Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon a munkajogi,...

Magyarországon a munkajogi, munkaügyi környezet miért ennyire munkavállaló ellenes?

Figyelt kérdés

Akinek van tapasztalata a német, osztrák munkaerőpiaccal, csak akkor látja igazán,hogy Magyarországon mennyire munkavállaló ellenes a munkatörvénykönyv és mennyire munkavállaló barát.



Egyik barátom Ausztriában született magyarként.A múltkor újságolta,hogy képzeljem felmondott.Én meg kérdeztem, melyik céghez ment át.

Ő azt mondja, semelyikhez,még nem pályázott, kap munkanélküli járadékot FÉL ÉVIG, méghozzá annyit amennyiből a lakását, kocsiját fenn tudja tartani és tud belőle rendesen étkezni, nyilván nem kaviárt meg bélszínt,de rendesen tud belőle étkezni.


Ezt adjátok össze.Nálunk, meg, ha felmondasz/kirúgnak/leépítenek , kapsz 2 hónapig 30 ezer forintot.Aztán kapkodsz,hogy elhelyezkedj.



Németországban meg van olyan,hogy "kurz arbeit".Ha a cégednél nincs munka vagy leépítenek, akkor elküldenek erre, papíron a cégnél maradsz.A fizetésed 80 százalékát kapod járadékként, amit az állam fizet.



Továbbá, a táppénz automatikusan 100 százalékos 15 napig, utána meg 80 százalékos.



Viszont olyan, mintha nem lenne hajlandóság a változásra.Nincsenek tüntetések,nincsenek szerveződések, sztrájkok alig vannak.

Persze, érthető "lábbal" könnyebb tiltakozni.


2019. júl. 17. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Akkor csá. Minek vagy még itthon.
2019. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

"Ezt adjátok össze.Nálunk, meg, ha felmondasz/kirúgnak/leépítenek , kapsz 2 hónapig 30 ezer forintot.Aztán kapkodsz,hogy elhelyezkedj."


ööö... nem. A munkanélküli segély (járadék) a ledolgozott időtől függ én pl 3 hónapig kaptam kb 90eFt-ot. Ha pedig leépítenek (vagyis fegyelmi nélkül rúgnak ki) akkor jár a végkielégítés.


A kurz-arbeit teljesen más mint amit leírsz, mert nem az állam fizeti a nagy részét.


A rengeteg tárgyi tévedésed / nyavalygásod ellenére az igaz, hogy nyugaton jobbak a feltételek.

2019. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mikor előző munkahelyemet elhagytam 2 és fél hónapra megítéltek havi 110ezret. Bár nem töltöttem végig mert előbb találtam munkát.
2019. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

En palyakezdokent nem kaptam semmit, pedig onhibamom kivul rugtak ki. (Az alkatom miatt konkretan... Ugy, hogy elotte diakkent ugyanott dolgoztam.)


Persze megertem, hogy nincs mi utan fizetni a munkanelkulit, de legalabb elhelyezkedni segithettek volna, vagy az OKJ lehetett volna ingyen, ha mar papiron igy van. :)

Eleg rossz a helyzet palyakezdokent es munkavallalokent egyarant...

2019. júl. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert ez Magyarország és ahogy írtad nincs hajlandóság a változásra, de ezt 30 év távlatában már a hülye is észrevehette.
2019. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Mert a sok birka elviseli, sőt örül is neki. 4 évente pedig behúzza az x-et a nagyvezérre.

Erre szavaztak a zemberek ez kell nekik.

2019. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ausztirában megteheti a dolgozó, hogy r egy levelet, hogy visszajönne babázásból, majd az első napon betolja a tp papírt?

Na ezért.

2019. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
pont hogy munkáltató ellenes. Részegen valaki elesik a munkahelyén, a munkáltató meg fizetheti a milliókat utána a tbnek. saját tapasztalat.
2019. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha az osztrákok így folytatják, az osztrák dolgozó is rájön, hogy milyen jól lehet élni pár hónapig munka nélkül, majd náluk is az lesz, mint nálunk, hogy lecsökkentik. Nálunk se 3 hónap a munkanélküli 30 éve, korábban 1 év emlékeim szerint. Jött vki, megmondta a tutit, lett belőle 3 hónap.
2019. júl. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző vok, ennyi erővel boldogok lehetnénk - jugókhoz, albánokhoz, stb. képest, akár afrikai országhoz képest - hogy nekünk van ilyen. Biztos van olyan ország, amihez képest mi kánaán lennén, az osztrákok meg mese...

Feleslegesnek tartom az ilyen összehasonlítást, hogy bezzeg nyugaton...

2019. júl. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!