Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon azért nem vesznek fel...

Vajon azért nem vesznek fel sehová mert nincs végzettségem és még nem dolgoztam sehol, vagy inkább a személyiségem miatt? 19l

Figyelt kérdés

2 hónap és 20 éves leszek.

16 évesen hagytam ott az iskolát.

Sehol nem dolgoztam még. Hiába próbálkozok. Tudom okot mindenre lehet keresni. De nem vesznek fel egyszerűen sehova!

Minden konyhai kisegítő munkára elkuldom az önéletrajzom, amibe szinte semmi nincs írva a személyes adataimon kívül mivel sajnos nem tudom bele mit írni. Behivtak 2 hónapja egy személyes találkozóra konyhai kisegítő munka volt, elmentem. Azt mondta a főnök szimpatikus vagyok neki, menjek be egy probanapra. Utólag már tudom hogy nincs is olyan hogy próbanap....bementem. Mindent megcsináltam amit kellett, nem ugyetlenkedtem, nem kellett sok mindent csinálni, végül ki se fizettek a probanapot és végül fel sem vettek.

Utána, bementem személyesen megkerdezni egy kínai büfebe hogy keresnek e pultost, azt mondták menjek be egy próbanapra, a probanapon először a másik pultos csaj hatravitt megmutatni hogy hogy kell ott mosogatni és még mondta is nekem hogy egy pultos nem csak a pultba áll, mondtam hogy rendben pedig a legtöbb helyen nem a pultosok mosogatnak, de mindegy megcsináltam. A kínai főnök azt mondta gyorsabban csináljam, pedig úgy pörgött a kezem hogy annál gyorsabban nem is tudtam volna csinálni. Aztán ki mentem a pultba. Mondta a főnök hogy csináljam. Kért a vendég rizst, én elkezdtem szedni, erre a nő megfogta a tányért és kivete a kezemből annyit mondott nem jó nem jó és nevetett.

Utána már nem is mondta mit csináljak. Kérdeztem hogy csináljam? Erre azt mondta nem. 1 órát voltam ott adott 500 Ft ot és elmentem. Egyértelmű volt hogy nem fog felvenni.

Egy masik helyre is bementem büfé szeruseg volt, a főnök asszony elmondta a részleteket, azt mondta majd hívnak, nem hívtak.

Még egy kínai büfebe oda mentem mert ki volt írva hogy pultost keresnek, azt mondta adjam meg a telefonszamom, másnap menjek be probanapra, délután már hívott hogy mégse menjek.

A legutolsó most 2 napja volt, Kfc....elkuldtem nekik az önéletrajzom, rá 10 perce hívtak hogy menjek be egy személyes találkozóra. Bementem, ki jött hozzám a főnök aki nagyon rendes volt, első kérdése az volt hogy mi a baj?

Látta rajtam hogy valami bajom van, de azt mondtam semmi baj. Egyébként az a baj hogy sehova nem vesznek fel hiába próbálkozok, és itthonrol el kell mennem de így sehogy nem tudok és nem bírok tovább itt maradni.

Beszélgettünk, elmondta a dolgokat oraber stb. Utána rám tértünk, elmondtam mi a helyzet hogy sehova nem vesznek fel hiába próbálkozok, meg mondtam hogy szerintem azért mert nem vagyok nekik szimpatikus. Erre o azt mondta hogy ő nem ítél elsőre de mikor meglatott azt gondolta milyen gyönyörű lány vagyok és azonnal bealitott volna a pultba.

Mondta hogy látja rajtam hogy sérült vagyok, ami igaz de azt mondtam ez nem igaz.

Mondta hogy nem tudja mit csináljon hogy felvegyen e, mert látja rajtam hogy milyen érzékeny vagyok a munkatarsak lehet hogy nem lennének túl segítőkészek velem akkor én ehhez mit szólnék?

Meg hogy mentem e már haza az iskolából sírva?

Ilyeneket kérdezett.

Meg mondta hogy a pultosok mondták neki hogy egy felénk lány vagyok. Ők ezt el tudták dönteni 4 másodperc alatt mikor oda mentem hozzájuk?

Mit kellett vna csinálnom táncolni?

Végül azt mondta, hogy menjek be másnap találkozni a másik főnökkel mert ő nem tudja mit csináljon aludnia kell rá egyet, meg azt is mondta hogy fel hogy elveszek ha nem vesz fel......

