Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres most egy villany...

Mennyit keres most egy villanyszerelő Budapesten?

Figyelt kérdés

Az oldalra szokott járni egy hidegburkoló, aki milliókat keres. Vajon a villanyszerelőnek is megvan a havi 2 milla?

Vagy csak 1 millió?

Komolyan érdekel, mert villamosmérnöki mesterképzésen tanulok, diák vagyok, és azért nem lenne rossz 4 milliót keresni jövő nyáriszünetben.

(Persze kérdés mennyire nehéz átképezni magamat)



2019. aug. 2. 19:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És persze tudom, hogy gyakorlat is kell, de hátha most annyira fellendült az építőipar.
2019. aug. 2. 19:20
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha egy villamosmérnök villanyszerelőként talál csak munkát akkor ássa el magát.

Villanyszerőként ha alkalmazott vagy kötve hiszem hogy 300e nél többet keresel.

2019. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocs, de egy kezdő villamosmérnök nagyon maximun 400 nettót kereshet Budapesten, bár inkább 300 nettó.

Ahhoz képest havi 1 milla már nagy lépés, 2 meg főleg.

2019. aug. 2. 19:27
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

"Az oldalra szokott járni egy hidegburkoló, aki milliókat keres."

Igen. Sokféle nép jár errefelé, és az Igazság valahol magányosan búslakodik.

Ne millázzál, nem olyan egyszerű ez. Szépen szerezzél gyakorlatot, mint villamosmérnök.

2019. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy vállalkozónál,ha feketén foglalkoztat megkereshetsz naponta 18.000 - 25.000 Ft-ot. Nyilván függ attól,hogy milyen kapcsolatai vannak és ebből adódóan milyen munkákat tud szerezni.
2019. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"villamosmérnöki mesterképzésen tanulok, diák vagyok, és azért nem lenne rossz 4 milliót keresni jövő nyáriszünetben."


Már megbocsáss, de:

Ha villamosmérnöki MESTERképzésre jársz, akkor feltételezem, hogy kinőttél már a mese korszakából :-)

Mondd, hogy Te sem gondolod, komolyan, hogy az iskolapadból kiesve, 0 tapasztalattal és gyakorlattal rögtön havi 1 milliót fogsz keresni.

Nyári szünetben 4 milliót...? eleve 3 hónap a nyári szünet, tehát a havi 1 millióval sem lenne 4 millió. De inkább szállj le a földre, kérlek - jobban jársz...

2019. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

"az iskolapadból kiesve, 0 tapasztalattal és gyakorlattal"


Most építkeztünk, a iskolapadból kiesett 0 tapasztalatommal többet tudtam az erős áramról, mint 4-ből három villanyszerelő, pedig beágyazott szoftverfejlesztés volt a specializációm. Tudnak vésni meg kábelt behúzni, de földelésről vagy gyenge áramról gőzük nincs. Sorkapcsot vagy potenciál osztót még soha nem látott (mellesleg a villanyszerelő boltok nagy része se), össze-vissza színekkel húznak be mindent, borzalmas.


Szerintem villamosmérnökként lehet nagyot szakítani egy villanyszerelő céggel, de úgy, ha az agy vagy és nem te vésed meg gipszeled a falat napi 8 órában. Főleg, hogy egyre népszerűbbek az okos otthonok is.

2019. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Netto 2-3 millió között
2019. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha valaki egyéni vállalkozóként csinálja ÉS van stabil ügyfélköre (no meg a melók egy részét feketén csinálja), akkor miért olyan lehtetlen ez?

Hívjatok ki bármilyen szakit és egy fél órás munka is 20 ezertől indul. Ha csak napi 2 helyre megy ki és havi 20 napot dolgozik akkor 800-nál vagyunk, ebből lejön a KATA és 750 tisztán van. Ha nem cska 8 órázik és hétvégén is vállal melókat, akkor ez jóval több is lehet.

Alkalmazottként jóval kevesebbet lehet keresni.

2019. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

7-esnek és 9-esnek:

Elolvastátok a kérdést figyelmesen? Ezt írja a kérdező:


"Komolyan érdekel, mert villamosmérnöki mesterképzésen tanulok, diák vagyok, és azért nem lenne rossz 4 milliót keresni jövő nyáriszünetben."


NYÁRI SZÜNETBEN!!! Nem jól felépített vállalkozásként, ami egyre több és több munkát vállal és lesz ügyfélköre, hanem kijön a suliból és "DIÁKMUNKÁBAN" havi 1 milliót keres - ez a kérdező terve.

Erre írtam, hogy szálljon le a földre.


Igen, természetesen egy jó villanyszerelő, vállalkozóként akár meg is kereshet havi 1 milliót (meg többet is) - de nem a 0-áról, iskolai nyári szünetben.

2019. aug. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!