Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az inflációkövető béremelés...

Az inflációkövető béremelés miért ne lehetne elvárás?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre,hogy ezen az oldalon sokak szerint kőbe van vésve az a bér, amivel felvették a munkavállalót.

"Te ennyiért vállaltad"


Igen, viszont olyan pénzügyi definíció is létezik,hogy infláció.Amit bizony nem lehet figyelmen kívül hagyni.


Felvesznek mondjuk bruttó 420 ezerrel 2017-ben.Ugyanez ez a pénz viszont 2019-ben annyit ér, mintha bruttó 350 ezer lenne.


Bizony, legyen elvárás az inflációkövető béremelés.

Amelyik cég nem tartja be, az oda kerül,ahova való, csődbe.



Ahol én dolgozom, évente 2x van emelés.

Egyszer egy százalékos, ami az inflációt követi.Ezt kollektívan mindenki megkapja.

Aztán, van egy, amit a teljesítménye után kap az ember.Ez teljes mértékben beépül az alapbérbe.


Amikor a cég nem zárt jó üzleti évet, az inflációkövető emelés akkor sem maradt el.Mivel tudta a cég, hogy a munkaerő, a humán erőforrás egy érték.


2019. szept. 7. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

A munkáltatók görények, és sohase azt nézik, hogy a munkásoknak jó legyen, hanem hogy nekik minél jobb, az utolsó 2 fillért is jóóóóóóóóóóóól megbsszák röptében. Külön öröm, ha emiatt a munkásoknak rosszabb lesz.

Nem véletlen, hogy aki teheti, külföldön vállal munkát. A külföldi munkáltatóknak már sikerült eljutni oda, ahova a hazaiak sohasem fognak: nem szarunk oda, ahonnét eszünk.

2019. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Hit figyelj, én dolgoztam egy helyen még régebben, kihasználták a dolgozót a hogy csak lehetett, csaltak a munkaidővel, trükköztek a fizetéssel(teljesítménybér) meg minden szemétség, de minden évben volt emelés.
2019. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
A teljesetmenyed is emelkedik az inflációval? Gondolom nem. Teljesen irrealis az elvarasod, nem tudom mot kepzelsz magadról, örülj neki hogy dolgozhatsz.
2019. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Korrekt cégek emelnek minden évben valamennyit.


Sokan azért törődnek bele, hogy évekig nem kapnak emelést, mert nem találnának más munkát, és kénytelenek ott maradni, ahol. Persze ezt a munkáltatók is tudják, így a nem piacképes munkaerőnek nem emelnek.

2019. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Aki értékes munkát végez, az természetesen elvárhatja, és ha nem adják meg, akkor legfeljebb vált egy jobban fizető helyre. Akinek a munkája nem ér sokat, nem képzi magát, nem pótolhatatlan, az nem nagyon pattoghat. Egy csomóan elvannak a langyos vízben, és panaszkodnak, hogy nem elég a fizu. Pedig majdnem mindenki előtt adott a lehetőség, hogy átképezze magát, nyelvet tanuljon, és olyan helyen dolgozzon, ahol megbecsülik.
2019. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Persze, csak ha az alulfizetett valakik nem végzik el azt az értéktelen munkát, nem lesz kenyér, hús, tej, Kinder Buenó, nem lesz tiszta víz, elektromos áram, iparcikkek, közellátás, közlekedés, és záros határidőn belül össze is omlik a társadalom.


Mondjuk mit csodálkozok, már Ady is megmondta, hogy nekünk Mohács kell...

2019. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!