Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 4 órás bejelentés esetén...

4 órás bejelentés esetén kötelezhet e a munkáltató számlanyitásra illetve utalásos kifizetésre?

Figyelt kérdés
Utánanéztem az MT-ben és azt hiszem a 158§ vagy 156§ alapján kérhetem készpénzben a munkabérem továbbá nem kötelezhet egyoldalúan utalásos kifizetésre. Viszont a főnököm azt mondta hogy választhatok hogy utalással kapom a pénzt vagy nem leszek bejelentve tehát nem dolgozok ott a továbbiakban. Ilyenkor mik a lehetőségeim? Milyen hatósághoz lehet fordulni esetleg, szegett e meg valamilyen szabályt a munkáltató ebben az esetben hogy kirúgással fenyegetett?

2019. jan. 24. 11:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
Ilyenkor pattoghatsz, de egy ember miatt nem fognak átállni a készpénzes fizetésre. A legtöbb helyen megoldjak úgy hogy simán nem foglalkoztatnak ha nincs számlád vagy nem tudnak neked munkabért utalni
2019. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
15%
Akkor nem alkalmaz, ennyire egyszerű. Nem gondolod, hogy majd egy munkavállaló miatt csinálja a házipénztárt, az azért baromira nem annyiból áll, hogy odaad a széfből neked pár ezrest minden hónap elején... Csomó adminisztráció, papírmunka, rovancsolni kell stb. Nem kötelessége alkalmazni téged.
2019. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötelezhet de akkor mert kirúg, mert nem fog a könyvelőnek plusz órákat fizetni havonta hogy a készpénzes kifizetéseket elkönyvelje és nem fog órákig rohangálni a te kedvedért az ügyvezető hogy az atm-ből kivett tízezreseket felváltsa neked.
2019. jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
3, pont annyi idő lekönyvelni egy pénztárbizonylatot, mint egy banki tételt.
2019. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Igen ezt is olvastam hogy ha utlásos kifizetés van akkor bankszámla hiányában a munkáltató bármikor felmondhatja a munkaviszonyt, mert nen állnak fenn a munkavégzéshez szükséges feltételek. És ennyi? Akkor miért van jogom készpénzben is kérni a fizetést ha úgyis a munkáltató határozza meg egyoldalúan?
2019. jan. 24. 12:36
 6/29 anonim ***** válasza:
61%

Eddig utalással kaptad?

Vagy még csak most kezdesz el ott dolgozni? Ha ez utóbbi, akkor milyen jogorvoslatot szeretnél? Próbaidő alatt bármilyen indok nélkül elküldhetnek.

2019. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Azt tudom, 3 hónapon belül indoklás nélkül felmondható. 2 hónapja kezdtem körübelül de eddig alkalmi bejelentésen voltam most leszek bejelentve 4 órára. (12 helyett)
2019. jan. 24. 14:04
 8/29 anonim ***** válasza:
77%
7: és eddig készpénzben kaptad?
2019. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
A bankszámla és a kézpénzfelvétel ingyen van, mit szenvedsz?
2019. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
kész*
2019. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!