Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mikor fog bedőlni...

Szerintetek mikor fog bedőlni a lakáspiac? Érdemes most lakást eladni? A csúcson vannak az árak?

Figyelt kérdés
Szerintetek működne az, hogy egy kb 80 nm lakást mostanában eladva, 1-2 év múlva az árából 2 db kisebbet (pl garzont) lehetne vásárolni? Mindezt kizárólag Budapesten.

2019. okt. 14. 17:44
1 2
 1/15 anonim válasza:
51%
A 22-es választások után szerintem biztosan.
2019. okt. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem egészen érthető a kérdés. Most eladsz egy lakást, két évig hagyod inflálódni a pénzt, majd vennél 2 kicsit,amik addigra még drágábbak lesznek.
2019. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
arra gondoltam h eladom a lakást most jó áron, majd miután bedőlt a lakáspiac és elvileg olcsóbbak már a lakások a rajta keresett pénzből vennék 2 kicsit. És hogy ez az ötlet működne-e?
2019. okt. 14. 21:19
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2019. okt. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hagyni a pénzt addig sem inflálódni. Addig be lehet tenni állampapírba évi 4-5%-os kamatra.


De amúgy erre spekulálni így nem lehet. Vagyis lehet, de ezt hívják spekulációnak, ahol veszíteni is tudsz igen komoly essélye. Lehet 2 év múlva, lehet 5 év múlva kezdenek csökkenni az árak. Lehet jövőre jön egy válság, lehet 3 év múlva. Ezeket nem lehet előre tudni és mindenki más is csak tippel ezekre, pont úgy, mint te.

2019. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
52%
Remélem minél előbb.
2019. okt. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bátor (vakmerő) dolog egy válságra spekulálni. Mi van ha a válsággal megszalad az infláció? Akkor mit csinálsz a készpénzzel?
2019. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Az ötlet működhet, de szerintem elkéstél vele, mert Budapesten jó ideje már stagnálás van, illetve már kezdenek az árak is csökkenni. Még a reálisabb árazású lakásokat is nehéz eladni, kivárás van.


[link]

2019. okt. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Ingatlanos ismerősöm azt nyilatkozta, hogy Bp-en a lakáseladások beleálltak a földbe. EZt a jelzőt használta. És legnagyobb meglepetésükre a babavaró meg egyéb hitelek sem pörgetik már a piacot. Én nagyon csodálkoznék ha pár éven belül nem érkezne egy korrekció. Előző válság előtti ingatlan piaci bumm után is megtörtént.
2019. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Az előttem válaszolóval teljesen egyetértek.Én a helyedben most adnék el,de már lehet így is késő.Nekem be van téve az ingatlan.com hirdetésfigyelőjébe vagy 100 lakás,de nem múlik el úgy nap,hogy valamelyiknek az ára ne csökkenne.Egy éve szinte azonnal elkelt bármi ,amit lakásnak neveztek B.p-n.Tehát már túlkínálat van,ehhez még hozzájön az a sok ezer új lakás ami 1-2 éven belül lesz átadva...ha elkészülnek egyáltalán.
2019. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!