Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Japánban (Osaka) mennyi egy...

Japánban (Osaka) mennyi egy átlagos programozói fizetés?

Figyelt kérdés

2019. szept. 22. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Bruttó 1 312 021 Ft / hó.
2019. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért ilyen kevés?
2019. szept. 22. 17:00
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Miért lenne több?
2019. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk mert ennyiből éhen döglesz kint kb.


Meg nem ezért tanultunk,hogy alamizsnát kapjunk,itthon NETTÓban megkeresed ezt a bért.

2019. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Simán el lehet lenni kint ennyiből, vannak sokkal-sokkal rosszabbul fizető munkahelyek és ők sem halnak éhen.
2019. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Elleni meg szépen élni két tág fogqlom,az meg,hogy mások hogy élnek kutyát macskát senkit,nem érdekel más ember felőlem ezren is lakhatnak együtt.


Csak a SAJÁT dolgaim érdekelnek,az,hogy valamelyik Csingacsung éhezik kevesebből el van legyen az ő dolga.


Itthon ezt a pénzt simán meg lehet keresni,kint az albi csillagászati milliárdokba kerül, az meg,hogy szobát bérelni senior mérnökkénmt nem járható út párom ki is vágna jogosan.

2019. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
A kutyát nem érdeklik a saját dolgaid rajtad kívül, ha nem tetszik amit ott fizetnek, akkor nem mész ki, ilyen egyszerű.
2019. szept. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

Kényelmesen meg lehet élni ennyiből.

2019. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ráadásul ott az adó is alacsonyabb.
2019. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Először is az #1 által írt fizetés Japánban bőven átlag feletti. Nemcsak hogy megélni, de félretenni is lehet belőle. Ez kb. 462000 yen bruttó. Japánban nem szívják el adóba a fizetés felét, csak kb. 15%-ot, szóval a nettó fizetés is közel 400000 yen. Mi jelenleg egy kétszintes ikerház egyik felét béreljük Yokohamában egy nagyon jó környéken havi 160000 yenért. 100000 alatt is lehetne házat (nem lakást, házat!) bérelni kevésbé elit környéken, 15 percre az állomástól. Bőven marad még egyéb kiadásokra is belőle.


Amúgy nem tudom pontosan mennyit keres itt egy informatikus. Viszont senki sem mondta, hogy Japán kánaán. Én orvosként vagyok kint, többet keresek, mint a fenti bér, de nem többet, mint amit hallok némelyik úniós országban dolgozó orvostól. De nem is amiatt vagyok Japánban, mert itt a legjobbak a bérek, hanem, mert nekem ez az ország tetszik. Senki sem a bér miatt költözik a Föld túloldalára. Jó bérek vannak közelebb is.

Ha meg Magyarországon is megkeresed a japán bért, akkor maradj otthon. A megélhetés is olcsóbb ott, mindenképpen jobban jársz.

2019. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!