Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vállalkozóként szerződés...

Vállalkozóként szerződés nélküli munka felmondása milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szituáció a következő:

Egy cég alkalmazottat keresett, megtaláltak, könyörögtek értem, feladtam az akkori állásom emiatt. Mint utólag kiderült vállalkozóként foglalkoztatnának (ez így nem is túl legális tudtommal). Június óta nincs szerződés. Tulajdonképpen egy projektmunkát kaptam, azt becsülettel csináltam is, de sok okból végül elmennék onnan.

Namármost szerződés hiányában mi a garancia, hogy kifizetnek (tapasztalatok, és elmesélések alapján nem szeret fizetni, és inkább sértődős fajta), megtehetem-e, ha minden kötél szakad, hogy 90%-os projektet hagyok ott.

Bármilyen lépéssel bajba sodorhatom-e magam?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 24. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szerződés otthagyhatod. Sőt, el se kellett volna kezdeni, míg nincs szerződés és nincs előleg a számládon.


Persze, lehet pereskedni, de nehéz lesz bizonyítani szerződés híján a dolgokat bármelyik félnek.


fizetnie sem kell, hisz nincs szerződés.


kezdőpénzt megfizetted.

2019. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"(ez így nem is túl legális tudtommal)."


Dehogynem legális, ha betartod a nav pontokat. Ha nincs szerződésed akkor pénzt sem fogsz kapni.

2019. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy kérdés, hogy miután otthagytad a korábbi munkahelyedet, kiváltottad-e a vállalkozóit, amit ez az új hely feltételként megszabott???

Ha igen, akkor a nav felé te már köteles vagy saját magad után a tb-t, SZJA-előleget fizetni, akár van bevételed, akár nincs.

Ha még nem váltottad ki, és ők sem létesítettek veled alkalmazotti jogviszonyt, akkor viszont nincs jogalapod követelni tőlük semmit. Akkor nyomás a Munkaügyi Központba és ott intézni, hogy legyen valami segély, stb.

2019. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerződés nélkül el se kellett volna kezdeni a munkát.
2019. okt. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs szerződésed-nem lesz pénzed sem. Ez ennyire egyszerű. Senkit nem érdekel,hogy önszorgalomból mivel töltötted az eddig eltelt idődet. A szerződés pont erre való. Anélkül csak hobbiból foglalkozol valamivel, mindenféle kötöttségektől mentesen (a másik félre vonatkozóan). Ezt hívják tanulópénznek. Legközelebb kötsz szerződést.
2019. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!