Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy céghez, külső munkaközv...

Ha egy céghez, külső munkaközvetítő által jutottam be, akkor az befolyásolja a fizetésem, vagy ugyanúgy rendes fizut kapok, mint más?

Figyelt kérdés
Naponta kell jelenléti ívet is töltenem ezmiatt, csak nekem kB, ahogy nézem..

2019. okt. 23. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha külső munkaközvetítő által dolgozol a cégnél akkor ez azt jelenti, hogy te nem a cég embere vagy, hanem az adott külső munkaközvetítőnek az embere. Ezért kell írnod minden nap a jelenléti ívet, mert a külső munkaközvetítő ez után fizet neked. Fizetésed sem az ami a céges emberekké. Ne lepődj meg, ha karácsonkor nem kap prémiumot vagy jutalmat, mert ahogy írtam,te nem a cég embere vagy.
2019. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes jól összefoglalta.
2019. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az jó, de ennél a cégnél az alapbér az 149.500br + pótlékok.. Akkor 100 nettót fogok kapni??

Ez van amúgy a szerződésembe:

A munkáltató és a munkavállaló megállapodnak abban, hogy a Munkavállaló bruttó bére 149.000 Ft/ hó alapbér + munkakörhöz tartozó "változó" bér azaz egyszáznegyvenkilencezer forint plusz a munkakörhöz tartozó "változó" bér, mely a jelenléti íven leigazolt, ledolgozott munkaórák száma alapján kerül elszámolásra.

2019. okt. 23. 20:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Olyan 120-125 körül van elvileg a nettó havonta aa bonuszokkal eggyut, ugye ez nem azt jelenti, hogy ezeket nem kapom majd meg, hanem csak a 149br t (99 nettó kB)
2019. okt. 23. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"a Munkavállaló bruttó bére 149.000 Ft/ hó alapbér + munkakörhöz tartozó "változó" bér"

Ha ez van a szerződésedben, akkor ennyit fogsz kapni. Nem tudom, mi az a változó bér, de az is jár.

2019. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Te mint külsős ne azt nézd, hogy a cégnél valaki mennyi fizetést kap, és mennyi bónuszt. Neked a külső munkaközvetítő céggel van szerződésed. Szerződésed szépen leírja, hogy mennyi a fizetésed. Ha benne van a szerződésedben, hogy jár a bónusz (vagy egyéb cafeteria, erzsébet utalvány etc) akkor jár. Ha nincs benne, de a céges dolgozók kapnak, te nem fogsz kapni. Neked az a lényeg, hogy a szerződésedben mi van bele írva. Mint írtam: Te nem vagy a cég embere, téged nem ők fizetnek.

Elmagyarűzom másképp:

A cég felkéri a külső munkaközvetítőt, hogy kell neki 1 ember. Munkaközvetítő közli, hogy van embere, méghozzá te. A cég, és munkaközvetítő megegyeznek, hogy a cég mennyit fizet a munkaközvetítőnek. A munkaközvetítő meg veled egyezik, meg, hogy neked mennyit fizetnek, hogy a céghez elmenj dolgozni. Természetesen nem annyit fogsz kapni mint amennyit a cég fizet a munkaközvetítőnek ( nekik is élni kell valamiből)

2019. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!