Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetéseknél az "angol...

Álláshirdetéseknél az "angol kommunikáció szintű" nyelvtudás alatt mit értenek?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriában általában milyen szinten várják el a nyelvtudást? Várható, hogy napi szinten kell használni (levelezés, beszélgetés külföldi kollégákkal) a munka során vagy csak alkalmanként?

Ahol ezt kérik ott az állásinterjún milyen témájú és szintű beszélgetésre lehet számítani?


2019. aug. 27. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Hát ez teljesen változó, hogy melyik cég pontosan mit ért alatta. Miért nem őket kérdezed?
2019. aug. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Azt jelenti, hogy azonnal tudsz kommunikálni középszinten kb.

Nem baj ha van egy kis nyelvtani baki, de beszélni kell, körülírni ha nem tudod, lényeg a folyamatos csacsogás.

De!

Munkaköre válogatja, ha olyan a munka hogy te is tudod hogy nem fog kelleni az az angol, akkor csak előnynek írták oda, pl.területi képviselői munka is van ahova szinte nem is kell angol.

2019. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
B2 szint
2019. aug. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Igen, a kommunikációs szint azt jelenti, hogy tudni kell kommunikálni kollégákkal. A tárgyalási szint a következő, ahol adott esetben az ügyfél felé a céget kell képviselni.
2019. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Munkaköre válogatja, de azért az állásinterjún szokták tesztelni, ha kérik. Tudd elmondani angolul az önéletrajzodat, iskoláid, korábbi munkahelyeid.
2019. aug. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm :)

Azért érdekelt, mert a B2 szintű nyelvvizsga nyilván nem garancia a tudásra. Németből van és még amikor annó szereztem voltam egy német cégnél interjún, ahol csak egy-két perc volt a bemutatkozás, iskolák, utána érdekes dolgokat kérdeztek :) Például volt egy ábra a falon és hogy melyik szint milyen mértékű módosításával lehetne hatékonyabbá tenni a dolgot, miért, stb. Hát arra annyira nem tudtam a válaszokat hiába van nyelvvizsgám.

Viszont volt, ahol csak be kellett mutatkozni, meg hogy ma milyen nap van, mit csináltam hétvégén.

Minden céget meg nem hívhatok fel, hogy mit értenek alatta, mert csak akkor adom be az önéletrajzomat. Mivel két teljesen más tapasztalaton van ráadásul németből, így nem igazán tudom belőni a dolgot.

2019. aug. 28. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!