Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tovább? mert en teljese...

CactusJack44 kérdése:

Hogyan tovább? mert en teljesen nem tudom hogy mi legyen

Figyelt kérdés
Sziasztok.Gondoltam hogy megkérdezek több embert is hogy mi tévő lenne a helyemben vagy hatha tanacsal tudna segiteni. Szóval egy friss erettsegis srac vagyok es nem jott ossze a rendor tiszti egyetem (nem a pont szam miatt hanem mert belekeveredtem egy garazdasagba ami rendori intezkedest vont maga utan) es igy 5 evre sztorno lett nekem a rendeszeti karrier. Es ezzel az a baj hogy nekem ez volt az A tervem nem is nagyon gondolkodtam B terven de most megis az utobi lett. Egyszeruen nem tudom mit kezdjek magamal tobb helyre is beadtam az oneletrajzom de kb a kutyanak nem kellek egy erettsegivel meg 0 szakmai tapasztalattal. Gyarba meg ilyen legalja munkakat nem fogok vallalni. azert egy munkanak szerintem legyen egy presztizse a szamomra nekem ez fontos. Az Okj-t is lekestem mert ugye szeptemberig lehetett jelentekezni. Novemberig tudok dolgozni diakmunkaskent jelenleg is mekibe dolgozok de azert ez se egy perspektiva. Ti mit tennetek a helyemben hova menetek dolgozni mert en teljesen elvagyok most veszve. Engem amugy vonz a vendeglatas de 0 szakmai tapasztalatal oda se tudok bekerulni legyen az egy pincer vagy pultos melo

2019. szept. 14. 00:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

"Gyarba meg ilyen legalja munkakat nem fogok vallalni. azert egy munkanak szerintem legyen egy presztizse a szamomra nekem ez fontos."


Hű, hogy te ezért mit fogsz itt kapni...

És igazuk lesz, egy érettségire nem tudom mit vársz.

2019. szept. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem akarlak elkeseríteni, de rossz a hozzáállásod.


Nem tettél le annyit még az asztalra, hogy elvárásaid legyenek.

A munka nem szégyen, legyen az bármilyen (hát egyet-kettőt kivéve :)).


Gépházban takarítottam, kapáltam egy kertészetben, vonalakat húzogattam irodán egy naplóban, majd abban az irodában megragadtam, mint kisegítő. Közben időszakosan szüretelni jártam. Egyébként óvónőnek készültem, de másképp alakult az életem.


Gazdasági vezetőként végeztem a végén, mint mérlegképes könyvelő több más végzettséggel együtt. Egyik helyről csaltak át a másik helyre, nem kellett munkát keresnem soha. De ezért tenni is kell.


Bár én alázattal kezdtem a munka világát és egyik meló sem volt számomra eléggé koszos ahhoz, hogy ne végezzem el.


Talán próbáld meg, nem kell bármi áron bárhol megragadnod. Lesznek kapcsolatok, tapasztalat, ami hatalmas segítség lehet.

2019. szept. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Jogi asszisztens felsőfokú végzettséggel közfoglalkoztatott vagyok irodai munkán, mert más nincs.


Szóvval lehet menni 54-ért közfoglalkoztatásba is.

2019. szept. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Én autót mostam, cigókal, úgy kezdtem. A munka, az munka.

Amúgy szerinted itthon a rendőrnek mennyi presztizse van? A legtöbb ember megveti őket.

2019. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Amugy a gyari munkasnak nagyobb a presztizse mint a rendőrnek, amúgy gratulalok garazdasag...
2019. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a garázdaság nagyobb szégyen, mint gyárban szalag mellett dolgozni.


Amúgy még csak szeptember közepe van, próbáld meg bekönyörögni magad egy OKJre.

2019. szept. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

Az a gond sok szabályszegést, szabálysértés, esetenként bűncselekményt lát az ember, amit rendőr követ el.


A következőket láttam eddig:

-gimisként megvert a rejtett munkaerő a rendőrség előtt, segítségért kiabáltam, majd lecseszett a rendőröcske, hogy "Ne hangoskodjál te vadbarom!"

-szabálytalan közlekedés, parkolás, előzés, gyorshajtás, lekanyarodás, stb.

-mikor benzinkúton dolgoztam a prosti jattolt a rendőrnek, nekünk meg beugatott, hogy elintézi, hogy köcsögök legyünk, ha nem hagyjuk békében dolgozni a hölgyet

-kukoricatáblában, borsóföldön, krumpliföldön, szőlősben szedegették a terményt

A szőlőben rászóltam, ne lopjon, de közölte velem, hogy a tulaj megengedte neki, érdekes én nem emlékszem rá, hogy így tettem volna

-ha nem vagy kisebbség kitoloncolnak a saját lakásodból


Szerintem a büntetett előéleteddel nem lógtál volna ki a sorból és ezért nem is tisztelik sokan a rend őreit!

2019. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Azt tudnám tanácsolni, hogy tanulj, tanulj, tanulj. Nem feltétlenül valamilyen szakmára értem, hanem olvass könyveket, tágítsd a látóköröd.

"Gyarba meg ilyen legalja munkakat nem fogok vallalni". Pedig ilyen helyesírással és hozzáállással máshova nem fognak felvenni.

2019. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
Irány külföld, nyelvtanulás ezerrel, mivel van mekis tapasztalatod szerintem alkalmazni fognak egy külföldi mekiben is.
2019. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A gyárt azért írtam hogy oda biztos nem mert azért dolgoztam én ott diákmunkásként sőt még dohány levelet is voltam szedni a 40 fokban napon. Nem kerülöm a munkát nem arról van szó csak azért ilyen helyeken az ember egy cseppet sincs megbecsülve sőt még talán egy kutyát is többe néznek. Most őszintén valakinek az az életcélja hogy egy gyártó soron robotoljon napi 12 órákat kb 120 ezer forintért? Ilyen munkával nem lehet az egyről a 2re jutni. A garázdaságomról meg annyit hogy Pesten a Népszínház utcába ki akart rabolni engem meg a barátomat két cigány és mi meg nem hagytuk azért magunkat. Ebből lett a garázdaságom hogy össze vertük őket talán ha lett volna ügyvédem akkor át minősíttetek volna sértetté. Ez nem hiszem hogy olyan nagy bűn ha az ember megvédi magát. Sose tettem semmi rosszat ezen kívűl az életben.Nem azért jelentkeztem volna rendőrnek mert egy presztízs munka hanem hivatás tudatból. A rendőr szapulásról meg annyit hogy aki itt szidja a rendőröket azt megnézném olyan helyzetben ha éjszaka jól megverik vagy kirabolják az utcán kit hív elsőnek vagy kitől fogja várni a segítséget.
2019. szept. 14. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!