Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre "kell" a magyarorszá...

Külföldre "kell" a magyarországi érettségi? A nyelvtudás a fontosabb, nem?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, két szakmával, 4 év munkatapasztalattal, angol és német vmennyi nyelvtudással(megértem és bár lassan, de válaszolni is tudok), de érettségim nincs. Mennyire "gáz" ez? Mármint külföldön mennyire számít, illetve azt fogják hinni, hogy hülye vagyok, amiért még egy érettségim sincs? Tervezem letenni, de előbb el szeretnék menni itthonról, ahhoz viszont kell egy alaptőke, szóval visszafelé: ki szeretnék menni külföldre dolgozni, hogy gyűjtsek egy kicsit, aztán visszajövök, lakást bérelek, hogy leérettségizzek és egyenlőre ennyi a terv.
2019. szept. 4. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen munkáról van szó!


De konkrétan Németországban az érettséginem nem sok jelentösége van, igen sokan csak középiskolát (10 osztály) végeznek, vagy a gimnáziumból is érettségi nélkül mennek el.

Érettségi föleg a továbbtanuláshoz kell, önmagában nem számít semmit.

2019. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* érettséginek
2019. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor nem néznek le külföldön emiatt?

2019. szept. 4. 17:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egyik szakmám bébiszitter/dajka, a másik építőipari terület.
2019. szept. 4. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, én Németországot ismerem, itt nem gond.
2019. szept. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. szept. 4. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!