Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik legyen?...

Szerintetek melyik legyen? Teljesen döntésképtelen vagyok

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, fél éve elkezdtem a rendőrsulit, de annyi negatívat,rosszat hallottam róla, hogy igazából a leszerelésen gondolkozok. Szinte mindenkit levezényelnek a kerítés mellé, folytonos szpatás, kevés fizetés, kötött élet, és a magánéletnek is búcsút inthet az ember. Az az egy előnye van, hogy biztos szakma, de én egyre több negatív érvet tudok felsorolni. Fél éve belekezdtem, és a döntés azért nehéz, mert ha a lakóhelyhez közel raknak, akkor megéri, viszont ha eltesznek több km rel arrébb, akkor kb a járőri fizuból egy albérletet alig bírok kifizetni. Rájöttem, hogy túl szabad elvű vagyok az egészhez. Előtte vendéglátásban dolgoztam külföldön, talán most is lenne lehetőségem visszamenni, azzal viszont az a baj, hogy annyira nem fix munka.. Első sorban olyanok válaszát várom, akiknek van tapasztalatuk a rendőrség kapcsán, de akárki véleményére kiváncsi vagyok.
2018. febr. 7. 16:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Van egy rendőr a családban, egy katona a baráti társaságban és nekem is volt rendőr párom.

Az exem nyomozó volt, őt nem mozgatták sosem sehova, helyben volt dolga. Vezényelni persze vezényelhetik, de olyan azért ritkán fordul elő, hogy az ország egyik végéből a másikba küldik "örökre".

A családi rendőr Miskolcon él és rendszeresen megy a határhoz, viszont ez náluk többnyire opcionális. Valamivel több pénzt kapnak, ha mennek, hát bevállalják. Mostanában 2 hetet van a határnál, utána 1 hónapig kb. otthon van a családdal.

A baráti társaság katonája szintén választhat, de a pénz miatt ő is megy 2-3 havonta 2 hetekre a határra.


A kezdőknél nincs nagyon apelláta, de a tapasztaltabbak, idősebbek általában már kihúzhatják magukat a huzamosabb ideig tartó, illetve gyakoribb határozás alól.

2018. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!