Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok embert miért irritál a...

Sok embert miért irritál a pénz, gazdagság?

Figyelt kérdés

Közösségi oldalakon lehet látni ha valaki megmutat egy komoly több tízmilliós autót vagy luxusórát, a gratulációk mellett mindig van egy réteg akit ez irritál.


Miért zavar valakit ha egy ember jól él? Tehát önmagában miért vált ki sok emberből ellenérzést a gazdagság?


Szerintem ez motiváló.



2019. szept. 20. 16:01
1 2
 11/15 Pupusz ***** válasza:
100%
Nem ízléses face-re kitenni az új autót, órát, pénzt, vagyont. Pláne nem nyilvánosan, vagy az ismerősöknek. Vannak erre speciális zárt autós, órás csoportok, ahol lehet mutogatni és értenek is hozzá, akik megnézik, meg van is nekik hasonló. A szegényebbekben nyilván visszatetszést vált ki ez az egész. Robotol egész nap és a csekkjeit alig tudja befizetni. Nyilván nem esik jól neki, ha ilyet lát. Rájuk is illik gondolni, ők vannak többen. A csoportokban pedig olyanok vannak, akik kíváncsiak az ilyesmire és egymásnak mutogatnak. Még mindig jobb ilyen csopikban pózolni, bár ennek sincs sok értelme. Viszont ki lehet élni a mutogatási vágyat anélkül, hogy másokban rossz érzést váltana ki az ember. A lényeg, hogy másokra is gondoljunk magunkon kívül, akiknek esetleg rosszul esik a mi nagy lábon élésünk, mert ők nem tehetik meg. Valószínűleg soha az életben. Szóval velük szemben genyóság. Emiatt visszatetsző, kontraproduktív. Senki ne is lepődjön meg rajta, mert törvényszerű.
2019. szept. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval maximálisan egyetértek. Van ebben irigység is. De van ebben a facebookon, közösségi hálón egy jó adag dicsekvés is. Az az ember gáz, aki úgy érzi, hogy az autóját/óráját/márkás cuccait kell mutogatnia, hogy elismerjék. Nő vagyok, annak idején netes társkeresőkön kerestem párt. Tudatosan kerültem azokat a pasikat, akik drága autókkal, jachttal fotózkodtak. Van egy női mondás: "minél drágább az autója, annál kisebb a farka". Ez a mondás pont ezt fejezi ki: ha a pasi az autójával dicsekszik, arra vág fel, akkor vmit kompenzál. Ott gáz van. Nincs gondom a gazdagsággal. Akinek van, éljen vele, használja. De ha elkezd vele villogni, menőzni, az nálam személyiségzavarra utal. Tipikusan ilyen a valódi milliárdosok csemetéi a twitteren és hasonló közössegi oldalakon: kiposztolják a magánrepülőiket, a hétvégi luxusbevásárlásaikat, amikor egy átlagember egy évi fizetését elköltik pár óra alatt, ezzel igazolják a világnak és maguknak, hogy ők valakik. Mert semmit sem raktak le az asztalra, mással nem tudják még magulnak sem igazolni, hogy ők valóban értékes emberek. Vajon Bill Gates, Steve Jobs, és egyéb gazdagok, akik a saját mumkájukból gazdagodtak meg, miért nem érezték soha szükségét, hogy erről posztolgassak, az ő autóikkal, repülőikkel, luxusutazásaikkel legyenek tele a lapok és a világháló? Bezzeg Lakatos Rikárdó rögtön megisztja a facen, ha sikerül szert tennie egy 10 éves, de újnak tünő béjemvére. Mert a béjemve milyen menő, meg ő lett vele a menő csávó, jee... Szóval ez a hozzáállás visszataszító
2019. szept. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A bőségesen kiprovokált irigység messze nem ugyanaz, mint a laza háztáji. Csóri dob végre egy hátast hazatérve, apró és nyomasztóan lassú telefonján rágörget a fészre, leginkább hogy kolduljon egy kis jó érzést, és lehet nem is az első vagy a második anyagias pojácára ír rá rosszallóan. Olyat legalábbis nem nagyon láttam, aki kábé azért regisztrált, hogy beszóljon a lóvésoknak. Ellenben...!
2019. szept. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, ha azt hallom, hogy valaki valami jó ötlettel, jól működő vállalkozás felépítésével vagy szimplán rengeteg tanulással, munkával meggazdagodott, akkor az soha nem irritál, sőt elismeréssel tekintek ezekre az emberekre.


Ellenben ha valaki valamilyen luxuscikkel pózol, dicsekszik, az irritál. Valmiért épp nem az előző csoportból kikerülő emberekre jellemző ez, nyilván mert nekik nem szükséges kifelé villantaniuk, az ő teljesítményük önmagáért beszél.

2019. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
25%
Én nem tettem ki a tök új Mercedesemet a Facebookra. Mondjuk ki az, aki 2019-ben még Facebokot használ?
2019. szept. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!