Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai világban 4-5 év béremelé...

A mai világban 4-5 év béremelés nélkül nem sok egy kicsit egy munkahelyen? És ez még nem a vége mert 2020ra se terveznek emelést, majd tán 22re

Figyelt kérdés
2019. szept. 24. 19:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
84%

Én 1 év béremelés hiány után is otthagytam volna.


Az inflációkövető emelés evidens és a minimum, ami elvárható.

2019. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
98%
monny fel
2019. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem svéd multi?
2019. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
76%

A közszférában csökkentés volt, emelést nem terveznek.

Úgyhogy te még jobb helyzetben vagy.

2019. szept. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb eddigi munkahelyemen az volt a divat, hogy a régieknek nem emeltek, max. az inflációkövető. Az infláció szerintük általában 3-4 %, de volt olyan év, hogy szerintük nem volt infláció sem. Közben a munkaerőpiaci bérek elhúztak mellettünk. Azt lehetett tudni, hogy az újakat már jóval többért vették fel, mint amennyiért mi dolgoztunk. Elég bosszantó, hogy a cég iránti lojalitást, szakértelmet így becsüli meg. De nekik ez így olcsóbb. Van egy 10 %-os fluktuáció, tkp csak nekik kell emelni, a többieknek nem.

Mondj fel, aztán 1 hónap múlva jelentkezz újra.

2019. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: én komolyan nem értem, hogy ha te ezt látod, akkor miért nem mész olyan helyre, ahol jobban megbecsülnek.

Pláne, miért mennél vissza ugyanarra a helyre, ahol csak úgy van esély előrejutni, hogyha felmondasz és újra jelentkezel?

Én SOHA, SEMMIKOR nem csinálnám ezt.


Ha úgy látod, hogy jobb esélyek vannak számodra más helyen (állásajánlatokat kapsz), akkor van értelme felmondani.

Ha nincs esélyed máshol sem, és csak azért mondasz fel, mert az új belépőket több pénzért csábítják, így te is megkapod azt a pénzt.... ilyen esetben én elgondolkodnék azon (hogy ha már nem valamiért nem mehetek más vállalathoz - mint te), hogy nekem miért nem fizetnek annyi bért? Nem értelmesebb lenne bemenni a főnökhöz és megkérdezni tőle ezt, mint felmondani...?

Lehet, hogy neked NEM IS AKARNAK annyi pénzt fizetni, így ezekbe a végtelen körökbe utalnak?

Az a kérdés, hogy te úgy érzed-e, hogy megvan-e az a szakmai tudásod, amivel több pénzt érhetsz el hasonló pozícióban?

Mert ha nem, akkor persze jó, ha felmondasz és új belépőként jelentkezel ugyanoda...

2019. szept. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéltük már ezerszer, Balázska, ha gombokat ér a munkád, gombokat fizetnek.
2019. szept. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
46%
#7 a HR nácik és a belém nevelt impostor szindróma miatt első sorban.
2019. szept. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
teljes mértékben rendben van,a múgy szerintem csak 2024 ben emelnek majd
2019. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
A Balázska Bt. esetén ez teljesen normális. Sőt, ott az a szokásos harcmodor, hogy a dolgozók nem is kapnak fizetést, csak több hónap késéssel és az alkesz főnök akkor is levon belőle 20-30 ezret, hogy érezzék a törődést. De nektek így is jó, ez is megfelel.
2019. szept. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!