Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ilyen kevés munkaleh...

Miért van ilyen kevés munkalehetőség vidéken?

Figyelt kérdés

Még a fejlettnek mondott, vidéki régiókban is kevés.


Nekem gazdasági alap (gazdálkodás és menedzsment) van, illetve logisztikai menedzsment.Utóbbit csak nemrég vehettek kézbe, mivel idő kellett, mire a másik nyelvvizsgát is letudtam rakni.Ez a szak kettőre kötelez.

Igazából, az MSC-t azért csináltam, mert volt még állami félévem, amit kiakartam használni.



A jelenlegi munkahelyemről szeretnék váltani, egyrészt a fizetéssel sem vagyok elégedett, másrészt ez az első nem gyakornoki munkahelyem.Váltani kell,hogy fejlődni tudjak.


A probléma, hogy alig van a környéken valami (GYMS megye). De, akinek műszaki diplomája van, az sincs sokkal jobb helyzetben.


Egyszerűen, kevés a diplomás munkahely itt.

Pedig, nagyon nagy igény van rájuk.A helyi egyetemen, ahol mérnöktől jogászon át közgazdászig mindent képeznek, a gólyák száma idén rekord mennyiségű.

Annak ellenére,hogy szigorodtak a felvételi követelmények.


Nekem olyan, mintha az ország munkaerőpiaca nem tudná fejlőd a munkavállalók fejlődését, ugyanis azok egyre tanultabbak ás egyre igényesebbek.


Mintha, most kezdenének kiütközni a rendszerváltás óta kialakított struktúra hibái, azaz az olcsó munkaerő, alacsony hozzáadott értékű betanított munka.

Amúgy nálunk itt, ezekben a gyárakban többnyire ukránok meg albánok dolgoznak.A magyar egyre kevesebb az ilyen helyeken.


2019. szept. 13. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Szép kamukérdés. A logisztikai menedzsmenthez nem kötelező két nyelvvizsga.
2019. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1,



két B2 nyelvvizsga kell hozzá vagy egy nyelvből C1 vagy egy darab szakmai.

2019. szept. 13. 22:26
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

GYMS mint fejlett régió? Ez komoly? Egy valamire való város van, ahol viszonylag több a lehetőség: Győr. Mert ott van a legtöbb cég. És miért? Mert ott az autópálya. Nem véletlen, hogy a Merci is Kecskemétre ment az M5 miatt.

A cégek oda települnek, ahol jó a közlekedés, vagyis a legrövidebb úton megközelithetőek a fontosabb tranzit útvonalak.

GYMSben a Soproni járás is csak azért ér valamit, mert közel a határ. Amúgy nulla. A nagy fejlett nyugat....


Tudod miért nincs annyi diplomásra szükség? Mert egy diplomás irodai dolgozó bőven elég egy max. kettő a helyettesithetőség végett a pozicióra. Nem kell, hogy ugyanazt a feladatot 3an, 4en csinálják. Főleg, hogy bármikor bárkivel helyettesíthetőek. Vagyis 4 diplomásból kettőnek jut hely. Ráadásul a felsőoktatás csak úgy fos...a ki magából a diplomás, de amúgy mindenhez síkh...e "igényes" embereket.

Sima melósra meg mindig van szükség, mert a termelékenység, ezáltal a profit múlik rajta. Mert ugyebár a tömegtermelés korát éljük. Nem elég óránként egy asztalt megcsinálni. Óránként minimum 10 asztalt kell legyártani. De nincs ember, ezért nem megy csak 5. Így nem gazdaságos. Valahogy pótolni kell a hiányt, ha más nem, hát vendégmunkással.


Alacsony hozzáadott érték? A diploma az érték? Nem inkább az a melós, akinek köszönhetően van termék, amit el lehet adni? A tervrajzot meg is kell valósítani, csak úgy hoz profitot. A napi 20 emailből még nem lesz eladás. Eladás abból lesz, ha Gizike ott áll a szalag mellett és beteszi a négy csavart. Mert ha nem, akkor szét esik az asztal, elakad a termelés és bukott az egész nap. Veszteséges.

Van, ahol 10 perc állás a soron milliós veszteséget okoz. És hidd el a sor nem azért fog állni, mert aznap nem írtad meg a havi költségvetésről az összefoglalót.


Az összes önmagát fejlettnek nevező ország ezzel küszködik. A magyar egyre kevesebb, mert kimegy minimálbérért dolgozni ausztriába, mert ott többet keres, mint itthon. Ausztria meg beszippantja, mert az meg az osztráknak nem akar rendesen fizetni és mert az osztráknak derogál mosogatni.

Ugyanez a helyzet a nálunk dolgozó vendégmunkásokkal az ő hazájukban.

2019. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alap gazdasági diplomással valóban Dunát lehet rekeszteni, aki tényleg tud, azt viszont megbecsülik. Ezzel szemben tapasztalataim szerint a mérnököket lasszóval próbálják a cégek fogni, akkora hiány van.


Nem értek azzal egyet, hogy a munkaerőpiac le van maradva a diplomás munkakörökkel. Egy frissdiplomás jó esetben elmakog angolul középfokon Ma már inkább a felsőfok plusz egy másik nyelv középfokon lenne a szint. Ez szerinted a diplomások hány százalékára igaz? Én azt mondom, hogy lenne még hova fejlődni.

2019. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert szükség rá
2019. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a diplomás munka a kevés, hanem sok a felesleges diploma, illetve a diplomások szakmai illetve nyelvtudásuk is gyenge.
2019. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!