Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mennyi idő alatt találtatok...

Ti mennyi idő alatt találtatok munkát diploma alatt?

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy hétben folyamatosan jelentkezek állásokra, de még vissza sem jeleztek, semmi. Tegnap azt írta az egyik karrier oldal, hogy a kiválasztás folyamatban, de még nem kerestek meg. Nagy rajtam a nyomás, teljesen el vagyok keseredve és félek. Talán jelentkezzek olyan állásra, ami sima irodai munka?

2019. aug. 29. 13:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%
Nekem úgy 3 hónap után sikerült diploma után, de arról a helyről dobbantottam is fél év után. Másfél évig csak kulimunkák jöttek össze. Most viszont nagyon jó helyem van. Szóval nem lehetetlen, de türelemjáték.
2019. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Anno január közepén volt a záróvizsgám (nem tudtam végül megjelenni rajta, szóval abszolutóriumom volt, de a diploma ekkorra minimum fél évet csúszott)

Február 5-én küldtem meg az önéletrajzom.

Február 7-én visszaírtak, hogy a két lehetőség közül válasszak időpontot az interjúra.

Február 14-én voltam interjún.

Február 28-án jöttünk be papírozni, szerződést aláírni, stb.

Március 1 volt az első munkanap.


Szóval a záróvizsga időpontjától számítva másfél hónappal később már a munkahelyen ültem.

Lehetett volna előbb is, csak a január kissé kaotikus volt személyes ügyek miatt, addig nem is igazán nézelődtem. Aztán ezt elég hamar megtaláltam utána, nem is hittem igazából, hogy felvesznek, olyan neves intézmény, de gondoltam adok neki egy esélyt, miért ne. Azóta is nagyon jól érzem magam. :)


BTK-s "büfészakot" végeztem.

2019. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
7 hónap
2019. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mesterképzés első éve után hazaköltöztem vidékre a koliból anyuékhoz és elkezdtem állást keresni. Betoltak helyben egy kis irodába nevetséges bérért, de legalább szakmailag jó lett volna. Gondoltam a semminél jobb, a nyáriszünetben jó lesz, illetve azt ígérték szeptembertől biztosítanak nekem helyet a budapesti irodájukban. Nem sokkal később jött egy pest megyei álláslehetőségről e-mail, amire jelentkeztem és be is hívtak rögtön interjúzni. Három hete dolgoztam az irodánál, amikor beadtam a felmondásom, majd gyakorlatilag egy hét leforgása alatt költöztem vissza Pestre. Az első 1-2 hónapban rokonoknál és barátoknál csövezve jártam dolgozni, aztán szép lassan albérletem lett és az msc utolsó félévét már munka mellett végeztem.

Tehát a bsc diplomám megszerzése után 1 évvel helyezkedtem el, az msc megszerzése előtt fél évvel. Korábban nem is kerestem teljes munkaidőst.

2019. aug. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
79%
1 hónappal a diploma átvétele után kezdtem az álommunkahelyemen. Egyébként angol szakos voltam.
2019. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem elzavartak a gyakornoki helyemről most tavasszal, amint államvizsgázni kezdtem, úgyhogy azóta sikertelenül keresek állást folyamatosan. Sajnos valőszínűleg az lesz, hogy dobhatom ki az 5 év tanulást és valami full más területen leszek kénytelen elhelyezkedni, akár gyorskajálda vagy árufeltöltés, mivel az én diplomámmal (jog) semmi esély nincsen, máshoz meg nem értek.
2020. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!