Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Svédországban még az...

Ha Svédországban még az állampolgársághoz sem kell nyelvtudás, akkor én is kimehetnék nulla nyelvtudással dolgozni?

Figyelt kérdés

A cikk azt írja, hogy eddig a nyelv sem kellett még az állampolgársághoz sem, ami számomra hihetetlen:

[link]

Tehát akkor ha az a sok bevándorló nyelvtudás nélkül teng-leng a svédek között, akkor magyarként én is könnyedén kimehetnék mondjuk raktári kisegítő vagy csomagszállító munkakörbe? Nagyon szeretnék külföldön munkát vállalni, de egyedül az angol beszélem B1 szinten... fogjuk rá.



2019. okt. 29. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Dolgozni???


Kérjél segélyt, de előtte mond, hogy szír vagy!

2019. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

5 év kint tartózkodás szükséges az állampolgársághoz és törvénytisztelő magatartás (adózás, ami ugye a magyarokra nem annyira jellemző), amit azért nem olyan könnyű teljesíteni, mert 5 évig meg kell élned ott úgy, hogy fenntartod magadat. az az éghajlat sem mindenkinek jön ám be!! Arról már nem is beszélve, hogy hamar kiutasítanak, ha "veszteséges" vagy a társadalomnak:

[link]

2019. okt. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Állampolgár lehetsz nyelvtudás nélkül de munkához az azért kell.


Angol nyelvtudás elég néhány munkakörnél, pld informatika ahol dolgozok sokan csak angolul tudnak de raktár, csomagszállítótól elvárják a svéd-tudást legalább makogó szinten.

2019. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

"adózás, ami ugye a magyarokra nem annyira jellemző"


Na most sikerült egyet "magyarozni", de képzeld, ha bejelentetten dolgozik valaki, akkor a cég automatikusan befizeti az adót ha magyar ha nem.

2019. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Persze, nyugodtan menj ki és próbáld meg. Nem értem mi az összefüggés aközött, hogy kell-e nyelvtudás az állampolgársághoz és hogy te nyelvtudás nélkül találsz-e munkát. Kimész, kibérelsz egy szobát annyiért amennyiért itthon egy lakást bérelhetsz, költesz a kajára, közlekedésre 2szer annyit, mint itthon és ha nem találsz 1-2 hónap alatt munkát és még marad pénzed repülőjegyre, akkor néhány százezer forinttal könnyebben hazajössz. Vagy találsz és örülsz.
2019. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Nyolc évet éltem kint és tudom, mi a helyzet. Svédországban, ha csak nincs olyan szakmád, ami átkozottul keresett, vagy rokonod, barátod, aki öt évig eltart, svéd nyelvtudás nélkül esélyed sincs megmaradni. Hacsak, amint fent már írták, nem vagy háborús menekült, mittomén pl.Sziriából... Lényegtelen, hogy valóban lőttek nálad vagy sem. Tudd megetetni a svédekkel, hogy igen, és akkor kipárnázzák az életedet.
2020. aug. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
U.I. Am aki azt mondta, hogy nem kell a svéd állampolgársághoz a svéd nyelvtudás, annak azt üzenem, hogy sürgősen vegyen egy hideg tusfürdőt és józanodjon ki.
2020. aug. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!