Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minek hívtak be állásinterjúra...

Minek hívtak be állásinterjúra ha jelöltem a bérigényem már előre és azt nem akarják megadni és 100-al alatta akartak adni? Gondolták elvállalom 100 mínusszal is?

Figyelt kérdés

NIncs mit cizellálni beadtam a pályázatot jelölve a bérigényem erre behívnak és ott elmondják hogy felvennének de csak kevesebbet tudnának fizetni. Rugalmas vagyok így figyelek hátha jó lesz. Mennyivel kevesebbet ? 10-el? 15-tel? A frászt, 100 bruttóval.

Felálltam azonnal.

Nem értem minek hívtak be? Csak nem gondolták 100 mínusszal is elvállalom?


2019. nov. 3. 09:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

És gondolom még ők voltak megsértődve hogy 3 köröztek veled temérdek idő fel is vennének és nem mész oda.... hát mi ez a lázadás elvtársak.

Undorító.

2019. nov. 3. 10:36
 12/21 anonim ***** válasza:
49%
@12 Szóval nem fogsz válaszolni, csak puffogsz?
2019. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%

"Azért, mert bizony elég gyakran előfordul, hogy valaki egyéb szempontot is mérlegelve alacsonyabb bérért is vállal valamit, mint ahogy eredetileg tervezte."


Igen, ez így van.

Nálam is több bérigény létezik.

Ha jó a cafetria, van privát EÜ ellátás, akkor kisebb az igényem.


Viszont, a cég még ez alá lőtt.

2019. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Balázskám, te nyomorult alkoholista. 1 hete kezdtèl új helyen. Mondtam, hogy következő hètvègère restartolod a kamut, ès új hülyesèget találsz. Ès lám, itt vagy. Te lóbroki.
2019. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%
Nah megadod végre a számukat?
2019. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
12%

#10


A koncepció az, hogy a 3 kör miatt, hogy ne legyen "elveszett" a belefektetett munka az emberek hajlamosak elvállalni. Lásd még: elsüllyedt költség problémája.


Lényegében a 3 kör egyik funkciója a bértárgyalásnál a cég alkupozíciójának az erősítése.

2019. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
71%

Ha már kérdezted: azért alku, mert lehet alkudozni.


Nem, nem az volt, hogy mondtak valamit, és ők eldöntötték, hogy ez csak ennyi lehet, és pont. De te itt állítólag felálltál, mint egy hisztis gyerek. Nyilván nem fognak utánadmenni és könyörögni, mivel egy ilyen helyzet eleve egy konfliktus-kezelési teszt. Ha valami nem tetszik, felállsz és elrohansz? Bevallom őszintén, ilyen embert én sem szívesen alkalmaznék.

Itt egy félmosolyt megengedhettél volna magadnak, és határozottan folytathattad volna a tárgyalást: "úgy gondolom, a tudásom ennél többet ér", és hasonlók. Megkérdezik, miért vagy te jobb, miért válasszanak téged.

Tudod, ilyen egy interjú, nem olyan, hogy valami nem tetszik, és akkor felállunk.

Ez a pályázót minősíti, jelen esetben téged.

Amúgy meg a legeslegtöbb helyen alacsonyabb a kezdő bér, mint amit az ember elvár, de viszonylag hamar szoktak emelni. Csak ahhoz le kéne tenni valamit az asztalra.


És leírták, pontosan úgy is van, igazat kell adnom nekik: lesz, aki elvállalja akkor is, ha előzőleg 100-zal többet jelölt meg.

Volt kolléganőm, gyes után nem vették vissza oda, ahol egész jól keresett. Diplomás állás volt. Egyedülálló szülő, ráadásul albérletben. Elkezdett állást keresni, legtöbb helyről be sem hívták. A korábbi, diplomájának megfelelő bért mondta mindenhol. Volt, ahol 2-3 körön is átment, holott tudták a bérigényét. A végén gratuláltak, ő nyert... ja, csak 80-nal kevesebbet tudnak adni.

Ezzel párhuzamosan futott egy másik interjúja, azt is megnyerte. A diplomájára semmi szükség, és itt is kb ugyanazt ajánlották, mint a másik helyen: az elvártnál 80-nal kevesebbet.

Elvállalta. Az döntött, hogy melyik van jobb helyen, hogy el tudjon menni a gyerekért oviba. Meg hol nincs túlóra.

Szóval hiába mondasz túl nagyot, ha a körülményeid meg olyanok, hogy el kell vállalnod.

Te most kicsit magas lóról beszélsz, azt hitted, többet érsz.

Hát tudod, mindenki annyit ér, amennyit megadnak érte.

Ha ezeket mindig visszautasítod, és inkább otthon ülsz, mondván "én ennél többet érek", de azt senki nem adja meg, akkor ülhetsz tovább otthon nagy önérzetesen, és persze sosem fogod beismerni magadnak, hogy valójában semennyit nem érsz. Vagy lehógalábbis jóval kevesebbet, mint amit elképzeltél.

2019. nov. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon gyakori, hogy el sem olvassák sem az életrajzot, sem a motivációs levelet. Nálunk konkrétan többször előfordult, hogy behívtak kifejezett nyelvtudást igénylő munkára olyat, aki nem beszélte a nyelvet, és bele sem írta az önéletrajzba. A HR felküldte, hátha ez is jó lesz, a főnök meg felhívta a csajt, anélkül, hogy átnézte volna az anyagát.

Én meg olyan interjún voltam, ahol ott nézték át az életrajzomat, és közölték velem, hogy ja, maga még soha ilyen munkát nem végzett, viszontlátásra. Az lenne a helyes, ha ilyenkor az útiköltséget szépen kifizetnék a jelöltnek, jobban meggondolnák, kivel szórakozzanak.

2019. nov. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"Ha ezeket mindig visszautasítod, és inkább otthon ülsz"


Van állásom most is nem hajt a tatár hogy leálljak alkudozni egy fillérb **ó céggel.

Azt írod találnak majd embert így is, tök jó akkor csak keressék.

2019. nov. 4. 17:20
 20/21 A kérdező kommentje:

"ha ilyenkor az útiköltséget szépen kifizetnék a jelöltnek“


Ez az alap. Én pesti vagyok és a cég és pesti így ezúttal nem merült fel ktg, de mentem én már Üllőre állásinterjúra és ott szépen kifizettettem a vonatjegyemet oda vissza. Ha már kirendeltek oda fizessék-mondjuk fizették is szó nélkül.

EZ alap.

2019. nov. 4. 17:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!