Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell szépen megtárgyaln...

Hogyan kell szépen megtárgyalni azt, hogy "fizetésemelés vagy felmondok"?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy szeretem a mostani munkahelyemet, viszont a fizetés kevés.


Multinacionális cég.Az anyavállalatnál, az van,hogy "ami a csövön kiflér".Ott még a kávéért és a tejért sem kell fizetnie a dolgozóknak.

Nálunk viszont kell és mindenen spórolni akar a cég.


Engem igazából nem érdekel,hogy milyen embléma van a kulcsos autón, (nálunk Skoda, az anyacégnél Mercedesz), a fizetés viszont jobban érdekel.



Kaptam jobb ajánlatot, fel is vennének.

Viszont, ha kapnék magasabb fizetést a jelenlegi helyemen, akkor nem váltanék.

Hogyan lehetne ezt szépen letárgyalni?


Hogyan kell kezdeni egy ilyen tárgyalást?


2019. okt. 20. 13:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szólsz a főnöködnek, hogy szeretnél beszélni vele. Megmondod neki, hogy a jelenlegi piaci viszonyok alapján úgy gondolod alul vagy fizetve és szeretnél emelést kérni.

Ha ad örülsz, ha nem, akkor megmondod, hogy ez esetben kénytelen leszel más lehetőségeket is feltérképezni.

Ha ezek után ad, akkor szintén örülsz, ha nem, akkor 1-2 hét után beadod a felmondásodat.

2019. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
83%
Megmondod, hogy beszéni szeretnél vele, majd megkérdezed, hogy elégedett-e a munkáddal. Ha azt mondja igen, miért ne mondaná, megmondod hogy te viszont a fizetéssel nem igazán, lehetne kompezálni ezen valahogy?
2019. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
2019. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
csapj az asztalra: több lové vagy viszlát. Ehhez nem kell ész.
2019. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

Majdnem mindegy, mivel 10-ből 9 cég ilyen dolgozói "igénybejelentésre" nem fog semmit sem felajánlani és az "akkor más lehetőség után nézek" duma sem fogja őket meghatni.


Az az 1 cég ami meg akkora xarban van, hogy mindenképpen meg akarja tartani az embert biztosan nem fog annyi fizuemelést adni (ha csak nem voltál céges standarddel durván alulfizetve eddig), mint amennyit egy másik céghez váltással szerezhetsz. Meg egy ilyen sztori után (emeljetek vagy lelépek) már sosem lesz olyan a kapcsolatod és rád is másképp fognak nézni, pl a neved biztosan lekerül minden előléptetés és prémium listáról...

2019. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
#5 te valami értéktelen szar munkaerő lehetsz. Milyen munkakörben dolgozol?
2019. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Számít? Ha leírnám úgyis az lenne a következő mondatod, hogy hazudok :)
2019. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én tavasszal kértem 10% emelést, mert keveseltem a béremet, és úgy gondoltam jó munkaerő vagyok. Eredmény: 10% fizetésemelés + nettó 300 ezer egyszeri prémium. Annyit csináltam amit az egyik előttem szóló is írt, megkérdeztem hogy elégedett e a munkámmal. jól tudom azt, hogy a csoportban, ahol dolgozom, az elmúlt években én hoztam a legtöbb eredeményt, így az elvesztésem jelentős visszaesés lenne a csoport eredményeiben. Fontos, hogy nehezen legyél pótolható. Ja, és már 12 éve dolgozunk együtt.
2019. okt. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
Hát én 8 éves munkaviszony után próbálkoztam be ilyennel úgy hogy utoljára 4 éve kaptam emelést és minden szarozás nélkül a szemembe mondták ha többet akarok menjek máshova mert itt nem fogok kapni.
2019. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%

Először is, ehhez tényleg a tarsolyodban másik munkáltatótól beszerzett ajánlattétel.


Utána kb. így mondd:

“Főnök, linkedin-en megkeresett fejvadász. Kiváncsi voltam, hogy a tudásom, tapasztalatom mennyit ér a munkaerőpiacon, ezért elmentem interjúkra. Engem is meglepett, hogy mostani fizetésemnél bruttó 200 ezerrel nagyobb fizetést ajánlottak hivatalos ajánlattételben is, amire 3 napon belül kell választ adnom.”

(Itt tarts egy kis szünetet, hogy átvehesse a szót.)


Ha nem veszi át:

”Én itt jól érzem magam, de a barátnőm rágja a fülem, hogy váltsak, mert fontos a pénz [gyerekek miatt]/[gyereket tervezünk]....”


Ezután ha főnök nem ajánl fizetésemelést vagy az a válasz, hogy majd/majd visszatérünk rá..., akkor add be a felmondásod. Bent van a pakliban, hogy ezután is kaphatsz még a mostani cégtől fizetésemelésre ajánlatot. Persze legalább ennyi eséllyel az is, hogy nem...


Ha meg főnök hajlandó tárgyalni, akkor kérd ugyanazt a pénzt amit az új helyen adnának, színezheted azzal, hogy azért nem kevesebbet, mert ott beígérték azt is, hogy pár hónap múlva már egy párfős teamet vezethetnél. Főnök radarja ebből veszi, hogy másik pár értékes munkatársat is elszipkázhatnak tőlük, ha pedig ez megtörténik, utána a többi munkatárs is elkezd tájékozódni, hogy mennyit ér a munkaerőpiacon.

2019. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!