Azt mondtam oké holnap visszajovok. De nem mentem vissza.

Ezer százalék hogy a munkatarsaim nem fogadtak volna be. Meg ha ő nem tudja elsőre hogy kellek oda akkor mit eroszakoskodjak?

Mondta hogy nem tudja bele illek e a csoportba....

Nem tudom mit csináljak már teljesen el vagyok szomorodva, úgy érzem nincs ki út ebből a helyzetb kérlek írjátok le őszintén mit gondoltok mit csinálok rosszul?


2019. okt. 16. 13:01
 1/9 A kérdező kommentje:

A kfc be ott volt egy másik lány is őt akkor vette fel, és ott ordítottbe az ott dolgozóknak hogy már alig várom hogy megismerjelek titeket kollégák, meg jó munkát és rá adasul a gyerekével ment el egy ilyen állásinterjun szerusegre de neki nem ez volt az első mert ott akkor vették fel. Én nem értem komolyan mondom

Egy normális lányt nem vesznek fel aludni kell rá egyet, de aki a gyerekével megy meg ordít hogy alig várja hogy itt dolgozzon azt igen?

2019. okt. 16. 13:06
 2/9 anonim válasza:
100%

Ha ilyen érzékeny és félénk vagy miért pont olyan dologgal probálkozol ahol ez nagy hátrány.Lehet hogy inkább valami hattérmeló lenne neked való ahol szerzel egy kis önbizalmat.


Amugy én meghalnék pultosként,egyszerüen nem nekem való,tisztában vagyok vele igy nem is probálkozom ilyen helyen.

2019. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Sajnos nem tudok segíteni, de kitartást, sok sikert kívánok. Engem fölvettek néhány helyre, de nem volt benne köszönet. Már érettségivel is csak a maradékban lehet turkálni.
2019. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Személyiség
2019. okt. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én más irányban gondolkodnék. Ha 19 évesen nem találsz munkát, hogy fogsz dolgozni 50 évesen? Legalább az érettségit meg kellene csinálnod, bár azzal sem feltétlenül fogsz tudni elhelyezkedni, de legalább nem a 8 általánost végzettekkel kellene versenyezned egész életedben.
2019. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem kellett volna otthagyni az iskolát...
2019. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem való neked a vendéglátás. Tudom, én is ilyen vagyok. Folytasd a sulit, akár estin, mert érettségi nélkül meg leszel lőve, hidd el. Érettségivel már kaphatnál kisebb adminisztrációs munkát, azzal boldogulnál valószínűleg.
2019. okt. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor allasinterjura megy az ember meg kell mutatni, h boldog vagy és minden happy. Akkor is ha az nem úgy van. Senki nem akar egy citrombaharapott kollégával dolgozni. Pontosan olyan pozitívan kell a dolgokhoz állni, mint az ordibálós nő.

Nem nehéz:

mosolygósnak kell lenni,

amikor bemesz határozottan el kell mondani, h miért mentél (mosolyogva!) (sztem ebből szurte le a többi dolgozó, h felénk vagy, h halkan, alig hallhatóan mondtad, h mit akarsz meg kihez jöttél)

Ne gondolj közben rossz dolgokra, h biztos nem vesznek fel meg stb.


En a helyedben visszamennek a helyre és azt mondanám, h beteg lettem azért nem tudtam bejonni masnap. És hogy remélem biztosítanak meg egy lehetőséget.


Amugy jól írták fent, kéne neked egy érettségi, mert így nagyon nehéz lesz hosszútávon.


És szerintem a kfc-s, kínai bufes, konyhai kisegítős munkabérbol nem fogsz tudni elköltözni otthonról.


Sok sikert kívánok neked! :)

2019. okt. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért hagytad abba az iskolát? De most komolyan? Neked kell eltartani a szüleidet? Nincs pénzed rá? Mi az, ami miatt 16 évesen valaki otthagyja az iskolát? Nekem ne mondja senki, hogy középiskolát elvégezni, neadjisten leérettségizni hú de nehéz! Kvázi négy éve nem csinálsz semmit. Már bocs, de akkor meg miről beszélünk? Valami gond lehet veled, és ez igenis érződik, mikor próbanapon vagy. Tök mindegy, pultos vagy nem pultos, ez a problémád. Magadba kell nézz, mi a baj veled, és ha megtalálod, akkor tudsz továbblépni.
2019. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!