Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit szóltok ahhoz, hogy a...

Ti mit szóltok ahhoz, hogy a szakorvosok kezdő bére bruttó 900. 000 lenne, ami emelkedne folyamatosan. Szerintetek ezzel csökkenne az a tendencia, hogy hálapénzt adjunk az orvosoknak?

Figyelt kérdés

2019. aug. 18. 00:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
35%

A gyogytornasz is vart volna penzt amikor mutottek a Kenezy Korhazban Debrecenbe.

Vegul kiderul kereszteny no raadasul, mikor latta hogy nem adtam , par bap utan engem szamba se vett csak a tobbieket. Durva nagyon , de rajottem ha nem szivbol segitenek akkor inkabb ne segitsenek valahogy mindig lesz es az én javamra.

2019. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
31%
bocsi a helyesírásért, kicsit siettem. Pár nap után vagyis.
2019. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
40%
Látom, megindult a lepontozó hadjárat de érvelni már senki nem tud, vagy fáj az igazság, mert egy olyan valaki írja, aki ténylegesen bele is lát az egészbe, nem pedig csak ismerősnek az ismerőse orvos, vagy a családban van 3 orvos stb? :) érdekes
2019. aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
32%
Ezt a fizut egyáltalán nem sajnálom tőlük, a hálapénz meg sajna egy másik rendszer része... Inkább ők legyenek megfizetve, mint a sok léhűtő szäromért felelős ármánytitkár...
2019. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
40%

20:

Nem fogod tudni felszámolni, mert az államnak nem érdeke hogy fel legyen számolva. Akkor sem, ha pont az ellenkezőjét mondja.


Az a baj, hogy az emberek többsége végtelenül buta, és nem jut el az agyáig, hogy abból a pénzből, amit az állami eü-ben dugdosnak az orvosok zsebébe azért, hogy normálisan ellássák (ami az alap lenne) ,abból a magáneü-ben konkrétan a s@ggét kinyalnák, olyan színvonalú szolgáltatást kapna.

2019. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanúgy elvárnám, ugyanilyen szar lenne az ellátás. A TB rendszer helyett egyéni biztosító modell kellene, természetesen a járulékot nem levonva
2019. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%

26:

Igen, az kellene, de kb ezt egyetlen kormány sem fogja megvsinálni, mert abban a pillanatban bukna meg.

2019. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
70%

Nos, én orvos vagyok, a fizetésemelés önmagában nem fogja megoldani a problémát, ugyanis ettől sem a kedves vén pénisz kollégák, sem a kedves dugdosós betegek nem lesznek kevésbé korruptak. Én négy éve végeztem az egyetemen, eddig összesen 7000 Ft hálapénzt kaptam pontosabban ez az az összeg amit úgy rámerőltettek, hogy nem tudtam visszautasítani. Az egyik esetnél a kollégámmal küldték utánam a pénzt, ezt kapásból oda is adtam az asszisztensemnek, a másik esetben, meg ellátás után még tíz percig veszekedtem a beteggel, hogy nem kell adni mire meguntam és elfogadtam csak mehessek már. A fiatalok 90 százaléka nem fogad el hálapénzt, és kezd olyan tendencia lenni, hogy ciki a hálapénz, ezt a folyamatot tudja elősegíteni a normális fizetés. Továbbá rengeteg kolléga végzés után kapásból az alacsony fizetések és a hálapénz-rendszer miatt megy ki külföldre, normális fizetéssel a kimenők számát lehetne csökkenteni.


Azok a korrupt betegek akik meg dugdossákba hálapénzt meg is érdemlik, hogy egy kapzsi doktor elfogadja tőlük. Egyébként néha annyira örültem, hogy nem szoktam elfogadni, mert gyakran pont az ilyen dugdosós betegnél nem sikerült elsőre a szúrás, vagy lett apróbb szövődmény.

2019. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
36%

28:

Ezt sosem értettem, hogy azok az orvosok, akik mindenkitől elfogadják, sőt el is várják a hálapénzt, hogy ők hogy számolnak el a lelkiismeretükkel amikor pl valami komplikáció lesz?

2019. aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
79%

"A beteg azért ad, mert előbb szeretne időpontot, több figyelmet, időt, jobb ellátást szeretne. Ezeket a béremelés nem oldja meg."


Na ne már? A nagyobb fizetés megoldja az előbbi időpontot mert nem megy ki külföldre a sok orvos dolgozni, ezért több orvos - kisebb várólista.

A több figyelmet is megkapod ha több az orvos és a nővér akik jó pénzért dolgoznak.

A jobb ellátás megint az orvos pénzével függ össze, mert a jó szakember kint dolgozik sok pénzért. Ha itthon ,megfizetnék itthon lenne jobb szakember. Jobb ellátás is kipipálva...

2019. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!