Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Került valaki ilyen helyzetben?

Került valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Volt olyan mérnöki állás valakinek, amelyről végül kiderült, hogy olyan komplex, analitikus és "találd ki" gondolkodásmódot igényelt, amit egyszerűen képtelen volt elsajátítani?

Sajnos édesapám le akar beszélni a gépészmérnöki pályáról, mert szerinte nem olyan gondolkodásmódom van, mint egy mérnök embernek. Matekból sohasem voltam jó, ha segítenek benne meg tudom érteni, de jómagam bonyolult számtanpéldákkal mindig is bajban voltam. Tényleg ezen múlna egy gépész állás, legyen az épületgépészet, minőségirányítás, technológus, esetleg projektmérnök, hogy milyen szinten állok matekból?



2019. nov. 5. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs hatalmas tapasztalatom, mert még csak 4 éve dolgozom tervező gépészmérnökként, de talán mutat valamit, hogy a leghubaz*egebb matek, amire ezalatt szükségem volt az a szorzás és osztás. BME-n végeztem, szóval láttam ronda matekot bőven, de a nagy részét már rég kilökte magából az agyam.


Analitikus gondolkodásmód nem jön rosszul, meg úgy egyáltalán, ha tudsz rendszerekben gondolkozni, de azt úgyis nagyrészt menet közben az egytemen meg az első munkahelyeiden szeded magadra, emiatt ne hagyd magad eltántorítani. Ha érdekel a gépészet, akkor menj neki nyugodtan!


Viszont fordítva is igaz: ha nem érdekel, akkor messziről kerüld el, mert csak szenvedés lenne.

2019. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Apád lehúz! Gratulálok neki. Válaszd azt a szakot ha azt szeretnéd. Ott se mindenki nagy koponya matekból, csak 10%-a. Akkor?
2019. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elmehetsz sales (értékesítés) irányban, minőségbiztosítási irányban vagy egyéb irányzatok is vannak amikhez nem kell kiemelkedő képesség.


Egyébként matek meg pár ilyen fontos tárgyból amikre sok más tárgy épül szépen vegyél pár magán ZH illetve vizsga felkészítő órát, emelett járj be és elvégezhető.


Gyenge 4-es voltam matekból és mérnök lettem és abban is dolgozom. Elején kellett pár magánóra is de a végére egyre jobban belejöttem. Gyenge kettesből 4-5öseim voltak már a végén.


Amúgy meg ne törődj mások véleményével, neked kell 40 évet dolgozni még nem nekik.

2019. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A melód során nem igazán kell a matek, maximum, ha fejlesztésen vagy. Egyetemen viszont kemény matek van, szóval anélkül végezni elég elég nehéz
2019. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!