Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit szóltok ahhoz, hogy a...

Ti mit szóltok ahhoz, hogy a szakorvosok kezdő bére bruttó 900. 000 lenne, ami emelkedne folyamatosan. Szerintetek ezzel csökkenne az a tendencia, hogy hálapénzt adjunk az orvosoknak?

Figyelt kérdés

2019. aug. 18. 00:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
26%
A hála pénz az sosem fog megszűnni, mert mindenki önző és úgy gondolja, ha fizet akkor ő előrébb kerülhet a sorban és az orvos jobban beleadja a tudását. Az emberek úgy gondolják az egészség, az élet megvásárolható, ezért fizetnek agyatlanul, főleg a kiszolgáltatott haldoklók. Ezzel nagyon sok orvos vissza is él, tisztelet a kivételnek! Mert ismerek olyan onkológust, aki nem fogad el pénzt, ő kijelentette, hogy nem fogadja el a pénzt, ha köszönetet szeretnénk neki adni, azt egy csokor virággal megtehetik a betegek, hozzátartozók. Ezt nagyon korrektnek gondolom.
2019. aug. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
11-es jó hallani, hogy vannak ilyen orvosok is!
2019. aug. 18. 08:08
 13/30 anonim ***** válasza:
82%
Vannak, a háziorvosunk sem fogadott el hálapénzt, mindig elutasította. Isten nyugosztalja, már nem él. Másik gondolatom az egészségüggyel kapcsolatosan, hogy nem csak az orvosok nincsenek megfizetve, hanem a nővérek, ápolók, mentősök! És ott van még a karbantarttás és a takarítás is! Tehát ha beteggé válsz akkor nem csak az orvosnak kell fizetned, hanem a nővéreknek is, hogy emberségesebben bánjanak veled és egy csöppnyi mosolyt kicsaljál belőlük. Én nem haragszom rájuk, megértem a frusztráltságukat és őszintén sajnálom de egyben tisztelem is őket, mert ha ők felmondanának mind, akkor mi betegek volnánk nagyon nagy sza.rban. Úgyhogy ezért nem díjazom a kis keresetűek lenézését, meg a válts munkát szöveget, mert ha valóban bedőlne az egészségügy és egy nagyképű gazdag csókával aki így lenézi a másikat, történne vele baleset és bekerülne egy kórházba ahol nincs orvos, nincs nővér várni kell és folyik a vér belőlle, megőrül a fájdalomtól, akkor mit tenne? Sokan valóban azért maradtak az egészségügy mellett mert hivatásból, szakma szeretetéből maradtak, szerintem bárki vállthatnak, ha elmenne tescoba éjszakai árufeltőltőnek, már jobban járna anyagilag, de nem teszik és ez tiszteletet érdemel! Én így gondolom. Szóval minden egészségügyben dolgozót jobban kéne megfizetni és, ha úgy vesszük mindenkinek járhatna a hála pénz is, de az átlag magyar dolgozó nem tud annyit fizetni mindenért. Vagy eltörőlni a TB-t.
2019. aug. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
41%

Nem hinném, hogy ettől csökkenne.

Az orvostársadalom a végletekig el van k/vulva (lehet lepontozni, meg kiforgatni, de így van). A hálapénzt nem lehet kiirtani már pozitív megerősítéssel, béremeléssel stb. Nagyon durván szankcionálni kellene. Sajnos nehéz, mert a NAV ellenőr nem tud próbaszülést végezni, mint egy próbavásárlást, ezért virágozni fog.

Az a baj, hogy az orvostanhallgatók már az egyetemen olyan közegbe kerülnek, ami észrevétlenül a gondolkodásuk részévé teszi azt az egész mentalitást, ahogy ma az orvosok többsége viszonyul mindenhez.

2019. aug. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Hiába szankcionálnák szabálysértésként vagy bűncselekményként látens maradna nagyon sok eset, senki páciens nem dobná fel éppen azért mert azt gondolja a hálapénz neki jó. Ez épp az a terület, ahol szerintem a szankció nem működőképes.
2019. aug. 18. 08:37
 16/30 anonim ***** válasza:
38%

Pont ezt mondom, nem lehet szankcionálni a jelenség mibenléte miatt.

Kinevelni pedig évtizedek lenne.

