Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkakeresésnél hátrány a...

Munkakeresésnél hátrány a folyamatban lévő tanulmányok?

Figyelt kérdés

Érettségivel betanított gépkezelő munkákra jelentkezem de nem vesznek fel. Levelezőn első éves programtervező informatikát tanulok. De oda is írtam CV-be hogy ez egyáltalán nem befolyásolja a munkavégzést.


Inkább ne írjam be hogy tanulok?



2019. szept. 12. 10:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Úgyis elő fog jönni sajnos, mert gondolom minden második pénteken suliba kell menni. Emiatt nem lehet levelező mellett teljes munkaidőben dolgozni, a legtöbb helyen pedig hallani se akarnak arról, hogy minden második pénteken elengedjenek.
2019. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

# 1


De akkor hazudjak az önéletrajzban? Az már úgy milyen?

2019. szept. 12. 10:44
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Nálam előnyt jelentett, bár én csak egy 2 éves okj-s képzésre jártam. Több állásinterjúra is behívtak, érdeklődtek hogy mit tanulok, heti hány nap járok suliba, stb.

Végül egy olyan irodai munkát fogadtam el, ahol nem számít hogy mettől meddig dolgozok, csak legyen meg a heti 40óra. Így időben be tudtam érni az órákra.



Nekem az a tanácsom hogy amíg iskolába jársz, ne válogass annyira a munkák terén, csak az legyen a cél, hogy rugalmasak legyenek.

Ismerek pl olyat aki fősuli közben árufeltőltő volt, majdnem 30 évesen.

2019. szept. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De hát nem válogatok. De amúgy ezekből a melokbol van legtobb és jol is fizet ahhoz képest hogy betanított munka, nettó 240-280 ezer.
2019. szept. 12. 11:03
 5/16 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem nézik jó szemmel, mert kéthetente iskolába vagy, aztán lesz vizsgaidőszak.. stb, amikor nem számíthatnak rád. A másik, hogy ha nem a szakmába vág a képzésed nem köteles elengedni, mert neki abból mi haszna van?

Ha programtervezőnek tanulsz és közben egy informatikai céghez pályázol,az lehet piros pont, de egy betanított munkánál semmit nem jelent, sőt inkább hátrányt.

2019. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

# 5


Akkor nincs más mint hazudni. De amúgy a műszakos munkarend miatt sokszor ugy esik a pihenonap hogy éppen iskolai napokra , ha meg nem arra meg tudom hasznalni a fizetett szabadságokat.

2019. szept. 12. 11:21
 7/16 anonim ***** válasza:
De akkor miért nem IT területén keresel munkát??
2019. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

# 7


Azt még csak tanulom, nem tudok benne dolgozni.

2019. szept. 12. 12:23
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha nem befolyásolja a munkavégzést és diákszövetkezeten keresztül tolod, akkor még előny is, mert kevesebb járulékot kell fizetniük.


De proginfósként miért nem szakmába vágó munkára jelentkezel?


Esetleg nézz szét itt (vagy bármelyik másik hasonló diákszövetkezetnél):

[link]

2019. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

# 9


Mert most kezdtem tanulni. Majd 3. évben már valószínuleg érteni fogok programozáshoz de most meg nem tudnek dolgozni benne.

2019. szept. 12. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!