Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék hotel recepcioról...

Szeretnék hotel recepcioról feljebb kerülni, vagy más irodai állást találni, szerintetek milyen állásokat pályázhatnek meg? Gazdasági Bachelor diplomám van, HR es turizmus specializacioval, német angol megy, franciát tanulom.

Figyelt kérdés
1 éve dolgozom recepciósként egy 3 csillagos hotelben. Őszintén szólva elegem van már a sok nagypofás beképzelt vendégekből, akik sokszor úgy beszélnek veled, hogy hadd ne mondjam....Nem éppen a turizmusban szeretnék jobb pozíciót, hanem teljesen más terület is szóba jöhet, ahol van egy kis irodád es nem kell az emberek rinyáit hallgatni (szoval ügyfélszolgálat kizárva!!!). Nyugis munkának tűnik pl. a HR toborzás, ahol te választod ki a jelentkezőket, vagy a fejvadász pozíciók, ahol te keresed ki a megfelelő jelölteket Linkedin-en, stb. Ott mindenki nyugiban hagy, épp hogy te hivsz es senki nem pofazik veled ugy, ahogy akar. Viszont ilyenben nincs tapasztalatom, szerintetek akkor kilőve? Milyen pozíciókat pályáznatok meg CSAK recepciós tapasztalattal? Nagyon fontos lenne nekem a nyelvek mindennapos használata és az is, hogy hasznát vegyem a gazdasági diplomámnak. Végülis nem feleslegesen tanultam...akár egy mestert is elvégeznék, ha lenne értelme. De feleslegesen tanulni nem akarok. Legyszi csak komoly normális tippeket írjatok.

2019. okt. 31. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ne legyenek illúzióid HR-ként te leszel az akit a jelölt legelőször megtalál. Ha fizikai munkaerő toborzást bíznak rád, akkor ott legmagasabb iskolai végzettség, nem ritkán, a 8 általános lesz. Ha nekik nem tetszik valami, ők is tudnak szép szavakkal illetni. A vezetőség hangját is te fogod tolmácsolni a dolgozóknak. Főleg kezdőként.

Csak úgy mondom.

2019. okt. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nyitott vagyok, nem vagyok rákattanva a HR-re, csak töprengek, hogy merre tovább
2019. okt. 31. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pályázz meg mindent ami érdekes lehet és az elvárásoknak minimálisan megfelelsz, aztán majd kialakul. Csak lazán, lényeg, hogy ne sztesszelj rá.

Van egy ismerősöm hasonló diplomával most bankban dolgozik.

2019. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ott rontottad el, hogy ilyen tudással elmentél “recisnek.”
2019. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anno az volt a 18. sz. típusszövegem, hogy volt az Expressz apróhirdetési újság, amiben a szocializmusban volt hat oldalnyi álláshirdetés. Aztán a legsötétebb rendszerváltás utáni években, amikor Antallék lenyakazták a magyar ipart, volt összesen három darab (!) álláshirdetés. De örömlányt és gazdászt akkor is kerestek.
2019. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!