Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám megtudni, hogy...

Hogyan tudnám megtudni, hogy a munkatársaim mennyit keresnek? Úgy érzem lehetne több is.

Figyelt kérdés

Szerintem gépészmérnökként, 3 év tapasztalattal kereshetnék nettó 300-tól többet. Autóipar, BAZ-megye, multi.


Illetve, hogyan "szokás"/lehet fizetésemelést kérni?



2019. júl. 7. 20:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Multinál évente van emelés, legalábbis nálunk.

Van egy fix %, és van a differenciált, ami a teljesítményed (vagy a haverság alapján) jár.

Külön kérni nincs lehetőség.

Ha 3 éve ott dolgozol, akkor csak te tudod, hogy ott hogy megy.

2019. júl. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell felmérni, mennyit kellene kapnod, hogy elmész pár állásinterjúra, és megjelelölöd fizetési igényként, amit kapni szeretnél. Ha megkapod, akkor annyit érsz. Ha nem, akkor még fejlődni kell.


Amúgy vidéken, főleg azon a vidéken ez egy normális fizetés szerintem. A 3 év tapasztalat még nem 10 azért.

2019. júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként miért nem opció, hogy megkérdezd tőlük?
2019. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mire tudnék számítani ezzel tudással Budapesten?
2019. júl. 7. 20:39
 5/18 anonim ***** válasza:
6%
6-800 nettó
2019. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Ez az utolsó vicc. :D

Írtam egy másik kérdésnél, hogy itt mennyire el vannak tévedve az emberek.

Egy vezető keres ennyit, és nem egy középvezető.

(persze nem is igazgató, de azért ez már egy magas szint.)

2019. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ezzel a tapasztalattal 400 nettó kb.
2019. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

#6: gondolom te lehetsz az a bizonyos "vezető" aki félreinformálással megpróbálja az alkalmazottja béreit alacsonyan tartani, h több maradjon luxusautóra...


3 év tapasztalattal BME-n végzett ismerőseim 600 nettót kerestek 2 évvel ezelőtt, plusz évente többször bónusz.. gondolom most többet adnak egy ugyanilyen poziban.

Informatikus mérnök ismerőseim is 6-800 nettó körül keresnek.

Külföldön meg 1,2-1.4 m nettó legalább.

500 nettó alatt nem találsz nem junior mérnököt semmilyen szakmában. Ha meg igen, akkor ott az illető hülye, és hülyéket meg nem alkalmaznék.

2019. júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Külföldön hiába több, nem fogsz arányaiban jobban élni. Mo-n mérnökként (villamos, gépész, mecha, infó) nem fogsz rosszul élni. Akiknek menekülniük kell azok nem ők!

Ismerősöm Norvégba él, semmivel se jobban, mint itt tenné.

2019. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok vezető.

Sima alkalmazott vagyok, multinál, energiaipar.


A munkáltatódat nem érdekli a nettód. Az sok mindentől függ, adókedvezmények, gyerekek, betegség, stb.

Őt csak a bruttó érdekli.

A 600-800 ezer az br 900-1,2 milla.

Odaállít a kérdező egy mondhatni semmi kis tapasztalattal (3 év tapasztalat az nem releváns, ő még kezdő), és benyög egy 1 milliós igényt, hát a hasukat fogják fogni a röhögéstől.

Nem életszerű.

Junior fél millió nettóért?

Ne vicceskedjünk már.

Na jó, tudom, itt a gyakorin mindenki milliókat keres, közben meg mégis sír az egész ország, hogy milyen alacsonyak a bérek.

NEM, NEM keres egy junior fél milliót, és 3 év tapasztalattal sem fog 1 milliót megkapni.

(Ha van ilyen hely, azt elhiszem, de az egyedi eset, és nem ez a jellemző!)

Akkor mennyit keresne 10, 20 meg 30 év tapasztalattal?

Cégnél, nem vállalkozásban!

2-3 milliókat?

Itt nem én vagyok eltévedve, hanem te, de nem kicsit.

2019. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!