Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit szóltok ahhoz, hogy a...

Ti mit szóltok ahhoz, hogy a szakorvosok kezdő bére bruttó 900. 000 lenne, ami emelkedne folyamatosan. Szerintetek ezzel csökkenne az a tendencia, hogy hálapénzt adjunk az orvosoknak?

Figyelt kérdés

2019. aug. 18. 00:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a hálapénznek ehhez semmi köze. Most sem kéne adni. Szerintem senki nem úgy adja, hogy 'jaj doktor úr, tudom milyen megalazoan kevés fizut kap, itt egy kis kiegészítés!'

És ha valaki tényleg hálás vagy extra bánásmódot szeretne az továbbra is adni fog.


Egyébként amilyen sokat tanulnak szerintem korrekt a 900. Akkor talán kevesebben mennek el.

2019. aug. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
39%
Ostobasag
2019. aug. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos a hálapénz sose fog eltűnni. Mindig lesznek olyan orvosok akik nem hivatásból vannak a szakmában.
2019. aug. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
25%

Nem valószínű, Kérdező.

Egy országhatárral odébb egy átlag orvos 1 millió 900 ezer forintot kap havonta ugyanazért a munkáért.

Szerinted...?

2019. aug. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
55%
Lehetne ennyi, de egy kezdő bíróé, ügyészé is, nehogy korruptak legyenek és folytathatnánk még 1000 másik szakmával.
2019. aug. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Nincs értelme a hálapénznek, ha előre odaadod már nincsen motivációja, ha utólag adni felesleges, a kör bezárult!


Öregebb generációból nehezen lehet ezt kinevelni, mondom ezt közel 40-hez. Beteg lettem folyt belőlem a vér, menyasszonyom 1 héttel később elköltözött egyik "haveromhoz" egyedül maradtam, így a testvérem és nyugdíjas anyám vitt a dokihoz, majd hozott haza és gondozott.

Első alkalommal a tiltásom ellenére 100 000-et adtak a dokinak, következő alkalommal már nem ő volt a megbeszélt időpontban, de az is tartotta a markát neki is tejeltek, de már nem merték elárulni az összeget, nehogy felidegesítsenek. Harmadik alkalommal még ő volt, de a negyediknél már nem, itt végre hallgattak rám és nem fizettek, végül ő műtött meg, 3 napig napi szinten 4-5-6 alkalommal megnézte mi van velem (nem vizsgálni csak beszélgetni), bejött olyan napon is mikor szabin volt, szerintem tudta öreg anyukám adja a zsetont, de rossz volt az időzítése.

Mikor végre összefutottak nagyon kedves volt vele, hozott neki kávét is, de nem kapott pénzt, már nem maradt neki, mint kiderült személyi hitelből hozta nekem az ajándékokat. (Nyugalom kifizettem neki!)


Még 2 hetet voltam a kórházban, de 1-er sem láttam a dokit, szobatársam meg arra panaszkodott adtak a dokijuknak 200e-et és csak heti 1-er néz be pár percre.

2019. aug. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Semmi köze a hálapénznek a bérhez.

A beteg azért ad, mert előbb szeretne időpontot, több figyelmet, időt, jobb ellátást szeretne. Ezeket a béremelés nem oldja meg.

2019. aug. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos ezt ilyen könnyen nem lehetne megoldani. Az EÜ úgy, ahogy van romokban hever, az emberek azért adnak hálapénzt, hogy hátha jobb ellátást kapnak (jut nekik egy tiszta lepedő, ne egy 8 ágyas poloskás kórteremben feküdjenek, esetleg nem kell fél évet várni egy életmentő műtétre...).

Az egy lépés, hogy az orvos keressen úgy, hogy ne legyen rászorulva. De a komplett EÜ olyan szintű forráshiányban szenved jelenleg, hogy az orvosok fizetése csak egy a hosszú listából.

2019. aug. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem magyar szinten az jo penz, biztos kevesebben mennenek el.


Ketto mashol sem tokeletes az eü.

Angliaban volt cki korhazban? Ott is vannak gondok.

Amcsiknal meg fizetos eleg sok minden.

Itt ahhoz kepest h bonyodalmas sok mindent kapsz meg ingyen. Vannak problemak, de a szakertelem nagyon magas. Alapvetoen orvos hiany van es szervezeti, infrastrukturalis illetve szervezesi problemak vannak.

Intezmenyek tobbsege lerobbant de kepes ellatni feladatat... igaz nehol nagyon lassan.

1bkent megnyugodhat mindenki itt is megkeresi havi 3 millat egy tapasztalt orvos magan rendelessel egyutt, efelol ne legyenek ketsegeink.

2019. aug. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy gondolom, hogy hiába lenne béremelés a hálapénz ugyanúgy megmaradna. Az való igaz, hogy keveset keresnek és emelni kellene a bért de ez pl. igaz a bírókra, ügyészekre is ahogy valaki ezt említette itt, ők is sokat tanultak és nagy felelősség mellett dolgoznak. Említhetném a pedagógusokat is és sok más közszférás szakmát.

Szerintem ha magasabb lenne a fizetés akkor is elmennének külföldre,szakmailag nagyon jó lehetőség, a magasabb bér ezt nem oldaná meg. Ahogy làtom sokan nem azért mennek külföldre diplomásként mert a bér nem annyira jó, hanem mert szakmailag, karrier szempontjából a külföldi munkatapasztalat sokkal többet jelent nekik.

2019. aug. 18. 07:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!