Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A középkorú, idősebb generáció...

A középkorú, idősebb generáció miért gondolja azt, hogy meg kell elégedni azzal, ami van?

Figyelt kérdés

Az én sztorim annyi,hogy 20 éves voltam, amikor elkezdtem egyetemre járni, levelező tagozaton tanultam, mellette dolgoztam.


Az első munkahelyemen, olyan nettó 140 körül kaptam.

Nagyon ki voltam akadva,hogy egy középfokú technikus végzettség, használható idegebnyelvtudás csak ennyit ér.

Nem Budapestről van szó.


A környezetembe élők, szüleim meg azt mondták meg kell elégedni vele, meg örüljek,hogy van munkád, ne álmodozz többről.

Számomra ezek a mondatok mindig bicskanyitogatóként voltak hatással.


Én meg folyamatosan kerestem az új lehetőségeket, gyakran váltottam munkahelyet, ha csak nettó 20 ezerrel kerestem többet, akkor is.


Ugyanis, én teljesen az ellentéte vagyok a szüleim generációjának, időseknek.

A barátaim nagyon ambiciózusnak, kissé karrieristának tartanak.


Nálam a profession, Linkedin a kedvencek közé van elmentve és sohasem deaktiválom a profilomat.


2019. okt. 27. 10:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
@9 A legtöbb multinál ez pont kapufa, mostanság meg főleg. Amilyen ütemben növekednek a bérek nemhogy a bérsáv aljával, sokkal inkább a tetejével vesznek fel kezdőket, mert olyat kell ígérni, amit a konkurenciánál nem kap meg. Ha nem váltottam volna párszor munkahelyet, akkor megközelítőleg 200k-val lenne kevesebb a nettóm, belekalkulálva azokat az emeléseket, amelyeket azóta kaptam volna. Eleve egy éves átlagos emelés 4% körül szokott mozogni, váltással 10-et minimum ki tudsz harcolni, de nekem volt olyan, amelyik majdnem 40%-ot jelentett. Multiknál dolgozom osztályvezetőként most már relatíve sok ideje, külön cost centre-rel, azt hiszem érteni vélem, hogy működnek ezek a dolgok.
2019. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Azt nem gondolom, hogy valódi rálátásod van a többi multinál lévő fizetésekre.

Hallomásból ezt-azt hallhatsz, de ezt is max 2-3 helyről, és mi a garancia, hogy igaz?

Mindenki szeret nagyot mondani, főleg ha pénzéhes (itt most ugye ez is eléggé befigyel) és többre tartja magát.

Egy ilyen fiatal ha váltani akar, eleve nagyobb fizetést mond aktuálisnak is, hogy még többet harcoljon ki a másik helyen.

Ismerősöknek is rajoskodik, mert esetleg ha az igazat mondaná, szégyellné. Pedig nem biztos, hogy szégyellni való, csak akkor a haveri körben nem ő lenne a legmenőbb.


Nem mondom, hogy ez a jellemző mindenkire, sőt remélem, nem, de a kérdező stílusából kb ilyesmire következtetek, meg azért valljuk be, akadnak szép számmal nagyot mondó emberek a világban.


Nekem csak az releváns, hogy hány embernek láttad ténylegesen a bérlapját? Osztályvezetőnek remélem nem kell mondani, hogy nem kell mindent elhinni, amit hallasz!


És akkor a te példád: egy osztályvezető egészen más kategória, mint egy kezdő, vagy közel kezdő. Ha már elértél valamit és vezetői szinten vagy, akkor simán elhiszem, hogy 40%-kal is többet ajánlanak, vagy 200 ezres különbségek vannak. Erről szól a fejvadászat, a legjobbat megtalálni, akár dupla pénzért is. De ez vezetői szint! A kérdezőé egy másik szint.

2019. okt. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell egymás torkának ugrani azon, hog yki hogyan gondolja.


Ha a kérdező tud váltani többért (és közben nem érzi, hogy a jövőbeli lehetőségeit élné fel, mert később nem lesz cég, aki felveszi, mert olyannak tűnik aki 20 forintért továbbáll), akkor hajrá.



Ha a (volt) cége meg talál hasonló kvalitású alkalmazottat ugyanannyiért, akkor meg milyen jogon mondjuk meg, hogy márpedig emeljenek a fizetéseken.



Könnyen lehet, hogy ez az a helyzet, ahol mindenkinek igaza van.

2019. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Jaj Istenem, annyi az okos itt. Az egész világ egy káosz, feltűnt már bárkinek is? A nagyokos gazdasági elemzők arra mit mondanak, amikor még anno lelki terrorban tartották a munkáltatók a munkavállalókat, alulfizették őket, szanaszét szipolyozták őket a végsőkig, mellé még meg is alázták, próbanapokon kitarakítatták például egy leendő pultossal a teljes pultot első napján, majd második nap búcsút mondtak neki, anélkül, hogy kifizették volna? Nem várhatott el semmit a munkavállaló, hogy bejelentsék rendesen, hogy rendes fizuja legyen, hogy normális munkakörülményei legyenek, mert örült, hogy van munkája és nem hal éhen, hónap végén meg imádkozott, hogy rendesen kifizessék, mert ha ez nem történt meg, kb szólni sem mert érte...


A munkáltatók is pontosan ugyanúgy visszaéltek a helyzetükkel, amikor még munkahely hiány volt, mint most a munkavállalók, amikor munkaerő hiány van. Nem kell ezt túl ragozni, szépen visszaszáll most rájuk, amit másokkal műveltek, ennyi. És ezzel nincs is semmi probléma. A körülmények mindig kedveznek valakiknek.


Továbbá a kérdező is majd ha egy olyan jó munkahelyen találja magát, ahol tényleges összetartás van és szeretik egymást az ott dolgozók, akkor nem fog onnan tovább menni rongyos 20 ezer Ft- ért...

2019. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!