Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a cég nem fizeti ki a...

Ha a cég nem fizeti ki a túlórákat, szabadnapban sem engedi kiváltani, akkor kötelezhet arra, hogy rendszeresen tovább maradjon a dolgozó?

Figyelt kérdés
Tehát a dolgozónak kötelessége tovább dolgozni 8 óránál akkor is, ha se pénzt nem lát a túlórából, se lecsúsztatást? Bejelentett munkáról van szó.

2019. okt. 5. 11:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

10. De bizony hogy van! És ne gondold, hogy csak azoknál, akik "ilyen munkára kényszerülnek". Én diplomás munkakörben dolgozom, mégsem mehetek el bármikor szabadságra, tövény szerint hiába dönthet a munkavállaló 7 szabadnap kivételéről maga amit a munkáltató elvileg köteles elfogadni.

Például az íratlan szabály nálunk, hogy hónap elején záráskor senki nem mehet szabadságra, nyáron a nyaralásomat lefoglalás előtt egyeztetni kell a kollégákkal, hogy ne essen mindenkinek egy időre és mindig legyen bent a csoportunkban 4-ből legalább két ember. Az lényegtelen, hogy hónap vége és pangás van esetleg, akkor is ezt várják, mondván "sosem lehet tudni mikor fut be halaszthatatlan feladat".

Na már most nekem júniusban hónap elején mindenképp szabira kellett mennem halaszthatatlan ügy miatt, a fent említett okokból nem engedtek, hiába szóltam egy hónappal előtte. Nálunk a szabadság kiírása nem papíron történt, hanem egy programban, melyben volt is olyan opció, hogy az éves időarányos szabadságából a munkavállaló max. 7 napot ugyebár a munkáltató beleegyezése nélkül kiírhat, ez esetben a munkáltatónak nem kellett jóváhagynia, csak egy tudomásul veszem gombot nyomhatott. Hosszas huzavona után végül kénytelen voltam ehhez folyamodni. Lett is belőle probléma, végül emiatt újabb íratlan szabályt vezettek be: csak akkor lehetett kiírni szabit a programban, ha azt előtte a közvetlen vezetőnek jeleztük és belement, különben a kiírt szabit törölték.

Na de nehogy azt gondold, hogy én is mekkora balek vagyok hogy ilyen céghez kényszerültem. Ez mindennapos, nyáron nem egy embertől hallottam, hogy nemhogy az általa választott időpontban, de egyáltalán nem mehetett el szabira mert sok volt a feladat.


Lehet, hogy a munkavállalók csicskák, de mivel a vállalatok 90%-ánál ez a bevett szokás az embereknek pedig meg kell élniük valamiből így kénytelenek kompromisszumokat kötni.

Tehát a kérdésedre válaszolva: Azért kell ilyen helyen dolgozni, mert elég nehéz "Európa közepén" olyan munkahelyet találni, ahol nem ez a bevett szokás. Ezen változtatni csakis részletesebb és gyakoribb ellenőrzésekkel lehet, de amíg ezeket felülről senki sem ellenőrzi, addig a munkavállaló azt csinál amit akar. Látod, ha a magyar ugrálni akar akkor menjen a fenébe, majd hoznak ukrán vendégmunkásokat akik nemhogy a túlórakifizetésről és szabadságról eltekintenek, de még a bér töredékének is örülnek.

2019. nov. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!