Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetés reális Budapest...

Milyen fizetés reális Budapesten egy patyolatban?

Figyelt kérdés
Recepciósként aki felveszi a leadott ruhát és annak aki hátul tisztítja?
2019. okt. 28. 12:15
 1/8 anonim válasza:
50%
Minimálbér
2019. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez komoly?

Minimálbér? Ezért olyan savanyúképűek az eladók 99% mert minimálbért kapnak? Senki nem gondolkozott azon hogy ha megfizetnék őket akkor jobb lenne a teljesítményük?

2019. okt. 28. 12:35
 3/8 anonim válasza:
25%

Miért fizetnének többet ha ennyiért is elvállalják ezt a munkát?

Recepciósnak meg bárki betanul 1,5 óra alatt. Elég hamar pótolnak ha lázadozol a fizu miatt

2019. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én szeretnék patyolatot csinálni és kiváncsi lennék mennyi az alkalmazottak bérezése.

A havi 100.000 nettót borzalmasan kevésnek tartom, hogy megfelelő embert találjak.

2019. okt. 28. 12:58
 5/8 anonim válasza:
Hidd el pedig mindig lesz jelentkező :)
2019. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sok helyen tapasztalom, hogy a legtöbb eladó flegma/bunkó/lekezelő. Hiába fizetek minimálbért ha a dolgozó miatt alig lesz megrendelésem.

Sokszor önmagam is találkozom olyan viselkedéssel ami miatt nem szeretnék visszamenni az adott üzletbe.

2019. okt. 28. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt azért több oldalról is érdemes megnézni!

Egyrészt nem kell hozzá szaktudás, ilyenkor nem nagyon van mit megfizetni.

Ha vállalkozni fogsz, majd meglátod, hogy neked milyen sokba kerül egy alkalmazott, és ez csak a jéghegy csúcsa.

Bérelni fogod az üzlethelyiséget, fizetni a könyvelőt, az alkalmazott kb 2x annyiba kerül neked az adók miatt, mint amit odaadsz neki. Van két embered, máris milliós költség egy hónapra, és akkor még hasznod nincs!

Nagyon szép az elképzelésed, ha meg tudod valósítani, akkor öröm lesz nálad dolgozni, de ha ennyire nincs üzleti szemléleted, akkor nem sokáig fogsz talpon maradni. De kívánom, hogy ne legyen így!

Szerinted be fog jönni minimum 1,5 millió havonta, hogy még némi hasznot is tudj realizálni?

Mert ha épp csak 200-300 ezer a hasznod, annyit bárhol megkeresel ma már végzettség nélkül is, ennyiért nem érdemes vállalkoznod.

Uyge a vállalkozás meg nem szociális intézmény, hanem profitorientált.


De térjünk át az emberi oldalára. A mosoly hiánya, meg hogy a legtöbb eladó milyen bunkó. Nézz szét a környezetedben, van biztosan irodista, vállalkozó, eladó, szakmunkás, tanár, takarító, stb.

Ugye hogy semmit nem jelent, hogy mi a munkája, egy diplomás is ugyanolyan bunkó tud lenni? Alapjaiban pedig az ember nem szeret másokat kiszolgálni, mert megalázó. Ezért is olyanok az eladók meg a kiszolgáló személyzet, amilyenek. Van, aki túl tud ezen lépni, de korántsem mindenki. Gondolj bele, aki mások szennyesét mossa, az tulajdonképpen a gazdagok cselédje.

Én is utálom, ha valahol bunkók, nem is nagyon megyek oda többet, de szerencsére ahova én járok, ott pont nagyon kedves és normális az összes eladó. Ez nagy szó, mert egy elég nagy Reál üzletről van szó.

(Debrecen, Széchenyi utca - puszi Nektek! :D )

Amúgy még visszamennék az időben, méghozzá azért, mert egy lakótelepen nőttem fel, és pont ott volt a kereskedelmi szakközép. Sajnálom, ha valakit ezzel megbántok, de oda a legalja jár. Biztos más városokban is így megy ez.

Ugye az eladók kiszolgálnak másokat, szóval kereskedelem van hétvégén is, éjszaka is, ünnepnap is. Ennélfogva a legrosszabb tanulók mentek oda, akik még az általános iskolát sem tudták tisztességgel elvégezni. Szóval aki eladónak tanul, az lássuk be, nem a legértelmesebb réteg. HAngsúlyozom, van kivétel szerencsére bőven, de azért eléggé jellemző, amit leírtam.

Mikor bemész egy boltba, és ott ül a kislány 10 centis körmökkel, nyitott szájjal rágózva, akkor mit vársz? Lehet még a saját nevét sem tudná megmondani.


Amúgy kicsit adhatsz többet, mert 20-30 ezer nem nagy összeg, és az embereid biztos örülni fognak ennek.

De zaért majd az is jusson eszedbe, hogy nettó 140-150 ezret keres egy több éve a pályán lévő tanár, meg egy kezdő orvos! Akik éveket tanultak ezért!


És majdnem elfelejtettem: ha nem egy 20 éves kisfiút veszel fel, hanem mondjuk egy 2 gyerekes családapát, akkor az adókedvezmény miatt még minimálbérként is kb 150-et fog hazavinni a 10x ezer helyett! Azért nem mindegy!

2019. okt. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző regényt írt, de leírta a lényeget. Vállalkozni nagyon nehéz, bár nem tudom mennyi induló tőkéd lenne, de tényleg nem könnyű kitermelni az alkalmazottak bérét. Akár évekig is veszteséges lehetsz amíg beindul az üzlet, de ha sok pénzed van indulni, akkor megéri picit jobb fizetést adni hogy elégedetten dolgozzanak, persze.
2019. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!