fel, és albérlet helyett a saját lakásod fizeted. Hogy aztán 20-30 év múlva legyen egy hitelmentes ingatlanod. És amikor már idősebb munkavallalokent kevesebb fizetésed lesz (illetve nyugdíjasként) akkor kevesebb lesz a kiadás is, mert nem kell majd törlesztőt fizetni.


Nem értem mi ez az agymenés mostanában egyesektől, hogy 5-10 év alatt akarnak hitelmentes, 30-40 milliós házat. És mivel ezt esélytelennek látják inkább elszórják a pénzt hülyeségekre, autora, fesztiválokra.

2019. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
35%

"De miért is akarsz 10 év alatt lakást?"

Mondjuk mert már lassan 30 leszek...?


"Szóval szerintem nincs azzal semmi baj, ha hitelt veszel fel"

Ez tök jó normál esetben, de egyrészt nem mindenki akar, másrészt nem mindenki tud eladósodni 20-30 évre.


"Nem értem mi ez az agymenés mostanában egyesektől, hogy 5-10 év alatt akarnak hitelmentes, 30-40 milliós házat."

Miért lenne agymenés, hogy az emberek szeretnének lakni valahol, ami nem anyu kisszobája? o.O


"És mivel ezt esélytelennek látják inkább elszórják a pénzt hülyeségekre, autora, fesztiválokra."

Szóval az autó, amivel az ember talán be tud járni munkába, hogy legyen pénze, az hülyeség. :DDDDD A nyaralás is hülyeség, amit te is írtál, hogy mentetek. :DDDD

2019. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem írtam, hogy nyaralni mentünk bár amúgy szoktunk. Azt más írta.
2019. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
63%

Ez a 30 év mire érv? Gyűjts össze pár év alatt önerőre és vegyél fel hitelt 20-30 évre. Ha tudsz majd előtörlesztesz. Kb 50+ évesen saját ingatlanod lehet, talán előbb is. Addig meg ugyanaz, mintha most albiban laknal. Vagyis annál jobb, mert a bankot nem érdekli tartasz e macskát, hova versz be szöget stb. És a kamat is kevesebb mint az albi lenne.

Rengetegen így csinálják, nem értem mi bajod vele.

2019. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%

#17

Ok, sorry, másnak címzett kérdéseimre válaszoltál. De ettől még mindig kérdéses számomra, hogy a munkába járás például miért hülyeség, és egyebek. :D

2019. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
63%
Auto nélkül is rengetegen eljutnak munkába. Az autó luxus. Vegyél ha megteheted. De ne fogd a munkára.
2019. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!