Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi ideig tart egy multinál...

Mennyi ideig tart egy multinál új munkavállaló felvétele az elejétől a végéig?

Figyelt kérdés

Én is multinál dolgozom, az én esetemben 5 hónap volt az első megkereséstől (közvetítő) számítva a tényleges munkába állásig. Volt több kör ugyebár. Egy másik ismerősöm is multihoz ment, neki 4 hónapba telt minden.


A kérdés azért van feltéve, mert nem tudom ebből a kettő esetből lehet-e következtetéseket levonni.


Szeretnék majd munkát váltani, jövő nyáron kezdenék már máshol (több szempont alapján ez lenne a legmegfelelőbb, nem részletezném).


Csak azt nem tudom már előre elkezdjek keresgélni, vagy hogy legyen? Gondolom hiába mondom nekik pl reálisan 4-5 hónappal az általam tervezett kezdés előtt, hogy nyáron kezdnék. Ez hülyeségnek tűnik. Viszont mit tudtok tanácsolni? Mennyire gyors egy ilyen folyamat?



2019. szept. 18. 21:59
 1/10 A kérdező kommentje:

Jut eszembe. Év közben viszont nagyon nagy emberhiány volt a cégünknél, így sürgősen emberekre volt szükség. Mi csak annyit láttunk "kívülállóként", hogy jönnek az új emberek. Feltehetően maximum 2 hónap alatt végigzongorázták a folyamatokat.


Tehát ez épp attól is függ, mennyire sürgős a cégnek az ember?

2019. szept. 18. 22:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2-nél dolgoztam, az egyiknél interjú, utána másnap szóltak, hogy felvettek, de egy honapban csak 2x van beléptetés meghatarozott napokon. A masik helyen 2 fordulós volt az interjú, egyik héten, majd a másikon, utanarvo héten kedden szóltak hogy felvettek, csütörtökön már ott kezdtem
2019. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is azt tapasztaltam, amit leírsz.

Sok kézen megy át egy ilyen jelentkezés, ezer embernek kell jóváhagynia, ráadásul nem nekik sürgős, hanem a közvetlen főnöknek, a HR-es pont le.szarja, hogy ez mekkora probléma.

2019. szept. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Legutóbb Morgan Stanley kb 3 hét, 4-5 kör, párom másik multi 1 hét 2 interjú. Cégtől függ.
2019. szept. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt hogy egy het alatt megvolt minden
2019. szept. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg attól függ, mennyire sürgős az adott cégnek. Láttam már olyat, ahol egy hét alatt átfutott egy jelentkező, de a nekem pl a mostani és az előző helyem is hosszú procedúra után indult, a cégek is húzták az időt, nekem se volt különösebben sürgős, meg kéthónapos felmondási időm is volt.

Ha június után kezdesz el keresgélni, akkor biztos több időbe telik majd, mert a szabadságolások lassítják a folyamatot.


Viszont amikor a HRes megkérdezi, mikor tudsz kezdeni, ne azt mondd, h nyáron, hanem hogy x (általában 30) napos felmondási időd van, szóval a döntés után ennyivel.

2019. szept. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg tényezőtől függ. Elsősorban attól, milyen pozícióra keresnek embert és mennyire sürgős.

Általában minél magasabb szinte keresnek embert, annál tovább tart, mire beléptetik. Betanított gyártósori jóskapisták esetén nem ritka, hogy egy héten belül már munkába áll az illető. Nekem is volt olyan munkahelyem, ahová jelentkeztem egyik hét kedden, következő hét hétfőjén tesztet írtam, kedden megvolt a munka- és tűzvédelmi, valamint minőségbiztosítási oktatás, szerda reggel aláírtam a szerződést, aznap éjszakára meg már mentem dolgozni. De az is velem együtt jött, aki csak előző hét péntekjén jelentkezett. Igaz, onnan ugyanilyen gyorsan tették ki a dolgozót, ha már nem volt rá szükség. Később, mikor már magasabb szintű munkára jelentkeztem (ugyanúgy betanított munka, de már irodában), március közepén küldtem el az önéletrajzomat, április elején volt az első interjúm és május közepén kaptam az ajánlatot az új állásra, ahol június végén kezdtem, ebben pedig már benne volt az egy hónapos felmondási időm is. Mikor pedig menedzsert kerestek az egyik munkahelyemen, majd' fél évig tartott a "casting", mire megtalálták a megfelelő tudással és képességekkel rendelkező embert és letöltötte a jó hosszú felmondási idejét.

Ám mivel a multiknál van pénz sz*rásig (csak általában nem arra, amire kellene), ha valami sürgős, meg tudják oldani. Láttam olyat, hogy kettő hét alatt találtak minőségügyi menedzsert egy 400 fős termelőüzembe ISO auditor képesítéssel. Hirtelen lépett le az elődje, kellett az ember és tudtak olyan pénzt ígérni, hogy megérte neki otthagyni az előző, hasonlóan jó munkáját, ráadásul azt a csinos kis összeget is kipengették, amit az előző munkahelye kért tőle kártérítésként azért, mert nem töltötte le a felmondási idejét.

2019. szept. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tavaly ősszel munkát kerestem. Az önéletrajz elküldését követően kb 2 hétre behívtak 2 multihoz is egy napra. Mindkettő tetszett, haonló pozi, haonló fizu, úgy voltam vele, ahonnan előbb kapok ajánlatot, azt elfogadom. "A" cég másnap küldte az ajánlatot, egy szerdai nap volt, következő hétfőn kezdtem. "B"-t visszamondtam. Aztán mégse jött be a hely, próbaidő vége felé írtam B-nek, hoyg ha még nyitva van a pozi, vagy hasonló, akkor érdekelne. Pár héten belül válaszoltak, hogy hasonló van nyitva. Nekem már elég sürgős volt, mert a próbaidőm a végéhez közeledett. Végül egy szerdai napon voltam interjún, csütörtökön kaptam ajánlatot, és következő héten kezdtem.

Ismerek én is olyant, ahol közel fél év telt el az első megkereséstől a munkába állásig, de ez nagyon cégfüggő meg pozifüggő. Mikor elkezdtem keresni, úgy számoltam, hogy kb egy hónapon belül lesz munkám, 4-5 hónapban biztos nem gondolkdnék.

2019. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hétfőn volt az interjú, egy hét múlva hétfőn kezdtem.
2019. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én az interjú részt megspóroltam, mert gyakornokként a cégnél dolgoztam már és ők ajánlottak fel egy pozíciót. 3,5 hónap telt el a pozíció elfogadása és a tényleges munkábaállás között úgy hogy a főnököm igyekezett siettetni a folyamatot.
2019. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!