Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Buszvezetőknél (Volán) a...

Buszvezetőknél (Volán) a járatok közötti pihenőidőt ugyanúgy fizetik, mintha dolgozna, vagy az fizetetlen?

Figyelt kérdés
Meg érdekelne konkrétan egy napja(járatiidők,pihenők) egy buszsofőrnek.
2019. szept. 7. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom munkaidőbe bele számít, tehát fizetik. A napjuktat nem tudom nem vagyok buszsofőr, de egy szomszédunk volt aki vezetett így onnan tudom ezt az infót, mert ajánlgatta nekem is, hogy menjek mert ez,meg az milyen jó, de ha sza.r járatot kapsz az kevésbé jó.
2019. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor egy hiteles infó:

Volánbusz már mindenhol van.

A közlekedési központok is azok,elvileg már.A szüneteket nekünk pl nem fizetik,egy részét esetleg rendelkezésre állomásaként,ami 40-60%

( megint hely függő)

Így gyakorlatilag a napi össz.mondjuk 13,5 órából tényleges munkaidő,ami beleszámít a kötelező órába: jó,ha 10 óra lesz+1 óra rend.állás.

Vagy a 15 órából 10 óra munkaidő,3 óra pihenő (nem otthon,nem telephelyen,de ezt sem fizetik) 1,5 óra rend.állás.

Így lesz havi 18-22 munkanapunk napi min.9- max.15 órával/nap.

Ez nem mindenhol egységes! Van,ahol fizetik az időket,csak a kötelező órába nem számít bele egy része ugyanígy.

2020. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!