Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy diplomás dolgozó...

Ha egy diplomás dolgozó panaszkodik hogy már egy segédmunkás is többet kap mint ő, akkor miért nem megy el segédmunkásnak?

Figyelt kérdés

Azt nem mondhatja hogy nem vennék fel mert kb semmiféle kritérium nincs vagyis jelentkezne felvennék. Mi az akadálya hogy otthagyja a szarul fizető állását és elmenjen egy építkezésre akár vödröt cipelni?


Egyébkétn annyiban nem hazudik hogy egy tróger is többet kap, mert ő itt diplomával bruttó 200 alatt kap ennyit már egy árufeltöltőnek segédmunkásnak se adnak.


2019. szept. 17. 14:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

Mert a segédmunkás ha esetleg tényleg többet kap, akkor is azt úgy, hogy 3 műszakban dolgozik, szombaton is, megcsinálja a teljesítmény bónuszt, dolgozik betegen is a jelenléti bónuszért, és esélyesen adott helyen dolgozik 20 éve, hogy egyéb bónuszokat is megkapjon.


Ezzel szemben a "diplomás dolgozó" esélyesen pályakezdő, egész nap az irodában fészbúkozik, miközben a nettó munkaideje kb. fél óra, vannak hétvégéi, van szabadsága, van szabadideje stb.


Hisztizni mindig könnyebb, mint a tényeket nézni.

2019. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"Ezzel szemben a "diplomás dolgozó" esélyesen pályakezdő, egész nap az irodában fészbúkozik, miközben a nettó munkaideje kb. fél óra"


ez hatalmas tévedés sokszorosan mert nem pályakezdő már lassan 20 éve nem (tessék eljönni az államigazgatásba ha nem hiszzük hogy ott ilyen bérek vannak) nem egész nap az irodában facebookozik hanem jönnek hozzá zsinórban az ügyfelek van hogy hugyozni se tud elmenni és 9 óra a napi munkaideje (ld Kjt szabáélyozása...) úgy hogy csak 8 óra a fizetett munkaidő.. (havi 20x 1 óra fizetetlen törvényi háttérrel!!!)


Ha már olyan okos vagy tessék itt a részletek.

2019. szept. 17. 14:54
 3/20 A kérdező kommentje:

"és esélyesen adott helyen dolgozik 20 éve"


Teszkós árufeltöltő kezdőbére (kezdő !!) 210 bruttó.

feltétel: 8 általános.


Itt meg (államig ) 20 év diplomával nem ér meg bruttó 200at

2019. szept. 17. 14:56
 4/20 A kérdező kommentje:

VI. - VII. kerületi élelmiszer üzleteinkbe keresünk Árufeltöltő munkatársat azonnali kezdéssel.


Amit kínálunk:


nettó 198 , 000Ft kezdő fizetés

kedvezményes vásárlási lehetőség az üzlet kínálatából.

hosszú távú stabil munkahely


[link]



NETTÓ 198 a kezdőbér!

Itt meg bruttó nincs meg a 200 még 20 év munkaviszonnyal se.

2019. szept. 17. 14:59
 5/20 A kérdező kommentje:
És erre NEM VÁLASZ az hogy akkor oda kell menni mert én is épp ezt mondom: oda kell menni. De vajon miért nem megy?
2019. szept. 17. 15:00
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt pont te, mint a munkaügyi troll kérdezi, aki nemrég kifejtette itt, hogy havi fél milliós fizetésért sem vállalna gyári munkát, inkább hisztizik tovább az alacsony hivatali fizetése miatt?
2019. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Ezt pont te, mint a munkaügyi troll kérdezi, aki nemrég kifejtette itt,"


Igen, ezt pont én kérdezem, én kérdezhetem mert én kijelentettem hogy semmiféle pénzért nem mennék trógerkedni.

De akiről a kérdés szól az csak vonyít és fogadkozik hogy elmegy.... és miért nem megy? Lenne hova.

2019. szept. 17. 15:07
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akar olyan munkát végezni, mint egy segédmunkás.
2019. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Tudod, kérdező, van egy csomó ember, aki okos, értelmes, szeretett volna valamit elérni, tanult, amíg te a haverokkal a kocsmában fröccsöztél. Szerintem érthető, ha keserű szájízzel vesziuk tudomásul, hogy egy hozzád hasonló kőbunkót anyagilag jobban becsülnek. De nem akar ilyenekkel dolgozni. MEgértem őket.
2019. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

", ha keserű szájízzel vesziuk tudomásul, hogy egy hozzád hasonló kőbunkót anyagilag jobban becsülnek. "


Madárkám..... én is ugyanitt dolgozom 3 diplomával bruttó 195.000-ért mint akiről a kérdésben szó van.... ez NAGYON MELLÉMENT..... khm.

2019. szept. 17. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!