Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesti álláshelyre a...

Budapesti álláshelyre a vidékieket mekkora eséllyel veszik fel?

Figyelt kérdés
Mekkorát ront az esélyeken, ha valaki Fejér megyeiként akar budapesti álláshoz jutni? (Úgy, hogy szándékában áll fél éven belül felköltözni Budapestre, ha fizetés optimális és sikerült megfelelő szobatársat találni.)

2019. szept. 23. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
semmilyen módon nem befolyásolja
2019. szept. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Amíg nem tolod az orruk alá, hogy fizessék neked a MÁV-ot, addig kutyát nem érdekel, hogy oldod meg az életed.
2019. szept. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Munkától is függ.

Ha felhívnak, hogy gyere be a szabadnapodon, mert Béla beteg, akkor be tudsz menni? Hétvégi menetrenddel is?

2019. szept. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam önéletrajzba címet írni. Ha interjún rákérdeznék akkor persze mondd el. Amúgy a legtöbb helyen nem szeretik fizetni a bejárás, ezért a vidékiek hátrányból indulnak.
2019. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális munkahelyen semmilyen hátrány nem ér és fizetik amit kell (bérlet 86%-át)


De egyébként honnan tudnák hol laksz??

2019. szept. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban több körülménytől függ, de ha azt mondod nekik hogy a lakhatást meg tudod oldani (pont ennyi elég, nem kell részletezni) itt ők is lezárják a kérdést.
2019. szept. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
75%

Engem konkrétan már utasítottak vissza azért Budapesten, mert vidéki vagyok. Irodai munka lett volna, nagyon szerettem volna ott dolgozni, minden megvolt, ahhoz hogy betölthessem az állást, az interjún is meg voltak velem elégedve, de mikor szóba került, hogy hol lakom, már onnantól tudtam, hogy nem leszek felvéve...és aztán meg is mondták, hogy ez így nekik nem pálya, mert adódhatnak nem várt helyzetek, sürgős ügyek, amiket azonnal el kell intézni és be kell menni ha a főnök hív.

Én is mentegetőztem azzal, hogy még a próbaidő alatt lesz pesti lakásom, így legfeljebb az első egy-két hónapban lennék bejárós (ez ráadásul nem is volt hazugság, tényleg alakulóban volt, régi középsulis barátnőmmel költöztünk volna össze), de azt mondták nem. Sajna délután négytől a helyközi járatok a szülő falum felé, egyre ritkulnak, estére már konkrétan nincs is, így pedig sajna nem nyertem felvételt, mert nekik olyan ember kellett, akit ha úgy adódik akár szombat délután is be lehet rángatni, nekem pedig szombaton nagyon ritkásan járnak a buszok.

2019. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De milyen kérdést? A HR a beléptetésnél kért sok személyes adatot, pl lakcim, gyerekeim adatai, de akkor már fel voltam véve.


Interjúnak ez nem része.

2019. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A normális munkahelyeken tényleg nem gond és általában van utazási támogatás.
2019. szept. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kollégám debreceni (BP-i munkahely), simán fölvették. Én is agglomerációban lakok, nekem se volt gond.

Persze biztos van, aki ezért utasít el, de egyáltalán nem lehetetlen.

2019. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!