Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Te miért nem leszel/lennél...

Te miért nem leszel/lennél villanyszerelő?

Figyelt kérdés

A kérdés természetesen nem a már karrierhelyzetben lévő embereknek szól.


Németországban 2000-2200 eurókat lehet vele keresni úgy, hogy fizetik a szállást, 13. Havi fizetés stb. 3-4 év munkával akár egyedül is lakást tudnál venni élhető helyen, ezzel az egész további életedet megalapozhatnád. Még ha be is bukna az építőipar, sok gyárba keresnek ilyen olyan karbantartót, amikre jó ez a szak.


Téged mi tart vissza?



2019. okt. 30. 01:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Félek, hogy megráz az áram!
2019. okt. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg színtévesztő vagyok
2019. okt. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretek falat vésni és magas létrára mászni.
2019. okt. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert volt ettől még kedvezőbb lehetőség is más szakmában szakmunkásként, ahol a szállás mellett az étkezés is térítve van és még csak ki sem kell hozzá költözni, hanem az év jelentős részét itthon töltheted ugyanekkora fizetésért és ettől kedvezőbb juttatások mellett. Valóban 1-2 év alatt tudod így összerakni egy itthoni ingatlan árát ( 5 év alatt mi párommal kettőt hoztunk össze két gyerek mellé, plusz itthoni saját vállalkozások, amivel az itthoni élet is megalapozható, autók, stb. ) de én inkább hozzátenném, hogy ezen túlmenően a nyugdíjjogosultság és családtámogatási rendszerben sem utolsó a hazaihoz képest, ami elég ingatag lábakon áll a jelent és jövőt tekintve itthon.
2019. okt. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy ez a fizetés atlag alatti Németországban
2019. okt. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az ipari automatizálásban dolgozom ~8 éve, némi betekintésem volt pályakezdő koromban az épületvillamosságba, erősáramú rendszerekbe, sok elosztót, energiaátviteli szekrényt, kalocsát csináltam anno. Öcsém villanyszerelő, néha hétvégente vállalunk ketten villanyszerelést, mérnöki fizetést kiegészíteni tökéletes tevékenység. De napi szinten sem alkalmazottként, sem vállalkozóként nem csinálnám. Ha új épületben csöveztek, húztok kábelt akkor ki vagytok téve az aktuális időjárásnak, egész nap primitív, félig alkoholista, félig börtönlakó segédmunkásokkal vagy körülvéve, folyamatos konfliktus a vizesekkel, gázosokkal, festőkkel, burkolókkal. Csúnyán fogalmazva valamelyik mindig beleköp a levesedbe, utána meg megy a harc a megrendelővel, hogy 2 napos munkát vissza kell bontani és új nyomvonalon elvinni (+2 nap), ki fogja kifizetni? Általában senki. :D A munka napi 8 órában nem áll meg, fél napos munkavégzés esetében szerintem érdemes megemlíteni a mellékhelyiség, mosdó, étkező helyiség használatát is. Sem 5 fokban, sem 35 fokban nem kellemes a toitoi-ban tartózkodni, napi szinten a szerszámosládán ülve ebédelni, van hogy fél nap vésés után nem tudsz megmosakodni csak egy üveg vízzel. Nyilván ki lehet bírni, de éveken át napi szinten nem egészséges és fárasztó. Ezek a dolgok igazából bármilyen építőipari szakmunkánál előjönnek.

Ha javítani vagy (részben) felújítani mész valahova, szinte kivétel nélkül más sza_át kell javítani. Sok stressz, a megrendelők (lakossági ügyfelek) is legalább annyira ki tudnak idegelni a hülyeségeikkel, mint az előző kolléga a "szaktudásával". Van hogy naphosszat dolgozol egy koszos, mocskos padláson 45-50 fokban, vagy éppen egy dohos pincében, a bojler vízkőmentesítés is egy alja, cigány munka, hiába kérsz el érte 20-30 eft-ot.

Talán még a legemberibb az erősáramú, nagy feszültségű hálózati szerelőknek, bár ebben nincs közvetlen tapasztalatom. Viszont itt mindig ki vagy téve az időjárásnak.

Én ezt napi szinten semmi pénzért nem csinálnám, egyiket sem. Ipari villanyszerelés, kivitelezés számomra sokkal komfortosabb, jövedelmezőbb, vannak olyan munkafázisok ahol jóval több pénzt is meg tudsz keresni, mint épületvillamossággal vagy annak javításával. Mondjuk ezek a különbségek alkalmazotti szinten nem igen jönnek ki, ott inkább a komfort ami előnyös. Írom ezt úgy, hogy én is tálcáztam 2 emelet magasban létráról hegesztő üzemben meg öntödében 5x150-es alu kábelnek fél cm vastag kohósalak társaságában. Kevésbé undorító mint némely háztartásban a kamra, pince vagy a fürdőszoba. :D

Meg ezernyi más munkával is meg lehet keresni azt a pénzt, én biztos hogy nem a villanyszerelést választanám. Alja munka, bárki bármit mond meg bármennyit keres vele.

2019. okt. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanultam elektronikát, de nagyon nem volt sose a szívem csücske, nem igazán volt meg hozzá az adottságom hogy rendesen megértsem, átlássam benne a dolgokat.
2019. okt. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert Magyarországon is keresek 2000 eurót és közben nem minősítetten fogyatékos emberekkel kell együtt dolgoznom, akiknek a szórakozás abból áll, hogy megisznak 17 sört és közben kamu csajozós sztorikat mesélnek.
2019. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Félek (tartok) az áramtól, és soha nem is sikerült megértenem igazán a működését, pedig egyrészt érdekelt mindig is a fizika, másrészt nagypapim villanyszerelő, sokat mesélt róla. :)

Emellett félek létrán, és amúgy is a munka meglepően nagy része kvázi kőművesmeló, amihez nem lenne kedvem.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. :D

2019. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Mert nem élek álomvilágban, hogy Németország a megváltás és Kánaán. (Pedig éltem Németországban, német apukám réven van állampolgárságom is).Gondolom te vagy az, aki fészbukon osztogatja az anti-fideszes posztokat( Orbán szétlopkodta az országot) , és panaszkodik, hogy élhetetlen az ország.
2019. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!