Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért van, hogy egy csomó...

Az miért van, hogy egy csomó nem diplomás ember sokkal jobban él, mint a diplomások?

Figyelt kérdés

Van az ismerősi, rokoni körben elég sok diplomás.

Azt nem mondom, hogy nyomorognak, mert átlag ilyen 300-600e nettó között keresnek, de egyáltalán nem élnek olyan nagyon irigylésre méltó életet és emellett egy csomót dolgoznak.

Ugyanakkor vannak, akiknek duplomájuk nincs, ők vállalkozók, na náluk viszont már 15-20 milliós autók, évi több exkluzív nyaralás, mindig legújabb iPhone, stb és nem szakadnak meg a munkában.


2019. szept. 22. 11:47
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
12%
Egy nem piacképes diploma vs. vállalkozás egy erőforráshiányos területen (pl. építőipar) és máris megvan a különbség.
2019. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
80%

Mert a diplomás sokszor alig csinál valamit és viszonylag jól él, ameddig egy vállalkozó valóban agyonkeresi magát, de ki is dolgozza a belét.


Mindkét végletnek van előnye és hátránya.

2019. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

A magasabb tornyok nagyobb robajjal dőlnek le.


Amikor jön a válság, a diplomás ugyanúgy megkapja majd a 300-600 nettóját, legfeljebb 2 évig nem kap emelést meg bónuszt. A vállalkozó viszont a küszöböt fogja rágni, nem lesz pénze a lízingelt audira, meg a 300 ezre lakáshitel törlesztőre.

2019. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
Itthon ugye a vállalkozók általában simliznek, nem fizetnek be ezt-azt, na ezt egy alkalmazott nem tudja megtenni. Szokták mondani, nem az lesz gazdag aki sokat keres, hanem aki keveset költ. Ugye a vállalkozók rengeteg dologhoz olcsóbban jutnak hozzá, mert visszaigénylik az adót, mert cég számlájára veszik pl autó, üzemanyag, telefon, étterem (üzleti vacsora), stb., kb bármit. Az adóhatóságnak meg nincs kapacitása hogy minden szart ellenőrizzen hogy pl az iphonet az tényleg munkára használja vagy a nőjével csetel vagy a benzinből tényleg a megrendelőhöz megy vagy a horvát tengerpartra. Ezenfelül ugye nálunk történelmi hagyománya (is) van a rendszer szabályainak kijátszásának. Tehát ez + ellenőrzés hiánya vezet oda hogy nem is kell feltétlen sokat keresnie egy vállalkozónak, tehát dolgozni se kell sokat hogy jobban éljen mint egy alkalmazott. Plusz ugye most nagyon mennek az ilyen olyan pályázatok, támogatások, eu pénzek, aminek nagyrészét persze a haveri kör teszi el, de azért csurran-cseppen belőle.
2019. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha én nettó 300-600 ezer között keresnék, megcsókolnám örömömben a földet. Egyáltalán: az hol, milyen körökben számít kevés fizetésnek? :O

Mondjuk én nem akarok sokat dolgozni, sőt, őszintén megmondom, hogy a cél a 6 óra munka. Lehet, hogy az ismerőseid azért nem elégedettek, mert sokat kell dolgozniuk (8 órás munkarend + sok túlóra).



A vállalkozás szerintem igen kockázatos, stresszes, plusz én úgy képzelem, hogy nem heti 42,5 óra munka (40 óra munka + ebédszünetek), hanem heti 70.


Lehet, hogy azért vannak menő cuccaik, mert nem bírják kezelni a pénzt.

Mint egy kisgyerek: minden menő, vadiúj játékot meg akar vetetni a szüleivel, aztán játszik velük 2 napot, mielőtt megunja. De vágyik rá, nem tudja magát tűrtőztetni.



A válaszok között megjelent a szokásos GyK színvonal is...

Már mi a -nak végezne el tanfolyamokat, tanulni új idegennyelveket?

Nem a törtetés, a pénz a mitudoménmi a minden.

Mikor beszélget esténként a párjával, mikor sportol heti 3X1 órát, mikor ül le a kreatív hobbijával foglalkozik, mikor alszik 7 óránál többet, de optimális esetben 8 órát, ha állandóan képzi magát, törtet, mint ahogy manapság divatos sugallni? Élet ez? Mert szerintem nem.


Az a baj, hogy az emberek ma már természetesnek veszik a rohanó életmódot, bele se gondolnak, hogy káros és a menő telefonnál, tévénél, lakásnál fontosabb a lassú, normális, emberhez méltó élet.


Aztán a törtetéssel mit érnek el? Mert a legtöbben semmit. Ugyanúgy, mint ahogyan a sportoló gyerekek pici része lesz világbajnok, olimpikon.

2019. szept. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
egy alkalmazottnak meg van szabva a keresetének a felső határa, a vállalkozónak nem (vállalkozás függő persze. Egy bódéból nem tudsz kiárusítani 10e szendvicset 1 nap.)
2019. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

7:

El tudom dönteni egy autóról hogy 15-20 milliós, vagy 4-5.

Amúgy ezt a márkás ruhákkal való kompenzálást én pont a diplomás aljalmazottaknál látom, ismerek olyat hogy még kocsija sincs, de állandóan hilfiger, meg hasonló márkás cuccokban virít.

A 1,5 bruttóval meg sokra megy, ha soha nem látja viszont és ugyanazt az eü ellátást kapja, mint egy minimálbéres.

2019. szept. 22. 14:11
 18/45 A kérdező kommentje:

9:

Aki 2-3 évente cserélgeti a 20 milliós autókat, ott hidd el, hogy van megtakarítás is bőven.

Egyébként a megtakarítanak önmagában nem sok értelme van, egy vállakozó nem fogja 4-5%-okért lekötni a pénzét, inkább vissza forgatja 10x annyi haszonnal.

Én pont a diplomásoknál látom ezt az erőn felüli dolgot, pl a 20-30% önrésszel felvett lakáshitelek, stb.

2019. szept. 22. 14:16
 19/45 A kérdező kommentje:

10:

Nem büfé duplomásokról van szó. Van orvos, közgazdász, mérnök.

És nem írtam azt sem, hogy szarul keresnek, sőt magyar viszonylatban kimondottan jól.

Mégis ég és föld a különbség a nem diplomás vállalkozóhoz képest életstílusban.

2019. szept. 22. 14:19
 20/45 A kérdező kommentje:

13:

Miért, szerinted ha válság lesz, akkor az emberek nem fognak enni, inni, vásárolni, stb?

Dehogynem, csak lehet hogy nem évi 200 millió lesz a vállalkozó nyeresége, hanem csak 110. Na bumm.

2019. szept. 22. 14:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!