Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek viszonylag rosszul sikerült az állásinterjúja, mégis kiválasztottak?

Figyelt kérdés
Főleg mérnöki munkahelyre lennék kíváncsi. Vagy minden mérnöki állásinterjún ilyen huncut kérdéseket tesznek fel?

2019. okt. 25. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2019. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Milyen huncut kérdéseket?
2019. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Nekem még sosem tettek fel "huncut kérdéseket". Milyen az?
2019. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából, amire kell tudni a választ, sőt, mondhatni általános iskolásnak tudnia kell (matematikai feladat), mégis hirtelen csak ültem a feladat felett, és agyon bonyolítottam:). Ilyen állásinterjún még nem voltam. Aztán volt még jó pár kérdés, amire összességében nem válaszoltam rosszul, ez mechanikai, és anyagtudomány kérdés volt. A fazon (végre szerintem nem HR-es) annyit mondott, hogy van amiben látszik otthon vagyok, de van amiben annyira nem, és, hogy nem hagyta volna annyiban, ha annyira rossz lettem volna. Annyit mondott még: lesz 1-2 meghallgatás, de szeretne velem kapcsolatban maradni. Ez volt október legelején.
2019. okt. 25. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Akkor nem a kérdés huncut, csak te vagy szerencsétlen.
2019. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 northplace válasza:
100%
Az már pozitív, ha azt mondta szeretne veled kapcsolatban maradni. Azonban az állásinterjúk, legyen az mérnöki, a legtöbb esetben nem arról híres, hogy integrálszámítás elé állítanak, hanem egyszerűbbeket kérdeznek, leszűrve, hogy mennyire vagy tökös. Majdnem teljesen mindegy mit válaszolsz, csak válaszolni kell határozottan. Persze nem árt, hogyha jól, és a kérdésre válaszolsz. Sajnos ezekre készülni kell lelkiekben.
2019. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt főnököm :D

Munkaügyi közvetítette ki, de nagyon nem akarta az állást. Vitte magával a három hat év alatti gyereket, hogy bocsi, nem tudja őket hova tenni, így is felvették :D

2019. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Egész biztosan buktad.
2019. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Itt Pesten azt gondolom találok másik állást, ha ez nem jönne be. Sajnos ez egy épületgépészeti cég, és ebben nem igazán vagyok otthon.
2019. okt. 25. 17:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyi jelentkező van.

Én tanár vagyok végzettségem szerint. Kezdő koromban pályáztam egy csomó céghez, vissza sem jeleztek.

Csak úgy kíváncsiságból felhívtam egy tanári álláshirdetést. Épp nyaraltunk. A diri nem volt bent, de! visszahívott. Mondtam neki, hogy 1 hétig biztosan nem tudok interjúra menni, mert nem is vagyok otthon. Megvárt. Úgy mentem be, hogy életrajzot sem vittem. Megkérdezte van-e szakirányú egyetemi diplomám. Mondtam van. Fél órán át próbált meggyőzni, hogy milyen jó hely ez. Mint utólag megtudtam, én voltam az egyetlen jelentkező augusztus 25-én. Szerintem teljesen zöldségeket beszéltem.

Kicsit sem érdekelt az állás, de végül elfogadtam, mert akkor nem volt más, 4 évig maradtam is.

Aztán váltottam. Többször is kellett munkát keresnem, és a legjobbnak ítélt állásinterjúim után nem is hallottam a cégekről soha többet.

Legutóbbi állásinterjúm egy AC volt, én úgy kezdtem a fejvadásznak, hogy nem is fogok elmenni, mert nem találom jó módszernek a kiválasztáshoz. Párszor már voltam, megalázó ott bohóckodni, és a szakmámba egyáltalán nem vágó kérdésekkel erőlködni a csoportfeladatokon, miközben a leendő munkakörömben egyedül kell majd dolgoznom.

Azt mondta a fejvadász, csak én vagyok, bármit teszek, felvesznek. IT-cég, compliance-re mentem, a linuxos kérdőívet konkrétan üresen adtam be. A személyes elbeszélgetésen közölte velem a pasi, hogy nagyon passzív vagyok, szerinte szeretem másokra hárítani a munkát. Ott is mondtam neki, hogy a leendő munkakörben egy saját országom lesz, amit egyedül viszek, nem lesz kire hárítani. És a korábbi munkahelyeimen is így volt, mindig egyedül feleltem egy országért, senki nem csinálta meg helyettem. Felvettek, de én magam is meglepődtem.

2019. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!