Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 24 éves nő egyedül külföldre...

24 éves nő egyedül külföldre költözni? Bevállalnád?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva 24 éves leszek. Ápoló vagyok, havi 160000 forintból élek. A párkapcsolatomnak vége van fél éve, fájdalmas volt de túléltem. Van egy férfi az életemben de úgy érzem nem lesz belőle semmi komoly. Anyukámmal élek, szeretnék kezdeni valamit az életemmel,viszont nincs aki támogasson. Egyedül nevelt minket, nem volt pénze sosem. Szeretnék saját lakást, szerencsére autóm van. Be is sokalltam igazából az elmúlt egy év miatt. Elegem van a férfiakból, az emberekből. Elegem van, hogy nincs pénzem utazni, világot látni. Meg abból is, hogy semmire sem elég a pénzem. A nyelvet nem igazán tudom, vagyis a németet egyáltalán de rászánnám magam. Mindegy, hogy a szakmámban dolgoznék - e vagy valami Vendéglátásban csak sokat gondolok mostanában arra, hogy esetleg ki mehetnék pénzt keresni, meg új életet is kezdeni mert itthon mindig csóró leszek.

Mit gondoltok?



2019. okt. 8. 23:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is csak ez jutott eszembe, hogy nagyon keresett a szakmád külföldön is, én tuti nem maradnék itt. Viszont a nyelvtudás nagyon fontos. Ha már most menni akarsz, akkor menj ki au-pairnek, ott kapsz szállást, zsebpénzt, megtanulod a nyelvet és tudsz félre is tenni, aztán kereshetsz a szakmádban állást.
2019. okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtudás nélkül ne vágj bele!

Bár én tanulni vagyok kinn, de ahhoz, hogy jó állást kapj és jól tudjad a munkád végezni minimum B2 kell, de inkább C1-t mondanék, alapfokkal ki lehet törölni a....Takarítani meg ilyen alja munkára felvesznek alapfok nélkül is de ha a szakmádban akarsz dolgozni és előre is lépegetni ahhoz többet várnak el. A külföldi boldoguláshoz is kell a stabil nyelvtudás, magadra leszel hagyva minden ügyintézésben stb. Ezt sokan elrontják, úgy vannak vele majd ragad rájuk. Igen, ez igaz is, de ahhoz hogy ragadni tudjon bármi és fejlődjön biztos alapok kellenek. Menj el nyelvtanfolyamra, hozd fel egy B2-re és indulj!

2019. okt. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy fél évet bírj még ki úgy, hogy a meló mellett az elsődleges a nyelvtanulás és a spórolás.

Egy alap nyelvtudást szedj össze és úgy indulj meg.

Más lehetőséged nagyon nincs is. Jól látod a helyzetet.


Mondjuk az még bulibb lenne, ha valami Ausztriai határszéli városba bérelnél szobát és onnét járnál ki Ausztriába dolgozni.


Osztrák fizetés, de magyar árak. Így a leggyorsabb.

2019. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Van a határ mellett ismerősöm aki ezt így csinálja, és kb 1500-1800 eurót keres nővérként évi 14x. Ő is úgy volt mint te.
2019. okt. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
11-es, nyelvtudás nélkül még au-pair sem lehet: nem érti meg, mit szeretne/kér a gyerek meg a szülő.
2019. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
63%

"és kb 1500-1800 eurót keres nővérként"

Az még nettónak is nagyon kevés.

2019. okt. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%

Jah, igen kevés. Elején 50-ért vett ki szobát, és megkeresett így havonta 500 ezret. Plusz évente kétszer a dupláját.



Igazad van, 160-ért hlyének nézetni magát sokkal jobban megéri.

2019. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném, hogy így pár év után már a sajátjában van és a maradékot törleszti. Ami mondjuk Nyugat Mo-n nincs is rossz helye. Nem alföld közepi lyukba lett lakásra.
2019. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
51%

"Jah, igen kevés. Elején 50-ért vett ki szobát, és megkeresett így havonta 500 ezret. Plusz évente kétszer a dupláját.

Igazad van, 160-ért hlyének nézetni magát sokkal jobban megéri."

Amíg forintosítasz, meg a magyar viszonyokhoz mérsz mindent, addig - már ne is haragudj - nem tudlak komolyan venni.

Aki külföldön él, az nézzen mindent az ottani viszonyokhoz. Az 1600-1800 nettó az szakképzetlen gyári melós fizetése. Egy képzett ápoló ennek legalább a másfélszeresét keresi.

Persze lehet úgy is nézni, ahogy te: juj, öccázezret keres. De az ott lófasz, ha szakképzett ápolóként valaki ennyire alja bérért dolgozik, az semmivel nem jobb, mint Mordorban a százhúsz nettóért gürizni a málló vakolatú ún. kórházban.

2019. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

De amíg te azt nem veszed figyelmbe, hogy az egyik fő kritériuma pl: a saját lakás, addig én nézlek annak.


Ebből a havi 500-ból, 2 havonta 1 millióból, előbb meglesz a 30 milliós Nyugat Mo-i kecó, mint Németországban a 150 milliós.


Alap esetben külföldi munka párti vagyok, de az országnak van egy olyan adottsága,hogy az egyik "oldala" az EU leggazdagabb országa mellett fekszik.

Akinek nagyon kell a pénz és gyorsan akar talpra állni az ezt választja.

2019. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!