Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári munkás állásinterjúra...

Gyári munkás állásinterjúra miért megy egy férfi elegánsan?

Figyelt kérdés

Oda szerintem bőven elég egy farmer meg egy póló. Szerintem kiröhögteti magát, de nekem nem hisz.


Értem én hogy német multicég meg minden de csórikám nem manager lesz csak betanított gépkezelő.


Vagy én tévedek és komolyan még ilyen tucat munkánál is számít a megjelenés?



2019. okt. 28. 23:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

"Öltönyben bazári majomnak nézne ki ott, körberöhögik"


Senki nem írta, hogy öltönyben/frakkban akar elmenni.


Ha mégis vesz fel - mondjuk - zakót (elegáns), és ezért a munkáltató körberöhögi, akkor az a munkáltatót minősíti, nem pedig a munkára jelentkezőt.


"Vagy én tévedek és komolyan még ilyen tucat munkánál is számít a megjelenés?"

Valószínűleg nem számít, hiszen olvastad, "tornacipőben" is lehet magas pozícióba kerülni.


Viszont itt most "illemről" beszélünk. Vagyis arról, hogy megtiszteljük a másik felet. Ez pedig pozíciótól független, és jó esetben "belülről fakad". Tehát nem röhejes, ha elegánsan öltözik fel.

Elegáns tud lenni farmernadrág + ingben is.

2019. okt. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%
@11 Megtisztelek másokat azzal, hogy időben érkezem, nem/vallás/szexuális beállítottság nem számít, igyekszem a beszédemet a beszélgetőpartnerhez igazítani és nem használni olyan szavakat, amelyeket esetleg nem ért. A formális öltözködés viszont olyan számomra, mint a magázódás: avítt, eredményességet maximum hátráltatni képes, kukába való hagyomány.
2019. okt. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"A formális öltözködés viszont olyan számomra, mint a magázódás: avítt, eredményességet maximum hátráltatni képes, kukába való hagyomány."


Kössz, 12-es, ezzel a hozzászólásoddal segítesz megérteni azokat az embereket (mint pl. Te), akik akár a színházba is shortba és szandálba mennek. Szóval ezért... Ez egyfajta lázadás??

Vagy csak nem érdekelnek a formaságok? Vagy miért?

2019. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Állásinterjúra szvsz illik elegánsan menni, mindegy mi lesz a munkád.

Párom autószerelő, mégse olajretkes melósban, fülig szurtosan jelent meg az új munkahelyén interjún, pedig mé' ne. :D

Én dolgoztam gyárban szalag mellett még diák koromban, evidens volt, hogy normális göncben jelenek meg az interjún. (Elegánsabb fazonú, nem túl rövid vagy kivágott nyári ruha, zárt cipő.)

2019. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
18%
@13 Nem érdekelnek a formaságok, lévén nulla a hozzáadott értékük (sőt, például a kommunikációt nehezítő magázódásnak negatív). Dolgoztam business casualt követelő helyen, meg olyanban is, ahol trikóban is lehettél, csak a munka végeztessék el és az utóbbinak egyértelműen több értelme van. Nincs ebben semmi lázadás, csak lecserélnék valamit, ami egyértelműen rosszabb.
2019. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 12-es válaszoló!


Lehet, hogy mi a lónak egyik oldalán vagyunk, Te viszont ezzel a gondolkodással a másik oldalára estél. :)


Itt nem hozzáadott értékekről beszélünk, hanem tiszteletről. Ha engem kapásból valaki "lebratyiz", az nem a tisztelet jele, hiába divat "csővel" üdvözölni a másikat. Attól, hogy Te valamit elavultnak/rossznak tartasz, még nem biztos, hogy jó úton jársz. Nem feltétlenül kell mindent kukába dobni csak azért, mert némileg megsárgult.


A színházas történet nagyon találó. Néha én is döbbenten nézem, hogy Anyák napjára, stb. úgy mennek a vendégek, ahogy kapáláshoz nem öltöznék fel. :)

2019. okt. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%
@16 Változnak a dolgok. Színházba Budapesten már egyáltalán nem elvárás kiöltözni, vidéken legtöbb helyen még igen. De itt is beszélhetünk a tiszteletről. Én vagyok a tiszteletlen, akkor farmerben és pólóban végig figyelve megnéz évi 15-30 előadást, ha van utána valamilyen beszélgetés, azon részt veszek, vagy a felvonás közepén kiöltözve horkoló néni. És nem, nem egyszeri eset, kimondottan sok, "színházba azé csak kő járni" bérletes szokott elszundítani. A végén a Magyarországon valamiért kötelező hitlertapsot maximum mellékesen említem, az inkább csak a kultúrtörténeti tudás hiánya.
2019. okt. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%

Rendben van, elfogadom, igazad van. :)

Akkor lapozzunk...

2019. nov. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!