Az orvosi egyetemek tanári gárdájának és a praktizáló orvosok túlnyomó részét végleg el kellene tiltani a praktizálástól és tanítástól, majd (nem tudom honnan), fel kellene tölteni a pozíciókat zöld keresztes orvosokkal. Akkor talán elindulna egy öntisztulási folyamat, ami esetleg évtizedek alatt eredményre vezetne.

De ez meg ugye szimplán nem megvalósítható

2019. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
74%

"Sajnos nehéz, mert a NAV ellenőr nem tud próbaszülést végezni, mint egy próbavásárlást, ezért virágozni fog."


Szerintem a szülés körül van a legkevésbé hálapénz.

Ott van aki nem fizet semmiért mert nincs pénze vagy elvből. És van aki pénzért felkéri a saját orvosát, hogy nála szeretne szülni. Az nem az állami ellátás része, hogy a doki a vasárnapi ebéd mellől ugrik mert megindult a szülésed. De megteszi ha kéred, pénzért.

Olyan szerintem kevésbé jellemző, hogy ingyenesen, ügyeletes orvosnál szül valaki aztán hálapénzt ad.

2019. aug. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
72%
A szülés csak példa volt, mondhatnám a nagyszüleim összes műtétét és kezelését az elmúlt évekből, mindegyik ütemezett, operáció volt, nem az ebéd mellől elrángatva
2019. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
67%

Alapvetően nem hiszem, hogy sokat változtatna a hálapénz rendszerén.


Van a családban több orvos is, ők azt mondják, 30-40 éve, amikor ők jártak egyetemre, még a fiatalok 70-80%-a tényleg azért mert az orvosira, mert gyógyítani, embereken segíteni szeretett volna, mégis idővel "elrontotta" őket is rendszer.

A mostani, fiatal orvosgenerációról pedig azt mondják, hogy a 70-80% már eleve a pénz, a divat és a presztízs miatt megy orvosira, és csak a maradék 20% aki tényleg az embereken szeretne segíteni és gyógyítani.


Namost, ha ez így van, akkor adhatnak akármennyi fizetést is a kezdő szakorvosnak, a sok pénznél csak a még több pénz a jobb, tehát esélytelen, hogy megszűnjön a hálapénz.


Egyébként legfőképpen az államnak nem érdeke a hálapénz megszüntetése.

Miért? Amiért nem érdeke pl. a természetgyógyászat, kínai gyógyászat, stb. bevonása az állami ellátórendszerbe.

Azért, mert amit a beteg saját zsebből fizet, az nem az állami ellátórendszert terheli.

2019. aug. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
41%

A hálapénz intézménye leginkább az idősebb doktorok között működik még, egyre több fiatal utasítja el, ez tény. Legutóbb olyan 30-as éveiben lévő orvoshoz voltam beosztva, aki folyamat azon manőverezett, hogy hogyan tudná úgy elkerülni a hozzátartozókat, hogy azokat tájékoztassa ugyan a megfelelő módon, de el tudja kerülni, hogy a zsebébe nyomják a pénzt.

Nekem senki ne mondja, hogy az orvostanhallgatók így meg amúgy vannak nevelve, meg tanítva, amíg nem ült be egy előadásra, vagy hallgatott, nézett végig egy gyakorlatot. Én már lassan végzek és el tudom mondani, hogy rendszeresen kihangsúlyozzák a hálapénz káros hatásait a betegellátásra vonatkozólag. Aki azt hiszi, hogy itt lelketlen szemétládákat nevelnek, akiket csak a pénz mozgat meg: téved. Minden egyes mondat a beteg körül forog, hogyan csinálhatnánk jobban, hogyan lehetnénk még alaposabbak, milyen módszereket alkalmazzunk a bizalom elnyeréséhez stb. Ha valaki ezek után mégis egy paraszolvenciára éhes, szakmáját semmibe vevő "orvos" lesz, akkor ő már eleve úgy kezdte az egyetemet, hogy neki csak a pénz.

Ettől függetlenül a hálapénz intézményét fel KELL számolni, mert iszonyúan rossz irányba tereli az egész ellátást. A fizetés emelése ezt nem oldaná meg, emellett viszont szerintem megérdemelné minden egészségügyi dolgozó azért a kemény munkáért, amit végeznek.

2019. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!